איך אפשר להשקיע בביטקוין?

המטבע הדיגיטלי מעניין לא מעט משקיעים, אך אלה חוששים מהתנודתיות, היבטי מיסוי ואבטחה.
באקסלנס בורסה מציעים שתי דרכים מעניינות לחשיפה למטבע החדשני

בשנה האחרונה צברו המטבעות הווירטואליים תאוצה. כיום, קיימים כבר יותר מ-2,000 מטבעות כאלה, כשאת עיקר העניין מושך הביטקוין. בסוף השנה שעברה, כיכב הביטקוין בכל הכותרות – לאחר שהגיע לשווי של 20,000 דולר למטבע. אך שוק הקריפטו תנודתי ביותר, ונכון לתחילת אוקטובר, שווי הביטקוין הוא קצת יותר מ-6,500 דולר, לאחר עלייה של 4% ברבעון השלישי של 2018, אך עדיין כ-60% פחות מאשר בשיאו.

משקיעים רבים בשוק ההון מתעניינים באפיק חדש זה, שברבעון השלישי של 2018 גלגל סכומי עתק של 222 מיליארד דולר. המשקיעים רוצים ליהנות מחשיפה למטבע הביטקוין ולמטבעות דומים. עם זאת, הם חוששים להיחשף לפלטפורמות מסחר או בורסות שאינן מפוקחות, או להיות מעורבים בלא ידיעתם בפעילות שאינה חוקית.

זאת, מאחר שהרגולציה בעולם כולו, וגם בישראל, לא מצליחה לעמוד בקצב ההתפתחויות המהירות בתחום מטבעות הקריפטו. בנוסף, בישראל עדיין לא הוסדרה שאלת המיסוי על מטבעות אלה בחקיקה, כך שבחלק מהמקרים, משקיעים שרוצים לממש את השקעתם בקריפטו, מתקשים להמיר את הכסף הווירטואלי לכסף אמיתי ולהעביר אותו לחשבונותיהם בבנקים עקב סוגיות של מיסוי וחוסר רצון מצד הגופים לקבל כספים שמקורם במטבעות דיגיטליים מחשש להלבנת הון.

באקסלנס בורסה עוקבים אחר התחום מקרוב, ומציעים כמה אפשרויות עבור משקיעים שרוצים להיחשף למטבע – וליהנות מעלייה או ירידה שלו.

המדריך להשקעה במטבעות קריפטו

מוצרים עוקבי ביטקוין הנסחרים בבורסות השונות בעולם

"שוק מטבעות הקריפטו באירופה פעיל מאוד, ולכן מרבית המוצרים בתחום נסחרים ביורו או בפרנק שוויצרי", אומר דרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים ומסחר באקסלנס ברוקראז'. "היתרון במוצרים העוקבים אחר הביטקוין כפול: קל מאוד להשקיע בהם, ובנוסף, אין כל מגבלה על גובה ההשקעה. אנחנו באקסלנס מאפשרים את הפעילות הזו דרך ETF וחוזים עתידיים".

יריב מציין גם את החסרונות, ובייחוד בכל הנוגע לנזילות. "בחלק מהמוצרים קיימים עדיין הפרשים גדולים בין הקונה למוכר, ולא ניתן לבצע מכירה בחסר וליהנות מירידת ערך המטבע", הוא אומר.

חוזים עתידיים הנסחרים בארה"ב ועוקבים אחרי שער הביטקוין

בחוזה עתידי*, מתחייב אחד הצדדים למכור או לקנות את נכס הבסיס - מטבע הביטקוין – במועד ששני הצדדים קובעים ביניהם, במחיר שנקבע גם הוא מראש. חוזים עתידיים משמשים גם לצמצום את הסיכונים שבמסחר. כאשר מדובר בביטקוין, מסביר יריב, "היתרון של מסחר בחוזים עתידיים הוא שאפשר למכור את החוזה, וכך להרוויח כששער המטבע יורד.

"בנוסף, החוזים נסחרים גם מחוץ לשעות המסחר הרשמיות בבורסה כך שניתן להגיב לשינויים שמתרחשים בשעות שבהן הבורסה לא פועלת. זה יתרון חשוב, לאור העובדה שבדומה לשאר המטבעות, החוזים על הביטקוין נסחרים מסביב לשעון, ויכולות להיות תנודות כמעט בכל שעה".

יתרון נוסף של החוזים העתידיים על הביטקוין הוא שבאמצעותם, נחשפים המשקיעים לבורסה בה נסחרים החוזים - ולא למוצר. החוזים המופקים על ידי בורסות שיקגו וניו יורק, כך שהסבירות להפסקות מסחר, בעיות נזילות או בעיות במימוש נמוכה מאוד. החיסרון העיקרי במסחר בחוזים על הביטקוין הוא שלא ניתן להשקיע כל סכום, מאחר שהחוזים הם ביחידות מטבע. כלומר, סכום קטן של מאות דולרים לא מספיק להשקעה.

