לסחור במדדים, קרנות מחקות ותעודות סל  באופן עצמאי

כך תצטרפו למועדון האקסקלוסיבי של הסוחרים המקצוענים בבורסה

הם עוקבים אחרי מניות, מסתמכים על ניתוח טכני, ומבצעים פעולות בעצמם – במקום להשאיר את הכסף בידיים של בנק או בית השקעות. הכירו את הסוחרים העצמאים – שקונים ומוכרים מניות מהמחשב הביתי או מהסלולרי.

סוחרים יומיים, סוחרי סווינג וסוחרי ערך – הטכנולוגיה של אקסלנס

יותר ויותר ישראלים מחליטים להחזיר לעצמם את השליטה על הכסף שלהם – ומתחילים לסחור בעצמם בבורסות, בישראל ובחו"ל. הסוחרים העצמאים מקבלים את ההחלטות על ההשקעות שיבצעו, בזמן ובמקום שמתאימים להם. כך הם נהנים לא רק משליטה מלאה על כספם – אלא גם מחיסכון כלכלי משמעותי, מאחר שהם לא נדרשים לשלם לגופים אחרים דמי ניהול ועמלות גבוהות.
חשוב לציין שאין זה פשוט להיות סוחר עצמאי. נדרשת השקעה רבה של זמן ומאמץ, הן בלימוד ראשוני של תחום ההשקעות והבורסה, והן בעדכון שוטף במתרחש בשוק ההון המקומי והגלובלי. סוחר עצמאי צריך לדעת לקבל החלטות במהירות, עקב טבעם הדינמי של השווקים, אך לא פעם, הוא נדרש להתאזר בסבלנות ולא להגיב לשינויים חדים בשוק באופן אינסטינקטיבי, אלא רק לאחר שהקדיש לכך מחשבה.
הסוחרים העצמאיים נדרשים לעקוב אחרי כמויות גדולות מאוד של מידע, לנתח אותו כדי להסיק תובנות שינחו את המשך פעילותם, ולהיות מוכנים תמיד לפעולה. באקסלנס, המציעה מערכות מסחר מתקדמות למסחר בישראל ובחו"ל, מסבירים כי "מתוך הבנה שהסוחר העצמאי מתקשה לעשות את כל אלה בבת אחת, גם כשהוא מיומן ומנוסה, החלטנו לאפשר ללקוחותינו גישה מלאה לחדר המסחר שלנו. אנשי הצוות המקצועי המנוסים מציעים ליווי למעוניינים לבצע פעולות מסחר באופן עצמאי, בעברית – ובכל שעות המסחר, גם בארה"ב".

לסוחרים היומיים: מגוון הוראות חצי-אוטומטיות


יריב דרור, מנהל תחום לקוחות פרטיים באקסלנס, מסביר כי "עם השנים, ראינו בין לקוחותינו סגנונות מסחר מגוונים. כך למשל, ישנם סוחרים יומיים – שבכל יום קונים ומוכרים ניירות ערך, כך שבסוף היום, אין להם פוזיציות פתוחות. כדי לעשות זאת, עליהם לבצע באופן שוטף ניתוח טכני מעמיק וללמוד מידע רב על כל חברה והשוק שבו היא פועלת. חשוב לדעת כי מאחר שהם מבצעים כל יום פעולות בהיקף משמעותי, הם חשופים יותר לסכנות בשוק ההון.
"עבור סוחרים אלה, המערכות שלנו מאפשרות ביצוע ניתוח טכני איכותי, ובנוסף, במערכת Global EXtrade הם יכולים למצוא גם הוראות חצי-אוטומטיות רבות – שיאפשרו להם לבצע כמות גדולה של טריידים. בזמן שהם מנתחים מידע, המערכת מחכה להתרחשותם של הטריגרים שהסוחרים קבעו מראש – ואז מבצעת עבורם אוטומטית בפקודות כמו קנייה או מכירה מותנית, טייק פרופיט וסטופ-לוס. כמו כן, אנחנו מאפשרים לסוחרים אלה גישה גמישה למסגרות אשראי – עד 250 אלף שקל בישראל, ובגלובל אקסטרייד עד פי 4 - בכפוף לביטחונות".

