מדריך לסוחרים: איך להיזהר מהפסדים במסחר בוול סטריט

אחרי שנה של תנודות, לא מעט משקיעים חוששים מפני האתגרים ש-2019 תביא עימה – אך עשויה להיות דרך להתמודד עם החששות. תמונת מצב על מסחר בוול סטריט.

2018 היתה שנה לא פשוטה ברחבי העולם, אך כלכלת ארה"ב הצליחה להתבלט מעל מדינות אחרות. לקראת 2019 המאתגרת, לפניכם תמונת מצב על המסחר בוול סטריט.

"ארה"ב נהנתה מכלכלה חזקה, מה שבא לידי ביטוי גם בהתחזקות הדולר, בהמשך העלאות הריבית בקצב מהיר לרמה גבוהה משמעותית בהשוואה למדינות המפותחות, ושוק מניות עם נטייה לעלייה, למרות שני מימושים משמעותיים", מסביר אמיר כהנוביץ, כלכלן ראשי באקסלנס והפניקס.

מסחר בוול סטריט: איך להיזהר מהפסדים במסחר בניו יורק?

"לעומת זאת, כלכלות אירופה והשווקים המתעוררים חוו תופעות הפוכות, של האטה - גם על רקע מלחמת סחר, פגיעה מהעלאות ריבית בארה"ב ודאגות פנים-אירופיות", מוסיף כהנוביץ. "הבנקים המרכזים שמרו על נימה 'יונית', המטבעות נחלשו ושוקי המניות חוו נפילות חדות".

בהתבוננות קדימה, עם זאת, נראה שכלכלת ארה"ב עומדת בפני האטה – משלל סיבות. "התמריצים של רפורמת המס של טראמפ מתפוגגים והולכים, וכמוהם גם ההשפעה של העלאות הריבית", מסביר כהנוביץ. "בנוסף, הסלמה במלחמת הסחר מול סין עלולה לפגוע גם בארה"ב, ולהקשות על התעשיות המקומיות בה.

"דאגות נוספות של המשקיעים נוגעות לתמחור שוק המניות, כשרבים חוששים כי רמת התמחור גבוהה מדי, וכי צפויה ירידה חדה – לא בהכרח על רקע חולשה כלכלית, ויש הטוענים כי דווקא ב-2020 נראה האטה כלכלית, שתתבטא בשווקים עוד קודם לכן".

לחפש את המרוויחים ממלחמת הסחר

עבור משקיעים המודאגים ממלחמת הסחר, ישנם פתרונות שונים שעשויים לסייעו להם להגן על השקעותיהם – כפי שמסביר דרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים ומסחר באקסלנס ברוקראז': "אנו נמצאים בעולם גלובלי. מלחמת הסחר, אף שלכאורה היא מתנהלת בין ארה"ב לסין, משפיעה לטובה או לרעה על כל העולם – וההשפעה יכולה לפעול לשני הכיוונים.

"אם ניקח למשל את יבוא הסויה, הרי שלאור המכסים שהטילו האמריקאים על ייבוא סחורות מהסינים, הסינים הטילו מכס על יבוא סויה מארה"ב - מה שכמובן הקטין דרמטית את האטרקטיביות של יבוא פולי סויה מארה"ב לסין, ומנגד, את הביקוש לפולי סויה בסין יספקו חברות ומדינות מחוץ לארה"ב".

כך, לרשות לקוחות אקסלנס המעוניינים להשקיע במניות שהראו רווחים כתוצאה ממכסי הסויה שהטילה סין על ארה"ב, עומדת האפשרות לפעול ביותר מ-100 שווקים בעולם.

אופציה מעניינת נוספת היא מכירה בחסר1– משקיעים הסבורים כי בעקבות הצפי להרעה במצב הכלכלי בארה"ב שוקי המניות בעולם צפויים לרדת, יכולים להשתמש במערכת Global EXtrade כדי לבצע מכירות בחסר ולהרוויח או לגדר הפסדים, גם כאשר השווקים יורדים.

עוסקים במסחר או שוקלים להתחיל? היכנסו עכשיו למערכת Global EXtrade וגלו עד כמה זה קל ופשוט לייצר ערך לתיק ההשקעות כשלרשותכם עומד מערך טכנולוגי משוכלל עם תמיכה בעברית, בכל שעות המסחר, הכולל דסק הכוונה פיננסית2, מערכת מסחר לפקודות מורכבות ועוד.

