מסחר בבורסה האמריקאית

בדומה לתחומים אחרים בחיים גם בשוק ההון, לעיתים המסחר בבורסה המקומית לא תמיד מספק אותנו ואנו שואפים להגיע אל ארץ האפשריות הבלתי מוגבלות, היא ארה"ב.

הרצון לסחור בבורסה האמריקאית הוא מובן ולגיטימי לאור העובדה ששוק ההון הישראלי כולל בורסה אחת בלבד, הבורסה לניירות ערך בת"א, בה אפשרויות המסחר עשויות להיות מצומצמות עבור המשקיע שצבר ניסיון ומעוניין כעת לצלול לעומק בתחום המסחר בניירות ערך, הן מבחינת מגוון החברות והיצע התעשיות הנסחרות בה, הן מבחינת נפח המסחר והן מבחינת היצע המוצרים הפיננסים. לפניכם מאמר מקיף בנושא מסחר בבורסה האמריקאית.

מסחר בארה"ב

לאור כך, מובן מדוע פני המשקיע נשואות אל ארה"ב, שעדיין מחזיקה בתואר הלא רשמי של מעצמת - העל היחידה בעולם. ארה"ב, הפועלת בשיטה הכלכלית הקפיטליסטית הטהורה, מהווה את הכלכלה הגדולה והמרכז הפיננסי הגדולים והחשובים בעולם, כאשר הדולר הוא המטבע הנפוץ ביותר ובאמצעותו נעשות מרבית העסקאות בעולם.המסחר בשוק ההון הוותיק והמשוכלל של ארה"ב, פותח בפני המשקיע מגוון עצום של מוצרים פיננסיים פשוטים ומורכבים כגון מניות, אג"ח, אופציות, חוזים, תעודות סל ועוד.
כמו כן, המסחר בארה"ב מתאפיין בהיקפי מסחר גדולים המעניקים נזילות גבוהה למרבית הנכסים הסחירים בה.
מאפיינים אלו הופכים את המסחר בארה"ב למוביל ולאטרקטיבי ביותר בתחום הפיננסי, כך שאין כמעט חברות ציבוריות גדולות שאינן נסחרות בבורסות האמריקאיות השונות ונהנות באמצעותו מחשיפה, נזילות ועוד.

אתם מוזמנים להצטרף למסחר בוולסטריט באופן בטוח ונוח, תוך שימוש בתוכנות המסחר המתקדמות ביותר, לכל מידע צרו איתנו קשר

בארה"ב קיימות מספר רב של בורסות:

New York Stock Exchange) NYSE)
היא הבורסה הבולטת והחשובה ביותר, הנמצאת ב Wall Street, שם הרחוב שהפך למייצג את המסחר בבורסה בארה"ב. הפעילות בה מתבצעת בשיטת המכירה הפומבית, באמצעות Specialists, כאשר כל פעילות של מסחר במניה מבוצעת באמצעות Specialist אחד בלבד. ה- Specialist מפרסם מחירי קניה ומכירה למניה שאותה הוא מייצג, ורק חברי בורסה (ברוקרים) יכולים לקנות ממנו או למכור לו, עבור לקוחותיהם. במקרים מסוים עשוי ה- Specialist לפעול מטעם עצמו ולא כמתווך בין חברי הבורסה. כלומר, במצב שבו שאין קונה או מוכר למניה ועלולה להתבצע עסקה במחיר חריג ימכור או יקנה ה- Specialist את המניה עבור עצמו בכדי להבטיח מסחר תקין.

