הקאמבק של האג"ח האמריקאי: הסקטור הוותיק והסולידי שוב הופך לאטרקטיבי?

העלאת הריבית בארה"ב גררה מעלה גם את תשואות האג"ח. כעת, באמצעות מערכת המסחר הניתנות כשירות ללקוחות של אקסלנס, גם משקיעים ישראלים יכולים לסחור בהן – בעלויות נמוכות

זה כמעט עשור שהמשקיעים בישראל וברחבי העולם פועלים בסביבת ריבית נמוכה, כאשר במהלך התקופה הזו, העדיפו מרבית המשקיעים הפרטיים להימנע מהשקעה באג"ח בכלל, ומאג"ח זרות בפרט. הסיבה העיקרית היא כמובן הריבית הנמוכה – שהובילה לתשואה נמוכה, ולהורדת האטרקטיביות של אג"ח אלה לרמה אפסית. מנגד, כספים רבים זרמו לשוקי המניות או לסדרות האג"ח המסוכנות יותר – שנסחרו, באופן יחסי, בתשואה גבוהה יותר.
סיבה נוספת היתה העלויות הגבוהות של המסחר באג"ח זר, כאשר בלא מעט מקרים, העלות הכוללת – לאחר שקלול עמלות הקנייה והמכירה וכן המרת המטבע – הפכה את העניין ללא כדאי מבחינה כלכלית, שלא לומר הפסדי, וכל זה, עוד לפני שמביאים בחשבון את תשואת ההון של האג"ח.
ואולם, לאחרונה השתנו פני הדברים – ואפיק ההשקעה הסולידי והוותיק הזה חוזר לצבור פופולריות מחודשת.

אם אתם עוסקים במסחר או שוקלים להתחיל בכך - היכנסו עכשיו למערכת Global EXtrade וגלו עד כמה זה קל ופשוט לייצר ערך לתיק ההשקעות כשלרשותכם עומד מערך טכנולוגי משוכלל עם תמיכה בעברית, בכל שעות המסחר, הכולל דסק  השקעות אישי*, מערכת מסחר לפקודות מורכבות ועוד.

הקאמבק של איגרות החוב האמריקאיות

מדוע כיום השקעה באג"ח זרות אטרקטיבית יותר? 

עלויות נמוכות: לקוחות אקסלנס יכולים כעת להשקיע באג"ח זרות בעלויות נמוכות המעלות את האטרקטיביות של האג"ח.


פוטנציאל לתשואות גבוהות יותר: האג"ח נסחרות כיום בתשואות גבוהות יותר ואטרקטיביות – לאור העלאת הריבית בארה"ב, מרמה כמעט אפסית, ליותר מ-2%. האנליסטים צופים עליות ריבית נוספות – כאשר עליית תשואה זו מגולמת ומתגלגלת באופן ישיר לאג"ח הקונצרניות. כך, גם איגרת חוב שנסחרה לפני כמה שנים בתשואה אפסית או נמוכה, נסחרת היום בתשואה אטרקטיבית.


אפשרות לפיזור: יתרון נוסף לאיגרות החוב הזרות הוא פיזור. אם בישראל מרבית שוק החוב הקונצרני משויך לסקטורי הנדל"ן והבנקים, הרי שבארה"ב, ניתן לפזר השקעה באג"ח על פני עשרות ומאות סקטורים ותת-סקטורים, ובאופן זה ניתן לגוון ולפזר את תיק ההשקעות באופן אופטימלי.


דירוג: דירוג האג"ח הקונצרנית נגזר מדירוג המדינה שבה היא מונפקת. כך לדוגמה, אג"ח AAA בישראל מגלמת דרגת סיכון גבוהה יותר מאג"ח AAA גרמנית. הסיבה לכך היא דירוג המדינה: בעוד ישראל מדורגת AA-, גרמניה מדורגת AAA. במטרה לבצע נרמול בין הסדרות, והשוואה בין אג"ח קונצרני בישראל ואג"ח קונצרני במדינה זרה, יש להוריד את איגרת החוב הקונצרנית הישראלית בשלוש רמות דירוג - ואז לבצע השוואה בין השתיים.


לאור כל הנתונים הללו, המסקנה היא כי "תיבול" תיק ההשקעות באג"ח זרות הוא בעל יתרונות רבים – במיוחד כעת, כאשר ניתן להשקיע בהן גם מישראל, בעלויות נמוכות משמעותית ביחס למקובל בעבר.

אז מה השורה התחתונה?

• עקב סביבת הריבית הנמוכה, השקעות באג"ח איבדו אטרקטיביות בשנים האחרונות.
• כעת, בעקבות העלאת הריבית בארה"ב, התשואות שלהן עלו – וגם הפופולריות.
• עם מערכת Global EXtrade, ניתן לסחור באג"ח ארה"ב בקלות – ובמחיר נמוך.
• השקעה באג"ח זרות מאפשרת גיוון של תיק ההשקעות ופיזור סיכונים.


