בחן את עצמך: איזה סוג של סוחר אתה?

בחן את עצמך: איזה סוג של סוחר אתה?

יש סוחרים שבכל יום סוגרים את כל הפוזיציות ואחרים שיושבים לאורך שנים על המניות שבחרו בקפידה. בין אם אתם משתייכים לסוג הראשון או לשני, או נמצאים אי שם באמצע – מערכת מסחר מתקדמת תוכל לייעל מאוד את יום המסחר שלכם. הכירו את שיטות המסחר השונות.

בחן את עצמך: איזה סוג של סוחר אתה?

כמו בעיסוקים אחרים, גם סוחרים בשוק ההון מתאפיינים בסגנונות אישיים שונים, ולכל אחד הדרך שלו לפעול להגדלת רווחים וצמצום הפסדים. באופן כללי, ניתן לחלק את הסוחרים לשלושה סוגים עיקריים, שכל אחד מהם מתאפיין בשיטת מסחר וגישה שונה.

סוחרים יומיים: פעולות קטנות – אבל בכמות גדולה

סוחרים יומיים מתאפיינים בכך שהם מבצעים פעולות קנייה ומכירה של ניירות ערך מדי יום, כך שבסוף היום, אין להם פוזיציות פתוחות. כלומר, הם לא עובדים לטווח הארוך, אלא מסכמים את הרווח וההפסד בסוף כל יום בנפרד.
ביצוע פעולות אלה באופן יומיומי מצריך ניתוח טכני מעמיק של מניות, וכן בדיקה של כל הגורמים המעורבים בקביעת המחיר – לא רק ביצועי עבר, אלא גם טיב ההנהלה, אירועים שונים בסקטור ובכלכלה המקומית והגלובלית, טיב ההנהלה, תחזיות אנליסטים, דו"חות החברה ועוד. גם הגידור של סוחרי היום צפוף יחסית – שכן עקב ההיקף הגבוה של הפעולות מדי יום, הם חשופים יותר לסכנה.

כלים שימושיים לסוחרי יום: כל מערכות המסחר של אקסלנס מציעות ניתוח טכני איכותי לשימושם של סוחרים יומיים. מאחר שהם מתאפיינים ברווחים קטנים לכל טרייד, אך כמות הטריידים שלהם גדולה – מערכת Global EXtrade מאפשרת מספר רב מאוד של הוראות חצי אוטומטיות. באמצעות הוראות אלה, הסוחר היומי יכול לשדר מספר רב של פקודות, ובינתיים ולהתקדם ולנתח נתונים נוספים. ברגע שיבשילו התנאים, המערכת תבצע אוטומטית את הפקודות (ובהן קנייה/מכירה מותנית, טייק פרופיט וסטופ-לוס).

פקטור נוסף ומשמעותי עבור סוחר יומי הוא אשראי תוך-יומי. אקסלנס מאפשרת ללקוחותיה גישה גמישה למסגרות אשראי של עד 250 אלף שקל בישראל, ובגלובל אקסטרייד עד פי 4 - בכפוף לביטחונות.

לפרטים נוספים על מערכת המסחר Global Extarde לחצו כאן 


סוחרי סווינג: מחפשים את המגמה

בעוד סוחרי היום מבצעים עסקות המתחילות ומסתיימות באותו יום, טווח המסחר של סוחרי הסווינג הוא עסקאות של יום אחד או כמה ימים. סוחרי הסווינג לא עורכים ניתוח מעמיק של המניות, אלא מחפשים מגמות קיימות בכוונה "לרכוב" עליהן ובכך לרשום רווח, בזמן קצר יחסית. גם מסחר זה מתבסס על ניתוח טכני של נתונים שונים, בכוונה לחזות את המגמה של נייר הערך לימים הקרובים. בסוג מסחר זה, קיימת גם עבודה רבה עם פרמטרים שונים – הקובעים מתי לבצע עסקאות או לצאת מהחזקות שונות.