 

THE NATIONAL ASSOCIATION OF SECURITIES DEALERS AUTOMATED QUOTATION SYSTEM) NASDAQׁׁׂ)
היא הבורסה השנייה בגודל, בה מתבצע המסחר בשיטה אלקטרונית, שלא כמו במסחר ב-NYSE שבה העסקאות מתבצעות בזירת המסחר סף הקבלה בבורסה זאת נמוך מבורסת NYSE.
נאסד"ק מהווה שוק למסחר מקוון הפועל באמצעות "עושי שוק" (Market Makers). לכל מניה שנסחרת בה יש מספר "עושי שוק" המוכרים וקונים את המניה במהלך כל שעות המסחר. תפקידם הוא להבטיח מסחר שוטף במניות, עליהן הם אחראיים. לאורך כל שעות המסחר הם מצטטים מחירים (Ask ו- Bid) לקונים ולמוכרים ובאמצעות כך פועלים למסחר שוטף בנייר הערך. "עושי השוק" מצטטים מחיר קנייה גבוה ממחיר מכירה. ככל שהנכס סחיר יותר ייקטן הפער בין הביקוש להיצע.

 

AMERICAN STOCK EXCHANGE) AMEX
היא הבורסה השלישית בגודלה, הממוקמת בניו יורק, בה מתקיים מסחר אלקטרוני מהמתקדמים בעולם והיא הבורסה השנייה בגודלה בארה"ב מבחינת שווי שוק. היא דומה לבורסה בניו יורק אך קטנה ממנה ויש בה מגוון רחב של מניות ומכשירים פיננסיים מתקדמים, בעיקר מניות של חברות קטנות יותר מאלו הנסחרות ב-NYSE.

 

Chicago Board Option Exchangeׁ) CBOE)
הינה בורסת החוזים בשיקאגו המאחדת שתי בורסות נפרדות, CBOT (Chicago Board Of Trade) בורסה למסחר באופציות ובחוזים עתידיים, ו- CME (Chicago Mercantile Exchange) בורסה לנגזרים בסחורות, מטבעות ושערי ריבית. היא מהווה את הבורסה הגדולה בעולם למסחר בנגזרים.

 

Over The Counter Bulletin Board) OTCBB)
הינה בורסה המהווה שוק ממוחשב למסחר למניות בעלות שווי שוק וסחירות נמוכים מאוד שלרוב נפלטו מהבורסות הגדולות, כיוון שהחברות מאחוריהן לא הצליחו לעמוד בתנאי הסף של הבורסות בהן נסחרו. הסטנדרטים לרישום למסחר בה מקלים, הרגולציה מועטה, חובת הדיווח רופפת ומחזורי המסחר דלילים.
בהיבט הטכני של מתן פקודות המסחר, למעשה אין כמעט הבדל בין המסחר בישראל לבין זה בארה"ב. כיום, המסחר מתבצע מהבית באמצעות האינטרנט ובהחלט ניתן לרכוש מניות בכמה בורסות במקביל. ניתן להרכיב תיק השקעות המורכב מניירות ערך הנסחרים בבורסה בישראל לצד ניירות ערך הנסחרים בבורסה בארה״ב, כאשר פיזור ההשקעות עשוי להפחית את הסיכון.
לסיכום, המסחר בארה"ב והיקף הפעילות שבו עשויים להיות אטרקטיביים יותר עבור משקיעים המעוניינים בהזדמנויות השקעה ייחודיות, בענפי תעשיה מגוונים ובריבוי פעולות לטווח קצר, דברים שהמסחר בשוק ההון הישראלי לבדו אינו יכול לספק.

 
להצטרפות ללא תשלום וקבלת פרטים

תאריך כתבה: 10.01.2018

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

השוק סוער? הגיע הזמן לבחון מעבר להשקעות ערך

השקעות ערך

רבים מהמשקיעים סבורים כי כאשר השווקים מצויים בשפל, זו דווקא ההזדמנות להיכנס אליהם. לכן, כדאי להכיר את גישת השקעות הערך שדורשת מעט סבלנות.

קרא עוד
מניות דואליות: איך מתבצע המסחר?

מניות דואליות

מניות דואליות - מניות הנסחרות בשני בורסות שונות בו זמנית מציעות מגוון יתרונות ייחודיים. מרכז הידע של אקסלנס ברוקראז' מסביר איך סוחרים במניות דואליות

קרא עוד
 מדריך לסוחרים: האם כדאי להשקיע באג"ח זבל?

