מסחר בחו"ל – לגיוון תיק ההשקעות ולפיזור סיכונים

5 דברים שחשוב לדעת על מסחר בחו"ל ובארה"ב

אחד מכללי האצבע הידועים בעולם ההשקעות הוא הצורך לגוון את תיק ההשקעות ולפזר סיכונים. לכן המאמר הבא של אקסלנס טרייד "5 דברים שחשוב לדעת על מסחר בחו"ל" הוא חובה לקריאה

מסחר בארה"ב

המסחר בחו"ל ובארה"ב מאפשר לישראלים להשקיע בסקטורים רבים ומגוונים, שחלקם כלל לא קיימים בישראל, וליהנות מיתרונות משמעותיים. עם זאת, כדאי להביא בחשבון את החשיפה למטבע החוץ, פערי השעות בין הבורסות – וגובה העמלות

אחד מכללי האצבע הידועים בעולם ההשקעות הוא הצורך לגוון את תיק ההשקעות ככל האפשר – גם כדי לפזר סיכונים ולמזער את הסיכוי להפסד, וגם כדי להגדיל את פוטנציאל הרווח. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא לסחור גם בחו"ל, ובכך לגוון את ההשקעות הן ברמה הגיאוגרפית והן ברמה הסקטוריאלית.
כפי שמסביר בן גלבוע, מנהל דסק ניירות ערך זרים באקסלנס טרייד, "בעולם יש סקטורים שלמים שלא קיימים כלל בבורסה הישראלית, ואפשר לסחור בהם רק בבורסות זרות, בעיקר בארה"ב. בנוסף, המסחר בחו"ל מאפשר לנו לצמצם את החשיפה שלנו להתרחשויות הגיאו-פוליטיות בישראל ובסביבתה".
בקרב ישראלים הסוחרים בחו"ל, ארה"ב היא היעד הפופולרי ביותר, ואין פלא. מדובר בשוק עצום בגודלו, המרכז עניין רב מכל העולם. בארה"ב ניתן גם למצוא מבחר גדול מאוד של בורסות, חלקן מתמקדות בסקטורים שונים, וכל משקיע יוכל לאתר בה סל השקעות לפי הרצונות והיעדים שלו.

כדי להתחיל לסחור עוד היום במערכות המסחר המתקדמות של אקסלנס בעלויות משתלמות – לחצו כאן

מעוניינים להתחיל לסחור בארה"ב? הנה חמישה דברים שחשוב לדעת

1. שימו לב למיסוי

לדברי גלבוע, "משקיע ישראלי שסוחר בני"ע בחו"ל חייב על פי חוק לשלם מס רווח הון בישראל. סוחרים שפועלים ישירות מול ברוקרים זרים חייבים לדאוג לתשלום המס באופן עצמאי, תהליך שהוא לא נוח לאדם שלא מתמצא במיסים ולא מחזיק רו"ח צמוד. לעומת זאת, סוחרים שפועלים מול גוף ישראלי יכולים ליהנות מדיווח אוטומטי מדי חודש, כשמישהו אחר מבצע עבורם את הסידורים הביורוקרטיים הנדרשים.
"הלקוחות שלנו, למשל, לא נדרשים לטפל במס בעצמם, אלא מקבלים חישוב אוטומטי של גובה המס, ואנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם משרד רואי חשבון שמבצע את כל חישובי המס בישראל ובארה"ב, כך שבסיום כל שנה הסוחר מקבל טופס 867 שניתן להגיש למס הכנסה לקיזוזי מס".

2. חשיפה למטבע זר

החשיפה לשווקים זרים אמנם יכולה לעזור לנו לגוון את תיק ההשקעות, וסוחרים ישראלים רבים נהנים מהאפשרות להיחשף לסקטורים מגוונים. עם זאת, חשוב לדעת שהמסחר בבורסות זרות כרוך גם בחשיפה למטבע זר. "אם למשל, אנחנו קונים את מניית אמזון, מדובר בחשיפה כפולה - פעם אחת למחיר המניה ופעם שנייה לשער הדולר", מסביר גלבוע.
לדבריו, "סוחרים רבים שוכחים שבסופו של דבר עלינו להסתכל על התשואה הריאלית של התיק. יש לשים לב שבתקופות בהן שער הדולר לא מפסיק לרדת והוא נחלש מול השקל, התשואה הריאלית נפגעת ויכולה להיות שלילית, אף שהמניות שמוחזקות בתיק שלי עולות. סוחרים מקצועיים יכולים לגדר את הפוזיציה בחשיפה למט"ח וכך להקטין את הסיכון".

3. זמן ישראל, זמן ארה"ב

בעוד הבורסה בישראל פעילה בשעות שבהן רוב הישראלים נמצאים בעבודה ונסגרת ב-17:30, הבורסה האמריקאית רק נפתחת שעה קודם – ופועלת עד 23:00 לפי שעון ישראל. "יוצא מכך שלסוחר הישראלי יותר קל להיות מול המערכות בזמן שהשוק האמריקאי פתוח, וסוחרים ישראלים רבים מנצלים זאת", אומר גלבוע. חשוב לציין שהבורסה בארה"ב מאפשרת מסחר מוקדם ומאוחר, כך שניתן לסחור שעתיים לפני שהבורסה נפתחת ושעתיים לאחר שהיא נסגרת. עם זאת, נפח המסחר מחוץ לשעות המסחר הרציף נמוך משמעותית.
"סוחרים הפועלים גם בבורסה הישראלית וגם בבורסה האמריקאית יכולים לסחור לאורך כל היום בשעון ישראל – מ-10:00 בבוקר ועד 23:00 בלילה", מוסיף גלבוע. "כמו כן, יש מניות דואליות שהמחיר שלהן נקבע בארה״ב, כמו למשל מניית טבע, ולכן ניתן להגיב בזמן אמת – יתרון משמעותי".
רוצים לדעת מהן שעות וימי המסחר בארה"ב? לחצו כאן

