נשים סוחרות בבורסה

נשים סוחרות בבורסה? הסטטיסטיקה אומרת שאתן משקיעות טובות יותר מגברים

מחקרים מראים כי נשים גורפות רווח גדול יותר במסחר בבורסה, בין היתר מאחר שהן סבלניות יותר ופחות אוהבות סיכונים. בהשקעות, מתברר, דווקא הגברים נוטים להיות אמוציונליים ופזיזים

מסחר בבורסה על ידי נשים

התעשייה הפיננסית היא גברית ברובה. רוב המשקיעים, מנהלי ההשקעות, מנהלי הקרנות ובעלי התפקידים הבכירים במוסדות הפיננסים הם גברים. עם זאת, מתברר שכאשר משווים את הביצועים של נשים וגברים בהשקעות – הגברים פשוט טובים פחות.

כך למשל, ממחקר שבוצע בבית הספר לעסקים וורוויק, ופורסם ב-2018, שכלל אנליזה של 2,800 משקיעים ומשקיעות ובחן את הביצועים במשך שלוש שנים, ביצועי הנשים עלו על אלה של הגברים ב-1.8%. המחקר מצא כי גברים נוטים יותר מנשים לבחור במניות ספקולטיביות, שהסיכון הטמון בהן גבוה יותר, וכי נשים, יותר מגברים, מתייחסות לטווח הארוך בקבלת החלטות השקעה.

נשים מסתכנות פחות, ומרוויחות יותר

בתקופה שנבדקה, המשקיעות היכו את מדד ה-FTSE 100, העוקב אחרי 100 המניות בעלות שווי השוק הגדול ביותר בבורסה הלונדונית, והשיגו ביצועים טובים יותר (ב-1.94% ביחס למדד), זאת, לעומת הגברים שביצועיהם עלו על המדד ב-0.14% בלבד. ההבדל אולי נשמע זניח, אבל הוא עשוי להסתכם בלא מעט כסף. כך למשל, בהנחה שהמדד יצמח ב-5% בשנה, גבר שישקיע 100 יורו בחודש ירוויח 18,000 ליש"ט בתקופה של 20 שנה, בעוד שאישה תרוויח 28,000 ליש"ט.

לדברי עורך המחקר, ניל סטיוארט, פרופסור לכלכלה התנהגותית, ההבדל המשמעותי ביותר, שמסביר חלק גדול מהפער ברווחים בין שני המינים, היה בתאוות הסיכון המוגברת של הגברים, לעומת הנשים שהוכיחו את עצמן כמשקיעות שקולות יותר. כך, הגברים הפסידו יותר כסף לעומת הנשים – והדבר ניכר בתוצאות.

הבדל נוסף נמצא בהתמודדות עם הפסדים. גברים, יותר מנשים, נטו להמשיך להחזיק גם במניות שהיו במגמת ירידה – בתקווה שהמגמה תתהפך והמניה תשוב לעלות. זאת, בעוד נשים "חתכו הפסדים" בשלב מוקדם יותר, וכך נמנעו מהעמקת ההפסד.

לחצי כאן כדי להתחיל לסחור במערכת המסחר המתקדמת של אקסלנס 

הגברים רגישים יותר לאירועים חדשותיים

בניגוד לתדמית "המקובלת" של נשים וגברים, דווקא הגברים פעלו יותר משיקולים אמוציונליים: כך למשל, הם מיהרו למכור או לקנות מניה בעקבות אירועים חדשותיים. זאת, בעוד הנשים נשארו רגועות יותר, ולא הגיבו במהירות לאירועים.

"גברים נוטים מעט יותר להימשך למניות ספקולטיביות, בעוד נשים נוטות יותר למניות שכבר הוכיחו את עצמן", אמר פרופ' סטיוארט. "נשים גם מסתכלות על הטווח הרחוק יותר, ומבצעות פעולות קנייה ומכירה לעתים רחוקות יותר. ככל הנראה, המשמעות היא שנשים משקיעות בעיקר כדי לתמוך ביעדים הפיננסיים שלהן, בעוד גברים נמשכים למה שהם רואים כחדוות ההשקעות", הוא סיכם.