בשורה התחתונה: האפשרות הבטוחה להיחשף לקריפטו

לסיכום, בפני משקיעים שמעוניינים להצטרף למגמה הפופולרית של ולהיחשף לביטקוין עומדת האפשרות לעשות זאת באמצעות מכשירים פיננסיים מבוססי ביטקוין במערכת המסחר של אקסלנס. כך, הם אינם נדרשים להתמודד עם בעיית המיסוי בישראל, ומגנים על עצמם מפני האקרים שיגנבו מהם מטבע וכן מניסיונות הונאה, שלמרבה הצער נפוצים בתחום הקריפטו.

יריב מצביע על יתרון חשוב נוסף: "כשנחשפים לביטקוין באמצעות מערכת המסחר, אפשר לעשות זאת כחלק מאסטרטגיה כוללת של תיק השקעות תוך שמירה על פיזור סיכונים באפיקי השקעה שונים, וכשהכל מנוהל במקום אחד. כך, אפשר לבצע פעולות או להתעדכן במצב התיק בקלות ובמהירות".

 

הצטרפו למסחר עצמאי בבורסה עכשיו

  תאריך הכתבה: נובמבר 2018

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

מלחמת הסחר ואנחנו – איך זה יכול להשפיע על שוק ההון?

מלחמת הסחר

מלחמת הסחר מתחממת. אחרי שטראמפ סירב להרגיע את הגישה הלוחמנית מול סין, הגיבה זו באיום על שתיים מהחברות האמריקאיות הגדולות ביותר, אפל ומיקרוסופט. מה ההשלכות? 

קרא עוד
מסחר בסחורות

השקעה בסחורות

כאשר חששות המשקיעים והתנודות בשווקים מתגברים, זה הזמן לחשוב על רעיונות השקעה בסחורות יציבות גם בתקופות האטה ומיתון.

קרא עוד
איש עומד בשקיעה עם הכיתוב 2019

מסחר בבורסה בחו"ל: מהם האתגרים ב- 2019 ?

מה מצפה ב- 2019 למי שסוחר בבורסות בחו"ל? האם זה הפחד מפני התפרצות מלחמת סחר שעלולה לפגוע ברווחיות החברות, ומפני התפוגגות רפורמת המס?

קרא עוד
סקירת אירועי הבורסה למחצית הראשונה בשנת 2019

סקירת אירועי הבורסה למחצית הראשונה בשנת 2019

אחרי עליות חדות כל כך בבורסה מתחילת השנה, מי זוכר ששנת 2019 נפתחה בכלל ברגל שמאל? צפה בסקירת אקסלנס ברוקראז' על המחצית הראשונה של שנת 2019 והצפי שלנו להמשך השנה.

קרא עוד
מכולות עם הדגלים של ארצות הברית וסין מתנגשות

מבט רחב על מלחמת הסחר: איך היא משפיעה על המסחר בשווקים?

במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין יש שתי שחקניות מרכזיות, ואנו המשקיעים, באמצע. אבל מהן הסיבות המרכזיות לפרוץ מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ומהי ההשפעה הגדולה על שוק ההון?

קרא עוד
הריבית ממשיכה להיות אפסית – איך זה משפיע עלינו כמשקיעים?

הריבית ממשיכה להיות אפסית – איך זה משפיע עלינו כמשקיעים?

באסטרטגיית השקעה אחד מהגורמים שיש לקחת בחשבון הוא גובה הריבית הנוכחית, וזו הצפויה במהלך ההשקעה. לריבית נמוכה או ריבית אפסית ישנם יתרונות וחסרונות רבים.

קרא עוד
איש מחזיק עט ולפניו מסך עם גרפים של שוק ההון

איך העשור החדש מקרב את המניות בעולם למשקיע הישראלי?

מסחר במניות בחו"ל הפך נגיש יותר למשקיע הישראלי הרבה הודות לשיפור הטכנולוגיה ומערכות מסחר מתקדמות יותר להשקעה במניות בחו"ל. אבל איך יראה העשור הבא?

קרא עוד
תחזית שוק ההון לשנת 2020

המחזור הכלכלי הוא הארוך בהיסטוריה – כיצד תיראה 2020?

לאחר שניבא בהצלחה את שוק ההון ב-2019, דרור יריב מסביר איך מללמוד את העבר ניתן לצפות את אופי המסחר בעתיד. אז מה התחזית שלנו ל-2020?

קרא עוד
נגיף הקורונה מחזיר את הפחד לשווקים: איך להתמודד עם השפעת הוירוס?