4. פער העמלות

בניהול תיק השקעות אנחנו מקפידים לבחון את התשואה לעיתים קרובות, אבל נוטים להפריד את עמלות הפעולה והחזקת תיק מהשורה התחתונה. "באקסלנס, למשל, עלויות הקנייה והמכירה בני"ע זרים נחשבות נמוכות בצורה משמעותית ביחס לעמלות בבנק, וכך סוחרים פרטיים שמנהלים בעצמם את תיק ההשקעות יכולים לחסוך עשרות ומאות שקלים בשנה ולהשפיע בצורה ישירה על התשואה שלהם", מסביר גלבוע.
באתר הבורסה ניתן למצוא מחשבון המבצע השוואה בין העמלות השונות, ומדגים עד כמה הפערים בגובה העמלות יכולים להיות משמעותיים. כך למשל, עבור החזקת ניירות ערך ישראלים בהיקף של 100 עד 200 אלף שקל, גובים הבנקים עמלת ניהול של 0.3% ואף יותר; זאת בעוד שבאקסלנס, הלקוחות אינם משלמים עמלת דמי ניהול/דמי משמרת, אלא רק עמלת החזקת חשבון – הניתנת לקיזוז מול עמלות קנייה ומכירה.
"באקסלנס יש שני מסלולי תמחור – הראשון הוא עמלה קבועה (פיקס) והשני הוא בעלות של סנט למניה, עם עמלת מינימום שיכולה לנוע בין 5 ל-7.5 דולרים", מסביר גלבוע. "כך, כל סוחר יכול לבחור במסלול העמלות המתאים לו".

5. מערכות מסחר מתקדמות

לרשות הסוחרים בחו"ל עומד מגוון גדול של מערכות מסחר. כל ברוקר מחזיק מערכת מסחר משלו, ולכל מערכת מאפיינים ייחודיים ויתרונות משלה. "גם במסחר בחו"ל, לא מעט סוחרים מעדיפים להשתמש במערכת מסחר שנגישה בעברית", אומר גלבוע. "באקסלנס יש מערכת מסחר משולבת וקלה לתפעול, בשפה העברית, שניתן לסחור בה גם בני"ע בישראל וגם במניות בארה"ב.
"ישנם סוחרים מנוסים שצריכים מערכות מסחר עשירות במידע שוק, גרפים מתקדמים ופקודות מתקדמות, וגם עבור האוכלוסייה הזו לאקסלנס יש פתרון. במערכת המסחר גלובל אקסטרייד ניתן לשדר הוראות מתקדמות להגדיר פריסה ייעודית עבור סוחרי אופציות ומניות, ולסחור בכל המכשירים הפיננסים הקיימים בשוק, כמו אופציות, חוזים עתידיים, אג"ח, מניות ו-ETF. ניתן גם למנף את ההשקעה במערכת הזו ולנצל אשראי בהתאם לנכסים המוחזקים בתיק ולגובה התיק".

 

רוצים לשמוע עוד? לחצו כאן

 תאריך הכתבה: 25.08.2020

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

איך משפיעה עליית התשואות בארה"ב על מסחר במניות?

מסחר במניות בארה"ב

איך משפיעה עליית הריבית על תיק ההשקעות שלכם.

קרא עוד
מסחר בבורסה האמריקאית

מסחר בארה"ב

ארה"ב ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלת, כך גם בשוק ההון. כתבה הסוקרת את הבורסות השונות בארה"ב והמסחר בהן.

קרא עוד
מדריך לסוחרים: איך להיזהר מהפסדים במסחר בוול סטריט

מסחר בוול סטריט - מדריך לסוחרים

אחרי שנה של תנודות, לא מעט משקיעים חוששים מהאתגרים של 2019 בבורסה. האם עשויה להיות דרך להתמודד עם הבעיות? מדריך על מסחר בוול סטריט

קרא עוד
הקאמבק של האג"ח האמריקאי: הסקטור הוותיק והסולידי שוב הופך לאטרקטיבי?

הקאמבק של איגרות החוב האמריקאיות

בעקבות העלאת הריבית בארה"ב, הפכו איגרות החוב לאטרקטיביות מאוד בעיני המשקיעים, בעיקר בגלל עלייה בתשואות

קרא עוד
דולר אמריקאי ודגל ארצות הברית

מדריך: כל מה שצריך לדעת על מסחר מוקדם ומאוחר בוול סטריט

אף שבישראל לא קיים מסחר מוקדם או מאוחר בבורסה, המשקיעים יכולים להצטרף למסחר מוקדם בוול סטריט וגם למסחר המאוחר בוול סטריט. רוצה לדעת איך? היכנסו למדריך

קרא עוד
הבחירות בארה"ב מתקרבות? להלן 5 טיפים מנצחים, עבור הסוחר העצמאי

הבחירות בארה"ב - כך הסוחרים בבורסה יכולים להערך

הבחירות בארה"ב מתקרבות? מרכז הידע של אקסלנס טרייד מפרט עבורכם 5 טיפים מנצחים שיעזרו לסוחרים העצמאיים בבורסה להיערך לכל תוצאה אפשרית. למרכז הידע למסחר בבורסה >>

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס 
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.