"לא כדאי לרדוף אחרי סימני אזהרה"

האם אמנם קיימים סימני אזהרה המעידים על אפשרות של חולשה במסחר בארה"ב בשנה החדשה? לפי כהנוביץ, התשובה מורכבת. "הכלכלה והשווקים מורכבים ומושפעים מרשת סבוכה של גורמים, בהם כאלה שעוד לא שמענו עליהם. להמחשה, רפורמת המס של טראמפ תמכה בשוק האמריקאי, וייתכן שבלעדיה הוא היה נופל בשנה החולפת; קיימת גם אפשרות שאלמלא מלחמת הסחר המפתיעה, שוק המניות הסיני היה מזנק ב-2018 – במקום ליפול כפי שקרה במציאות.

"כך שלהערכתנו, למשקיעים לא כדאי לרדוף אחר סימני אזהרה, אלא להתרכז בבניית תיק מאוזן שיתאים לצרכיהם. נראה כי הסיכון וגם ההזדמנות הגדולה לשוקי ההון נמצאים בגורם אחד – השאלה עד כמה ברזי האשראי סגורים או פתוחים. לכן, אנו ערים מאד למדדים כגון מרווחי האשראי בשוק, עוצמת ההידוק המוניטרי (העלאות הריבית), סקרי אשראי בנקאי כגון סקר קציני האשראי של הבנק הפדרלי, ופער הריבית הבין-בנקאית (Ted-Spread)". 

מה, אם כן, מומלץ למשקיעים לעשות לקראת השנה החדשה? "נכון שישנן הרבה דאגות לקראת 2019, אך המשקיעים צריכים להביא בחשבון גם את המחירים של נכסי ההשקעות – שלאחר הירידות האחרונות והעלייה ברווחי החברות, מציעים תשואה גלומה גבוהה ואטרקטיבית ביחס לזאת ששררה בשנים האחרונות", מסכם כהנוביץ. 

דרור יריב מוסיף כי "בעקבות העלאת הריבית בארה"ב, האטרקטיביות של ההשקעה באג"ח דולריות עלתה". לקוחות אקסלנס נהנים מגישה זולה ונוחה וישירה לעושי השוק באג"ח זר, בעלויות אטרקטיביות - בעוד שעבור לקוחות הבנקים, השקעה באיגרות חוב זרות היא פרוצדורה מורכבת ויקרה.

אז מה השורה התחתונה?

  • למרות שנה קשה בשווקים – כלכלת ארה"ב בלטה לטובה.
  • מלחמת הסחר מאיימת על כלכלת ארה"ב ב-2019.
  • ניתן למצוא פתרונות גם לחשש הזה – הסטת השקעות לשווקים אחרים, גידור סיכונים.
  • המחירים של נכסי ההשקעות ירדו ומציעים תשואה גלומה גבוהה ואטרקטיבית.

 

להצטרפות וקבלת פרטים נוספים

   תאריך הכתבה: דצמבר 2018

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

  

השוק סוער? הגיע הזמן לבחון מעבר להשקעות ערך

השקעות ערך

רבים מהמשקיעים סבורים כי כאשר השווקים מצויים בשפל, זו דווקא ההזדמנות להיכנס אליהם. לכן, כדאי להכיר את גישת השקעות הערך שדורשת מעט סבלנות.

קרא עוד
מניות דואליות: איך מתבצע המסחר?

מניות דואליות

מניות דואליות - מניות הנסחרות בשני בורסות שונות בו זמנית מציעות מגוון יתרונות ייחודיים. מרכז הידע של אקסלנס ברוקראז' מסביר איך סוחרים במניות דואליות

קרא עוד
 מדריך לסוחרים: האם כדאי להשקיע באג"ח זבל?

השקעה באג"ח זבל

אג"ח זבל: אומרים שהזבל של מישהו אחד הוא האוצר של מישהו אחר, האם אמרה זו נכונה גם בנוגע למסחר באיגרות חוב מדרגת זבל או לא כדאי להשקיע באג"ח זבל? 

קרא עוד
להשקיע כמו הגדולים: איך להשתתף בהנפקת מניות ואיגרות חוב?