רוכבים על המגמות בשוק


סוחרים אחרים מתמקדים בעסקאות של יום אחד או כמה ימים – כשהם מאתרים מגמות קיימות בשוק, ומנצלים אותן במטרה להרוויח בפרק זמן קצר יחסית. יריב מסביר כי "גם סוחרים אלה, המכונים סוחרי סווינג, עוסקים בניתוח טכני – כדי להעריך לאן מועדות פניו של הנכס שהם עוקבים אחריו בימים הקרובים. הם בוחנים מקרוב גם פרמטרים כלכליים שונים, שעוזרים להם להחליט מתי לבצע עסקאות, לקנות או למכור. עבורם, מערכת גלובל אקסטרייד שלנו מספקת חשיפה למגוון גדול של נתונים פונדמנטליים, ובכל המערכות שלנו, יש אפשרות לשדר הוראות אוטומטיות ליציאה, ברווח או בהפסד.
ישנם גם סוחרי ערך – כשהדוגמה הידועה ביותר היא וורן באפט: כאן לא מדובר בחיפוש אחר רווח מהיר, אלא בעבודה מעמיקה של איתור חברות הצפויות לצמוח בטווח הארוך. "סוחרים אלה לא קונים ומוכרים כל יום, אלא קונים מניה במטרה להחזיק בה לתקופה ארוכה", אומר יריב. כדאי לדעת שבבנקים, יגבו מהם עמלה כאחוז משווי החשבון, בעוד אקסלנס נמנעת מכך. בנוסף, מערכות אורדרנט ו-VT שלנו מאפשרות לסוחרים להיחשף לדירוג אנליסטים המבוסס על ניתוח פונדמנטלי, ומאפשר סינון מהיר של כמות מניות גדולה".

לשגר פקודות מסחר מהסמארטפון


בעידן הטכנולוגי, מערכת המסחר היא כלי העבודה של הסוחר – וצריכה לספק לו מענה לצרכים מגוונים. כך למשל, סוחרים רבים שולחים פקודות מהבית, מחופשה או אפילו מהרכב. בהתאם לכך, מערכות המסחר של אקסלנס מאפשרות גישה מהדסקטופ, מהטאבלט או הסמארטפון, ומספקות אפשרות להתאמה אישית של התצוגה.
סוגיה נוספת, רגישה במיוחד בתקופה הנוכחית, היא בטוחות לכספי המשקיעים. "אנשים רוצים לדעת שיש להם על מי לסמוך, ושאיש לא יעשה שימוש בלתי מורשה בכסף שלהם", אומר יריב. כחברת בורסה, אקסלנס ברוקראז' כפופה לרגולציה המחמירה של רשות ני"ע, וכספי הלקוחות מופקדים בחשבונות נאמנות על שמם. החברה מקפידה לשלוח ללקוחות עדכונים על הפעילות בחשבון שלהם – כך שיוכלו להיות בשליטה מלאה.

התקדמות הטכנולוגיה


אם כך, יותר ויותר משקיעים בישראל עוברים לעשות זאת בעצמם. "הטכנולוגיה צפויה להתקדם בהתאם, למשל, ניתן יהיה לקבל מידע ולבצע פקודות בשווקים רבים יותר, כך שפיזור הסיכונים יהיה גדול יותר – והסיכוי להפסד יצטמצם", אומר יריב. מערכות המסחר של אקסלנס מציעות כבר עכשיו שלל פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, לצד אמינות ושירות לאורך כל שעות המסחר.

למידע נוסף לחצו 

  תאריך הכתבה: 01.07.2020

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

השוק סוער? הגיע הזמן לבחון מעבר להשקעות ערך

השקעות ערך

רבים מהמשקיעים סבורים כי כאשר השווקים מצויים בשפל, זו דווקא ההזדמנות להיכנס אליהם. לכן, כדאי להכיר את גישת השקעות הערך שדורשת מעט סבלנות.

קרא עוד
מניות דואליות: איך מתבצע המסחר?

מניות דואליות

מניות דואליות - מניות הנסחרות בשני בורסות שונות בו זמנית מציעות מגוון יתרונות ייחודיים. מרכז הידע של אקסלנס ברוקראז' מסביר איך סוחרים במניות דואליות

קרא עוד
 מדריך לסוחרים: האם כדאי להשקיע באג"ח זבל?

השקעה באג"ח זבל

אג"ח זבל: אומרים שהזבל של מישהו אחד הוא האוצר של מישהו אחר, האם אמרה זו נכונה גם בנוגע למסחר באיגרות חוב מדרגת זבל או לא כדאי להשקיע באג"ח זבל? 