השקעה באג"ח זבל

אג"ח זבל: אומרים שהזבל של מישהו אחד הוא האוצר של מישהו אחר, האם אמרה זו נכונה גם בנוגע למסחר באיגרות חוב מדרגת זבל או לא כדאי להשקיע באג"ח זבל? 

קרא עוד
להשקיע כמו הגדולים: איך להשתתף בהנפקת מניות ואיגרות חוב?

הנפקת מניות ואג"ח


הנפקה בבורסה היא ההזדמנות של משקיעים לרכוש ני"ע עוד לפני ההגעה למסחר היומי. לא רבים יודעים אך גם משקיעים פרטיים יכולים ליהנות מיתרונותיה הרבים

קרא עוד
אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

הבורסה תנודתית ואתה חושש לגורלו של תיק ההשקעות? בדיוק לשם כך ריכזנו עבורך במרכז הידע מספר עצות חשובות לאסטרטגיית מסחר והשקעה בשווקיים תנודתיים

קרא עוד
שטרות של הרבה סוגי מדינות

משקיעים במט"ח? אל תשכחו לגדר סיכונים

סוחר בחו"ל במט"ח? באמצעות מערכות המסחר של אקסלנס בורסה ניתן להפחית חשיפה למט"ח ולגדר סיכונים במטבע חוץ ביעילות. הכר את כל טכניקות גידור הסיכונים האפשריות שלנו

קרא עוד
כעת גם הישראלים מעדיפים לסחור בני"ע זרים

למה "הסוחרים החדשים" מעדיפים את השוק האמריקאי על השוק המקומי

בשנים האחרונות, בולטת בשוק ההון המקומי תופעה חדשה, יותר משקיעים ישראלים מגלים עניין במסחר בחו"ל ואף סוחרים בני"ע זרים. אלו הן סיבות הסוחרים שעוברים למסחר בחו"ל 

קרא עוד
ניהול סיכונים

ניהול סיכונים בבורסה: לשלוט ביחסי הסיכון-סיכוי

אחד מהכללים החשובים והידועים בהשקעות בבורסה הוא הצורך של ניהול סיכונים ופיזור סיכונים של ההשקעות. במאמר הבא באתר אקסלנס טרייד נציג כלי אפקטיבי לניהול סיכונים בבורסה

קרא עוד
שנת 2021 בשוק ההון

2021 מתחילה בשיא – לאיזה סיכונים חשוב להתייחס בהשקעות?

2021 מתחילה בשיא, הבורסה גועשת, ולא ברור אם הבנקים המרכזיים יוסיפו לתמוך בכלכלה ולתדלק את העליות. אקסלנס טרייד במאמר על איזה סיכונים -סיכויים חשוב להתייחס השנה?

קרא עוד
השקעה במניות לטווח קצר

השקעה במניות לטווח קצר ואיך היא יכולה להועיל גם לכם

השקעה למניות לטווח קצר: במאמר הבא נפרט את היתרונות והחסרונות של רעיון המסחר שלא מעט דוגלים בו, מסחר יומי או השקעה בבורסה לטווח קצר ונבין למי זה מתאים.

קרא עוד
מה ההבדל בין חיטה לשעורה שבאחד מהם ניתן להשקיע?

לגזור ולשמור: השקעה בשוק הסחורות העולמי

השקעה בסחורות? מהן האופציות שלנו למסחר בסחורות בשוק העולמי, איך נחשפים להזדמנויות הקיימות, מה חשוב לקחת בחשבון והאם כדאי? לקריאה באתר אקסלנס טרייד.

קרא עוד
עליות בגרף שוק פערי הארביטראז

מניות ארביטראז'

מניות ארביטראז': השקעה בפערי ארביטראז' הינה ניצול פערי המחירים שבין ניירות ערך דואליים או פערי מחיר במדדים. איך המודל הזה מתרחש ואיך ניתן להרוויח ממנו?

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס www.xnes.co.il. 
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.