הנפקת מניות ואג"ח


הנפקה בבורסה היא ההזדמנות של משקיעים לרכוש ני"ע עוד לפני ההגעה למסחר היומי. לא רבים יודעים אך גם משקיעים פרטיים יכולים ליהנות מיתרונותיה הרבים

קרא עוד
אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

הבורסה תנודתית ואתה חושש לגורלו של תיק ההשקעות? בדיוק לשם כך ריכזנו עבורך במרכז הידע מספר עצות חשובות לאסטרטגיית מסחר והשקעה בשווקיים תנודתיים

קרא עוד
שטרות של הרבה סוגי מדינות

משקיעים במט"ח? אל תשכחו לגדר סיכונים

סוחר בחו"ל במט"ח? באמצעות מערכות המסחר של אקסלנס בורסה ניתן להפחית חשיפה למט"ח ולגדר סיכונים במטבע חוץ ביעילות. הכר את כל טכניקות גידור הסיכונים האפשריות שלנו

קרא עוד
כעת גם הישראלים מעדיפים לסחור בני"ע זרים

למה "הסוחרים החדשים" מעדיפים את השוק האמריקאי על השוק המקומי

בשנים האחרונות, בולטת בשוק ההון המקומי תופעה חדשה, יותר משקיעים ישראלים מגלים עניין במסחר בחו"ל ואף סוחרים בני"ע זרים. אלו הן סיבות הסוחרים שעוברים למסחר בחו"ל 

קרא עוד
ניהול סיכונים

ניהול סיכונים בבורסה: לשלוט ביחסי הסיכון-סיכוי

אחד מהכללים החשובים והידועים בהשקעות בבורסה הוא הצורך של ניהול סיכונים ופיזור סיכונים של ההשקעות. במאמר הבא באתר אקסלנס טרייד נציג כלי אפקטיבי לניהול סיכונים בבורסה

קרא עוד
שנת 2021 בשוק ההון

2021 מתחילה בשיא – לאיזה סיכונים חשוב להתייחס בהשקעות?

2021 מתחילה בשיא, הבורסה גועשת, ולא ברור אם הבנקים המרכזיים יוסיפו לתמוך בכלכלה ולתדלק את העליות. אקסלנס טרייד במאמר על איזה סיכונים -סיכויים חשוב להתייחס השנה?

קרא עוד
השקעה במניות לטווח קצר

השקעה במניות לטווח קצר ואיך היא יכולה להועיל גם לכם

השקעה למניות לטווח קצר: במאמר הבא נפרט את היתרונות והחסרונות של רעיון המסחר שלא מעט דוגלים בו, מסחר יומי או השקעה בבורסה לטווח קצר ונבין למי זה מתאים.

קרא עוד
מה ההבדל בין חיטה לשעורה שבאחד מהם ניתן להשקיע?

לגזור ולשמור: השקעה בשוק הסחורות העולמי

השקעה בסחורות? מהן האופציות שלנו למסחר בסחורות בשוק העולמי, איך נחשפים להזדמנויות הקיימות, מה חשוב לקחת בחשבון והאם כדאי? לקריאה באתר אקסלנס טרייד.

קרא עוד
עליות בגרף שוק פערי הארביטראז

מניות ארביטראז'

מניות ארביטראז': השקעה בפערי ארביטראז' הינה ניצול פערי המחירים שבין ניירות ערך דואליים או פערי מחיר במדדים. איך המודל הזה מתרחש ואיך ניתן להרוויח ממנו?

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
1. ביצוע מכירה בחסר הינה אסטרטגיית מסחר בסיכון מיוחד דהיינו בעלי סיכון להפסיד את מלוא קרן ההשקעה, ואף למעלה ממנה, בתוך זמן קצר. מכירה בחסר איננה מתאימה לכל משקיע ומוצע להתייעץ עם בעל מקצוע מורשה בטרם ביצועה. אין באמור להוות המלצה לביצוע מכירה בחסר או מכשירים פיננסיים אחרים כלשהם ואין באמור למצות את כל המידע בקשר עם הנכסים הפיננסיים הכלולים בסקירה לעיל אלא לתת מידע חלקי בלבד.
2. סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. השירות ניתן ללא עלות ללקוחות המנהלים החל מ- 300 אלף ₪ בחשבון ההשקעות. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס www.xnes.co.il. 
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.