קרא עוד
להשקיע כמו הגדולים: איך להשתתף בהנפקת מניות ואיגרות חוב?

הנפקת מניות ואג"ח


הנפקה בבורסה היא ההזדמנות של משקיעים לרכוש ני"ע עוד לפני ההגעה למסחר היומי. לא רבים יודעים אך גם משקיעים פרטיים יכולים ליהנות מיתרונותיה הרבים

קרא עוד
אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

הבורסה תנודתית ואתה חושש לגורלו של תיק ההשקעות? בדיוק לשם כך ריכזנו עבורך במרכז הידע מספר עצות חשובות לאסטרטגיית מסחר והשקעה בשווקיים תנודתיים

קרא עוד
שטרות של הרבה סוגי מדינות

משקיעים במט"ח? אל תשכחו לגדר סיכונים

סוחר בחו"ל במט"ח? באמצעות מערכות המסחר של אקסלנס בורסה ניתן להפחית חשיפה למט"ח ולגדר סיכונים במטבע חוץ ביעילות. הכר את כל טכניקות גידור הסיכונים האפשריות שלנו

קרא עוד
כעת גם הישראלים מעדיפים לסחור בני"ע זרים

למה "הסוחרים החדשים" מעדיפים את השוק האמריקאי על השוק המקומי

בשנים האחרונות, בולטת בשוק ההון המקומי תופעה חדשה, יותר משקיעים ישראלים מגלים עניין במסחר בחו"ל ואף סוחרים בני"ע זרים. אלו הן סיבות הסוחרים שעוברים למסחר בחו"ל 

קרא עוד
ניהול סיכונים

ניהול סיכונים בבורסה: לשלוט ביחסי הסיכון-סיכוי

אחד מהכללים החשובים והידועים בהשקעות בבורסה הוא הצורך של ניהול סיכונים ופיזור סיכונים של ההשקעות. במאמר הבא באתר אקסלנס טרייד נציג כלי אפקטיבי לניהול סיכונים בבורסה

קרא עוד
שנת 2021 בשוק ההון

2021 מתחילה בשיא – לאיזה סיכונים חשוב להתייחס בהשקעות?

2021 מתחילה בשיא, הבורסה גועשת, ולא ברור אם הבנקים המרכזיים יוסיפו לתמוך בכלכלה ולתדלק את העליות. אקסלנס טרייד במאמר על איזה סיכונים -סיכויים חשוב להתייחס השנה?

קרא עוד
השקעה במניות לטווח קצר

השקעה במניות לטווח קצר ואיך היא יכולה להועיל גם לכם

השקעה למניות לטווח קצר: במאמר הבא נפרט את היתרונות והחסרונות של רעיון המסחר שלא מעט דוגלים בו, מסחר יומי או השקעה בבורסה לטווח קצר ונבין למי זה מתאים.

קרא עוד
מה ההבדל בין חיטה לשעורה שבאחד מהם ניתן להשקיע?

לגזור ולשמור: השקעה בשוק הסחורות העולמי

השקעה בסחורות? מהן האופציות שלנו למסחר בסחורות בשוק העולמי, איך נחשפים להזדמנויות הקיימות, מה חשוב לקחת בחשבון והאם כדאי? לקריאה באתר אקסלנס טרייד.

קרא עוד
עליות בגרף שוק פערי הארביטראז

מניות ארביטראז'

מניות ארביטראז': השקעה בפערי ארביטראז' הינה ניצול פערי המחירים שבין ניירות ערך דואליים או פערי מחיר במדדים. איך המודל הזה מתרחש ואיך ניתן להרוויח ממנו?

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
*נגזרים, לרבות חוזים עתידיים, הינם נכסים פיננסיים בסיכון מיוחד דהיינו, בעלי סיכון להפסיד את מלוא קרן ההשקעה, ואף למעלה ממנה, בתוך זמן קצר. המסחר בנגזרים אינו מתאים לכל משקיע ומוצע להתייעץ עם בעל מקצוע מורשה בטרם ביצוע פעולות מסחר בנגזרים. אין באמור להוות המלצה למסחר בנגזרים ו/או במכשירים פיננסיים אחרים כלשהם ואין באמור למצות את כל המידע בקשר עם הנכסים הפיננסיים הכלולים בסקירה לעיל אלא לתת מידע חלקי בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס www.xnes.co.il. 
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.