להצטרפות ללא תשלום וקבלת פרטים 

 
 תאריך הכתבה: ינואר 2019

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

השוק סוער? הגיע הזמן לבחון מעבר להשקעות ערך

השקעות ערך

רבים מהמשקיעים סבורים כי כאשר השווקים מצויים בשפל, זו דווקא ההזדמנות להיכנס אליהם. לכן, כדאי להכיר את גישת השקעות הערך שדורשת מעט סבלנות.

קרא עוד
מניות דואליות: איך מתבצע המסחר?

מניות דואליות

מניות דואליות - מניות הנסחרות בשני בורסות שונות בו זמנית מציעות מגוון יתרונות ייחודיים. מרכז הידע של אקסלנס ברוקראז' מסביר איך סוחרים במניות דואליות

קרא עוד
 מדריך לסוחרים: האם כדאי להשקיע באג"ח זבל?

השקעה באג"ח זבל

אג"ח זבל: אומרים שהזבל של מישהו אחד הוא האוצר של מישהו אחר, האם אמרה זו נכונה גם בנוגע למסחר באיגרות חוב מדרגת זבל או לא כדאי להשקיע באג"ח זבל? 

קרא עוד
להשקיע כמו הגדולים: איך להשתתף בהנפקת מניות ואיגרות חוב?

הנפקת מניות ואג"ח


הנפקה בבורסה היא ההזדמנות של משקיעים לרכוש ני"ע עוד לפני ההגעה למסחר היומי. לא רבים יודעים אך גם משקיעים פרטיים יכולים ליהנות מיתרונותיה הרבים

קרא עוד
אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

הבורסה תנודתית ואתה חושש לגורלו של תיק ההשקעות? בדיוק לשם כך ריכזנו עבורך במרכז הידע מספר עצות חשובות לאסטרטגיית מסחר והשקעה בשווקיים תנודתיים

קרא עוד
שטרות של הרבה סוגי מדינות

משקיעים במט"ח? אל תשכחו לגדר סיכונים

סוחר בחו"ל במט"ח? באמצעות מערכות המסחר של אקסלנס בורסה ניתן להפחית חשיפה למט"ח ולגדר סיכונים במטבע חוץ ביעילות. הכר את כל טכניקות גידור הסיכונים האפשריות שלנו

קרא עוד
כעת גם הישראלים מעדיפים לסחור בני"ע זרים

למה "הסוחרים החדשים" מעדיפים את השוק האמריקאי על השוק המקומי

בשנים האחרונות, בולטת בשוק ההון המקומי תופעה חדשה, יותר משקיעים ישראלים מגלים עניין במסחר בחו"ל ואף סוחרים בני"ע זרים. אלו הן סיבות הסוחרים שעוברים למסחר בחו"ל 

קרא עוד
ניהול סיכונים

ניהול סיכונים בבורסה: לשלוט ביחסי הסיכון-סיכוי

אחד מהכללים החשובים והידועים בהשקעות בבורסה הוא הצורך של ניהול סיכונים ופיזור סיכונים של ההשקעות. במאמר הבא באתר אקסלנס טרייד נציג כלי אפקטיבי לניהול סיכונים בבורסה

קרא עוד
שנת 2021 בשוק ההון

2021 מתחילה בשיא – לאיזה סיכונים חשוב להתייחס בהשקעות?

2021 מתחילה בשיא, הבורסה גועשת, ולא ברור אם הבנקים המרכזיים יוסיפו לתמוך בכלכלה ולתדלק את העליות. אקסלנס טרייד במאמר על איזה סיכונים -סיכויים חשוב להתייחס השנה?

קרא עוד
השקעה במניות לטווח קצר

השקעה במניות לטווח קצר ואיך היא יכולה להועיל גם לכם

השקעה למניות לטווח קצר: במאמר הבא נפרט את היתרונות והחסרונות של רעיון המסחר שלא מעט דוגלים בו, מסחר יומי או השקעה בבורסה לטווח קצר ונבין למי זה מתאים.

קרא עוד
מה ההבדל בין חיטה לשעורה שבאחד מהם ניתן להשקיע?

לגזור ולשמור: השקעה בשוק הסחורות העולמי

השקעה בסחורות? מהן האופציות שלנו למסחר בסחורות בשוק העולמי, איך נחשפים להזדמנויות הקיימות, מה חשוב לקחת בחשבון והאם כדאי? לקריאה באתר אקסלנס טרייד.

קרא עוד
עליות בגרף שוק פערי הארביטראז

מניות ארביטראז'

מניות ארביטראז': השקעה בפערי ארביטראז' הינה ניצול פערי המחירים שבין ניירות ערך דואליים או פערי מחיר במדדים. איך המודל הזה מתרחש ואיך ניתן להרוויח ממנו?

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה
* סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. השירות ניתן ללא עלות ללקוחות המנהלים החל מ- 300 אלף ₪ בחשבון ההשקעות. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס www.xnes.co.il.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.