משקיעות שחושבות על הטווח הרחוק? זו המערכת בשבילכן

עבור משקיעות, מערכת המסחר המתקדמת של אקסלנס מאפשרת את מקסום התכונות החיוביות הללו – תוך מיצוי הפוטנציאל בכל השקעה. כך למשל, מציגה המערכת בפני המשתמשות ניתוחים ואנליזות מקיפים של מניות, סקטורים ושווקים, כולל מידע שיכול לסייע בקבלת החלטת השקעה מושכלת.

בנוסף, כוללת המערכת מבחר גדול של פקודות אוטומטיות מתקדמות המאפשרות למשקיעה להישאר עם האצבע על הדופק, ובעת הצורך, לנקוט פעולות של קנייה ומכירה, על פי פרמטרים שהוגדרו מראש.

חשוב לציין כי לרשות המשקיעות והמשקיעים במערכת המסחר של אקסלנס עומד גם דסק המסחר המקצועי של החברה, המספק ליווי ותמיכה לאורך שעות המסחר בבורסה, וכן שולח ללקוחות מידע רלוונטי על התפתחויות שונות בשווקים.

לחצי כאן כדי להתחיל לסחור במערכת המסחר המתקדמת של אקסלנס 

תאריך הכתבה: 08.03.2020


כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

חושבים על פתיחת חיסכון? הגיע הזמן להשתחרר מהבנק

מדריך: איפה כדאי לחסוך וכמה זה יעלה לכם?

ישנן דרכים שונות לחיסכון בשוק ההון. אחת הדרכים שעשויה להיות כדאית מאוד היא באמצעות מסחר עצמאי בבורסה. אין צורך בידע מקדים.

קרא עוד
 מסחר בשוק ההון דרך הבנק? הכירו דרך משתלמת יותר

מסחר עצמאי בשוק ההון

מנהלים את ההשקעות שלכם בשוק ההון דרך הבנק? לא בטוח שזו הדרך הטובה ביותר עבורכם. אז איך משלמים פחות על עמלות, שומרים על השליטה ונהנים מפיקוח? 

קרא עוד
 המהפכה הדיגיטלית כובשת את שוק ההון וזה יכול לחסוך לכם הרבה כסף

המהפכה הדיגיטלית

משקיעים בשוק ההון? הצטרפו למהפכה הדיגיטלית שעשויה לחסוך לכם כסף. כיום זה קל יותר מתמיד. לא צריך לקבוע פגישה בבנק, אפשר להישאר ליד המחשב ולפתוח חשבון למסחר בבורסה

קרא עוד
מתחתנים? כך תשקיעו את כספי המתנות שלכם

מתנות החתונה

מתנות החתונה הן פתיחה נאה של חיסכון לעתיד המשפחה שלכם, אם תשקיעו אותן בחוכמה ותימנעו מעמלות מיותרות

קרא עוד
מומחה בורסה עם חליפה מצביע על מנייה

כל הסיבות לסחור בניירות ערך באמצעות חבר בורסה

מהו חבר בורסה? ולמה כדאי לסחור בניירות ערך באמצעות בית השקעות שהוא חבר בורסה? בעמוד זה גלה לדוגמא את האפשרות לסחור בקלות ובביטחון כמו בבנק, אבל בעלות פחותה ועוד

קרא עוד
אנשים סוחרים בבורסה מול המסך

מנצלים את התקופה כדי להתחיל לסחור בבורסה? הנה מה שחשוב לדעת

בכל העולם, יותר ויותר אנשים מגלים את המסחר בבורסה ומבינים שהם יכולים לעשות זאת לבד בעזרת ידע מקצועי שהם רוכשים. הסוחרים החדשים יודעים במה כדאי להשקיע בזמן הקורונה >>

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס https://www.xnes.co.il/media/2501/גילוי-נאות.pdf.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.