חיסכון לטווח ארוך

חושבים על חיסכון לטווח ארוך? אל תפספסו את ההזדמנויות של מסחר בבורסה

השקעה בשוק ההון היא המשתלמת ביותר עבור משקיעים עם אורך רוח, הרבה סבלנות ועצבים חזקים. אם נשפוט על פי ההיסטוריה, זה הופך אותה לאפיק חיסכון אידיאלי עבור מי שמתמקד בעתיד הרחוק

חושבים על חיסכון לטווח ארוך? אל תפספסו את ההזדמנויות של מסחר בבורסה

אז איך אתם חוסכים כסף? כידוע, קיימות לא מעט אפשרויות. ההורים והסבים שלנו נהגו לחסוך בפיקדונות בנקאיים, וליהנות מהריבית (ולפעמים פשוט לשים כסף מתחת לבלטות). כיום, לאור הריבית הנמוכה, רבים מעדיפים לסחור בבורסה כדי להגדיל את החיסכון, גם לטווח הארוך.

עם זאת, לא כל מי שסוחר בבורסה אכן מצליח ליהנות מכל היתרונות שלה, ולמקסם את סכום ההשקעה בהשוואה לאפיקים אחרים. כדי לעשות זאת, יש להקפיד על כמה כללי מפתח, שהמשקיעים הגדולים בעולם ממליצים עליהם.

רוצים להתחיל לסחור מהבית כבר עכשיו, במערכת המסחר המתקדמת של אקסלנס טרייד ובעמלות נמוכות? לחצו כאן


1. השקעה בבורסה היא משחק לאורך זמן

חולמים להיכנס לבורסה, למצוא את מניית הזהב שתעלה בעשרות אחוזים בזמן קצר, לעשות את "המכה" ולצאת ברווח גדול? כדאי להתעורר: מעט מאוד משקיעים יצליחו להגשים את החלום הזה. הבורסה בדרך כלל מתגמלת את בעלי הסבלנות, שלא נבהלים גם כאשר השוק צולל.
לכן, אם אתם צריכים את הכסף בזמן הקרוב – כנראה שהבורסה אינה המקום שבו כדאי לכם להשקיע אותו. התגברו על האינסטינקטים שלכם.

האדם הוא יצור חברתי, ואנחנו אוהבים לחקות את פעולותיהם של אנשים אחרים סביבנו. ואולם, לדברי דרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים באקסלנס בורסה, כניסה לבורסה כאשר כולם דוהרים אליה, ויציאה ממנה כשכולם בורחים – היא מתכון בטוח לרכישת מניות במחירים גבוהים מדי, ולאחר מכן, להפסדים.

"מי שרוצה להשיג תשואה גבוהה בהשקעה בבורסה, נדרש להצטייד בעצבי ברזל, שיאפשרו לו להימנע מההטיה הפסיכולוגית, המעוררת בנו את הרצון למכור את המניות כשהן יורדות בניסיון לצמצם הפסדים. זה אולי נשמע הגיוני, אך מדובר בטעות – שכן מכירה חפוזה שכזו מונעת מאיתנו ליהנות מהעליות שעשויות להירשם בהמשך".

2. פיזור, פיזור, פיזור

יש לא מעט סקטורים שאפשר להשקיע בהם – במיוחד אם מרחיבים את הגבולות גם לבורסות בחו"ל. כל אחד מהם פועל במחזוריות משלו, ולרוב, גם כאשר חלק מהסקטורים נמצאים בירידה, האחרים עולים – עד שהגלגל מתהפך.

פיזור ההשקעות על פני מבחר סקטורים ואזורים גיאוגרפיים מאפשר לנו ליהנות מכל העולמות ומכל העליות, ולמזער את הנזק הנגרם מירידות בסקטור או מדינה מסוימת. בשילוב עם השקעה לאורך זמן – ללא ספק, הגיוון עשוי להעשיר את התיק, ובשאיפה, גם את התשואה שנרשום.

אז איך משקיעים בבורסה בצורה חכמה?

חשוב לדעת כי המסחר בבורסה כרוך בעמלות שונות ומשונות – שלא פעם, עלולות לנגוס חלק משמעותי ברווחים. מערכת המסחר המתקדמת של אקסלנס, גלובל אקסטרייד, מציעה עמלות נמוכות במיוחד – כך שרוב התשואה תישאר ברשותכם.

בנוסף, כוללת המערכת כלים טכנולוגיים המאפשרים ביצוע ושיגור של מגוון פקודות מתקדמות שיאפשרו לכם להגיב במהירות לכל התפתחות בשוק ההון, כולל פקודות המבוצעות באופן אוטומטי לפי הגדרה מראש. יצאתם לחופשה ואחת המניות שאתם משקיעים בה צוללת? פקודת סטופ לוס תמכור אותה במהירות – לפני שהנזק יגדל.

פתחו עכשיו חשבון מסחר שיסייע לכם להגדיל את החיסכון שלכם – ויחסוך לכם זמן ועמלות

 תאריך הכתבה: דצמבר 2019

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

חושבים על פתיחת חיסכון? הגיע הזמן להשתחרר מהבנק

מדריך: איפה כדאי לחסוך וכמה זה יעלה לכם?

ישנן דרכים שונות לחיסכון בשוק ההון. אחת הדרכים שעשויה להיות כדאית מאוד היא באמצעות מסחר עצמאי בבורסה. אין צורך בידע מקדים.

קרא עוד
 מסחר בשוק ההון דרך הבנק? הכירו דרך משתלמת יותר

מסחר עצמאי בשוק ההון

מנהלים את ההשקעות שלכם בשוק ההון דרך הבנק? לא בטוח שזו הדרך הטובה ביותר עבורכם. אז איך משלמים פחות על עמלות, שומרים על השליטה ונהנים מפיקוח? 

קרא עוד
 המהפכה הדיגיטלית כובשת את שוק ההון וזה יכול לחסוך לכם הרבה כסף

המהפכה הדיגיטלית

משקיעים בשוק ההון? הצטרפו למהפכה הדיגיטלית שעשויה לחסוך לכם כסף. כיום זה קל יותר מתמיד. לא צריך לקבוע פגישה בבנק, אפשר להישאר ליד המחשב ולפתוח חשבון למסחר בבורסה

קרא עוד
מתחתנים? כך תשקיעו את כספי המתנות שלכם

מתנות החתונה

מתנות החתונה הן פתיחה נאה של חיסכון לעתיד המשפחה שלכם, אם תשקיעו אותן בחוכמה ותימנעו מעמלות מיותרות

קרא עוד
מומחה בורסה עם חליפה מצביע על מנייה

כל הסיבות לסחור בניירות ערך באמצעות חבר בורסה

מהו חבר בורסה? ולמה כדאי לסחור בניירות ערך באמצעות בית השקעות שהוא חבר בורסה? בעמוד זה גלה לדוגמא את האפשרות לסחור בקלות ובביטחון כמו בבנק, אבל בעלות פחותה ועוד

קרא עוד
אנשים סוחרים בבורסה מול המסך

מנצלים את התקופה כדי להתחיל לסחור בבורסה? הנה מה שחשוב לדעת

בכל העולם, יותר ויותר אנשים מגלים את המסחר בבורסה ומבינים שהם יכולים לעשות זאת לבד בעזרת ידע מקצועי שהם רוכשים. הסוחרים החדשים יודעים במה כדאי להשקיע בזמן הקורונה >>

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס https://www.xnes.co.il/media/2501/גילוי-נאות.pdf.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.