משבר הקורונה והשפעתו על המסחר בשוק ההון

בין שלל הפרסומים והכתבות המסבירות איך לסחור כשאיום הקורונה מגיע לתיקי ההשקעות, אנו במרכז הידע של אקסלנס החלטנו לבדוק אם בכלל ניתן לחזות כיצד יסתיים משבר הקורונה

קרא עוד
הזמן יגיד מה תהיה השפעת הברקזיט על שוק ההון

הברקזיט יצא לדרך – איך זה ישפיע על המשקיעים?

פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי, הביאה לסיומה של תקופה בת 47 שנות חברות באיחוד. צוות המומחים של אקסלנס בדקו איך הברקזיט יכול להשפיע על שוק ההון ועל תיק המניות שלכם.

קרא עוד
איך תתמודד הכלכלה עם משבר נוסף?

הסכנות הכלכליות בגל השני של קורונה

מה יקרה אם יגיע אלינו גל שני של תחלואה בקורונה? הפעילות הכלכלית במשק שוב תיעצר? האם למדינות ישראל, וגם ליתר הכלכלות בעולם, יש די תחמושת לסיבוב שני? בכתבה הבאה

קרא עוד
השקעות במניות קורונה

שלושה תרחישים למגפת הקורונה – ומה יקרה לתיק ההשקעות שלכם?

אולי נמצא חיסון שיעלים את המגפה, אולי היא תצא מכלל שליטה – ואולי תהפוך לחלק אינטגרלי מחיינו לטווח הארוך. בשלב זה, הכל עוד אפשרי, ודרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים באקסלנס, מסביר מדוע חשוב להתאים את תיק ההשקעות למצב בשטח.

קרא עוד
שוק המניות בירידה? איך אפשר להרוויח?

איך להרוויח כשהשוק מניות יורד?

איך אפשר להרוויח כאשר שוק ההון יורד והמניות במגמת צניחה? מרכז הידע של אקסלנס עם ההסבר של מסחר בשורט ודרכים אחרות לרווחיות בעת ירידות בבורסה 

קרא עוד
הסכמי השלום עם איחוד האמירויות

בשוק ההון הישראלי עוד לא מזהים את הפוטנציאל הגדול של הסכמי השלום החדשים

הסכמי השלום עם איחוד האמירויות פותחים את השער למדינה עשירה ובה קרנות הון רבות המחפשות השקעות מעניינות בתחומי הליבה של הכלכלה הישראלית. זו ההשפעה על שוק ההון המקומי

קרא עוד
כך נשקיע בכל ענקיות הטכנולוגיה: פייסבוק, גוגל, אפל, אמזון ונטפליקס

הכירו את מדד ה-FAANG: להשקיע בכל הענקיות במדד אחד

מדד ה- FAANG מרכז את מניות ענקיות הטכנולוגיה; פייסבוק, גוגל, אמזון, נטפליקס ואפל. עם שווי שוק ופוטנציאל אדיר כדאי להכיר את החברות שסוחבות כמעט לבדן את הנאסד"ק 

קרא עוד
מה ניתן ללמוד ממשבר הסאב פריים

האם אנחנו עומדים בפני שידור חוזר של משבר הסאב פריים 2008

משבר הסאב פריים בשידור חוזר? בעקבות משבר הקורונה, מרכז הידע של אקסלנס טרייד חזר עד למשבר הסאב פריים של 2008, בכדי להבין מה אנחנו יכולים וצריכים ללמוד מהעבר.

קרא עוד
משבר האקלים? השפעותיו על הכלכלה כבר כאן

משבר האקלים והשפעותיו על הכלכלה

משבר האקלים כבר כאן. במאמר הבא אנו נבחן את השלכות משבר האקלים על שוק ההון והמסחר בבורסה. אילו היבטים יש להתייחס אליהם והאם המשבר הוא בלתי הפיך?

קרא עוד
נרות יפניים במגמה עולה

כיצד משפיע משבר האנרגיה באירופה על עולם ההשקעות?

משבר האנרגיה באירופה: כיצד יכול להשפיע משבר האנרגיה באירופה על המדדים והמסחר בשוק ההון? ואיך נכון לכם להיערך? המאמר המלא באתר אקסלנס טרייד.

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
*נגזרים, לרבות חוזים עתידיים, הינם נכסים פיננסיים בסיכון מיוחד דהיינו, בעלי סיכון להפסיד את מלוא קרן ההשקעה, ואף למעלה ממנה, בתוך זמן קצר. המסחר בנגזרים אינו מתאים לכל משקיע ומוצע להתייעץ עם בעל מקצוע מורשה בטרם ביצוע פעולות מסחר בנגזרים. אין באמור להוות המלצה למסחר בנגזרים ו/או במכשירים פיננסיים אחרים כלשהם ואין באמור למצות את כל המידע בקשר עם הנכסים הפיננסיים הכלולים בסקירה לעיל אלא לתת מידע חלקי בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס www.xnes.co.il. 
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.