כלים שימושיים לסוחרי סווינג: סוחרים בשיטת מסחר מסוג זה עושים שימוש נרחב בניתוח טכני, אבל גם בפרמטרים כלכליים. כך למשל, מערכת גלובל אקסטרייד של אקסלנס מאפשרת חשיפה למגוון רחב של נתונים פונדמנטליים לצורך ניתוח. בנוסף, לאחר הכניסה לעסקה, ניתן לשדר הוראות אוטומטיות ליציאה ברווח או בהפסד בכל המערכות של אקסלנס.

סוחרי ערך – לא קופצים ממניה למניה

סוחר הערך הידוע ביותר בעולם הוא וורן באפט – מה שיכול לתת לנו מושג לא רע על מאפייני הפעולה של סוחרים אלה. הם לא מחפשים את הרווח לטווח הקצר, את הסיבוב המהיר או את הרכיבה על גל המגמה, אלא בוחרים בתשומת לב, ולאחר מחקר מעמיק מאוד, חברות להשקעה בטווח הארוך – כשהכוונה היא להחזיק במניות גם במשך שנים. סוחרים בשיטת מסחר זו לא מבצעים בדרך כלל מספר פעולות גבוה כל יום, אלא קונים מניה, ואז "יושבים" עליה למשך תקופה.

כלים שימושיים לסוחרי ערך: לסוחרי ערך כדאי לבחור לנהל את המסחר באמצעות גוף שלא גובה עמלה כאחוז משווי החשבון - כמו שהבנקים עושים. כך למשל, באקסלנס ניתן לסחור ללא תשלום. מערכת גלובל אקסטרייד גם מציעה גישה לנתונים פונדמנטליים לצורך ניתוח כדאיות של השקעה במניה. כמו כן, במערכות אורדרנט ו-VT של אקסלנס מוטמע כלי המספק חשיפה למוצר דירוג אנליסטים. הדירוג מתבסס על ניתוח פונדמנטלי בלבד, ומאפשר לסוחר הערך סינון ראשוני ומהיר, לכמות מניות גדולה.

מערכת מתקדמת – בעלות נמוכה

לסיכום, בשוק המניות אפשר למצוא סוגים שונים של סוחרים, שכל אחד מהם פועל בגישה אחרת – ומתאפיין ביעדים ודרכי פעולה מגוונים.

באקסלנס בורסה סוחרים מכל הסוגים יוכלו למצוא את הכלים הטכנולוגיים שיאפשרו להם לממש את שיטת הפעולה שלהם על הצד הטוב ביותר. פתיחת חשבון מסחר בשוק ההון באמצעות אקסלנס מבטיחה לסוחרים גישה למערכת מתקדמת ומרובת אפשרויות, ועם זו קלה ונוחה לשימוש – וכל זאת, בעלויות נוחות בהרבה בהשוואה לבנקים.

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד – לחצו כאן

  תאריך הכתבה: אוגוסט 2019

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

מסחר בחופשה עם מערכת אוטומטית מתקדמת

מסחר בחופשה

סוחרים, יוצאים לחופש? הפקודות האוטומטיות שיכולות לסייע לתיק שלכם להימנע מהפסדים

קרא עוד
סוחרים? כך תבחרו תוכנת מסחר שתייעל את המסחר

תוכנת מסחר בבורסה

מערכת מסחר המציעה אפשרויות מתקדמות במיוחד, לצד מהירות תגובה גבוהה - יכולה לעשות את ההבדל עבורכם.

קרא עוד
סוחרים בשוק ההון? אלה פקודות המסחר שאתם חייבים להכיר

פקודות מסחר

מה זה לימיט ומרקט, איך מוכרים ברווח בלי לשבת על המחשב כל היום, מה השיטה הכי טובה לעצור הפסדים ועוד – במדריך אקסלנס בורסה לפקודות מסחר נפוצות

קרא עוד
מסחר אונליין בבורסה

הכירו את מערכת המסחר המקוון המובילה בשוק ההון: Global EXtrade

הכירו את מערכת המסחר המקוון אונליין לסחר גלובלי במניות מבית Global EXtrade שמאפשרת להשקיע במעל ל- 125 שווקים ברחבי העולם, בלחיצת כפתור.

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס https://www.xnes.co.il/media/2501/גילוי-נאות.pdf.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.