אנרגיה ירוקה

אנרגיה מתחדשת - השקעה משתלמת?

סקטור האנרגיה המתחדשת צובר פופולריות בקרב המשקיעים והסוחרים בבורסה, בזמן שיותר ויותר מדינות עושות מאמצים לצמצם את צריכת האנרגיה המזהמת והמתכלה. דרור יריב מאקסלנס מסביר אם כדאי להביא את המגמה הזו גם לתיק ההשקעות שלכם

קולטי שמש - אופציה נפוצה בישראל להפקת חשמל ולהשקעה באנרגיה מתחדשת

בזמן שמדינות רבות בעולם עושות מאמצים להקטין את פליטת גזי החממה (בעיקר פחמן דו-חמצני), הנפלטים בין היתר מכלי רכב המונעים בבנזין – תחום האנרגיה מתחדשת צובר תאוצה. מדובר בסקטור העוסק בפיתוח, ייצור ושיווק מקורות אנרגיה ירוקה ומתחדשת בניגוד לדלקים המתכלים לאחר השימוש בהם. המקורות אנרגיה מתחדשת העיקריים הם רוח, מים וקרינת השמש.

ככל שתשומת הלב העולמית לנושא זיהום האוויר וההתחממות הגלובלית עולה, מתרחבת הפעילות הכלכלית של סקטור האנרגיה המתחדשת, ומושכת עוד ועוד השקעות.

לדברי דרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים באקסלנס ברוקראז', "המהפכה של החברות בתחום האנרגיה המתחדשת התחילה כבר לפני שנים רבות, אבל מקבלת משנה תוקף כיום, וללא ספק תהיה במוקד העניין בעשור הקרוב".
יריב מונה מספר סיבות למהפכה. "ראשית, התקדמות הטכנולוגיה. בזכות שיפורים ופיתוחים טכנולוגיים, כמות החשמל שאפשר לייצר גדלה והולכת – מה שהופך את ההיתכנות הכלכלית של המיזמים הללו לגבוהה יותר, כך שיותר ויותר משקיעים רואים בהם חלופה אטרקטיבית.
"סיבה נוספת היא העלייה במודעות הציבור. כיום, אי אפשר לברוח מנושא איכות הסביבה והבעיות הרבות שנגרמות משימוש באנרגיה מזהמת. מדברים על כך בכל אמצעי התקשורת ואפילו במערכת החינוך. כך קורה שמדינות רבות עוברות לייצר אנרגיה נקייה ולהפחית את כמות המזהמים הנפלטים לאוויר, גם אם התהליך כרגע יקר יותר".

פותחים עכשיו חשבון במערכות המסחר המתקדמות של אקסלנס טרייד


סקטור ששווה טריליונים

מדינות אירופה הציבו לעצמן יעד של הפקת 32% מהחשמל מאנרגיה ירוקה עד 2030. בקליפורניה, כבר כיום 34% מהחשמל מופקים ממקורות מסוג זה. בכמה מדינות, ובהן איסלנד, נורווגיה ואורוגוואי, כבר כיום קרוב ל-100% מהחשמל מופקים ממקורות ירוקים. בישראל, היעד הנוכחי ל-2030 הוא הפקת 17% מהחשמל באנרגיה ירוקה, אך שר האנרגיה הודיע כי בכוונתו להעלות את היעד, לעד 30%.

בין השנים 2010 ל-2019, הושקעו ברחבי העולם יותר מ-2.5 טריליון דולר בסקטור האנרגיה המתחדשת, לפי נתוני התוכנית הסביבתית של האו"ם (UNEP). רק ב-2018, היה סך ההשקעה באנרגיה ירוקה בעולם 272 מיליארד דולר.

"כמובן שהפוטנציאל העסקי הוא גבוה מאוד", אומר יריב. "ישנן אינספור חברות, הפועלות הן בתחום הפיתוח, הן בתחום הרכיבים לתעשייה והן בתחום הפקת האנרגיה עצמה, ומספר החברות הללו רק גדל. זאת, בעוד שמספר החברות שפועלות בתחום האנרגיה המסורתי והמזהם יורד והולך".


"ארה"ב כבר לא מגבילה את ייצוא הנפט"

לדברי יריב, "כדי להבין עד כמה המגמה הזו משמעותית, אפשר להיזכר בימים שבהם ארה"ב חתמה עם ערב הסעודית על הסכם לפיו מסחר בנפט ייעשה אך ורק במטבע הדולר. כחלק מאותו הסכם, ארה"ב התחייבה להגן על ערב הסעודית.

"אותו הסכם היסטורי היה רווי אינטרסים, אבל היה ביניהם אחד חזק במיוחד - בזמן שארה"ב הגבילה את הייצוא של נפט מחוץ לה, היא דאגה לייבא אותו במחירים נמוכים ממדינות אחרות. כך, ארה"ב דאגה לביטחון אנרגטי, כלומר, שתמיד יהיה לה די נפט לצרכים הפנימיים שלה.

"ואולם, בשנים האחרונות אפשר לראות בצורה מובהקת שהחשיבות שארה"ב מייחסת לנפט הולכת ויורדת – כשלפני מספר שנים, היא אפילו אישרה לייצא ממנה נפט. ללא ספק, המגמה הזו נובעת משינויים טכנולוגיים ומעלייה במודעות לאיכות סביבה, שהביאו לכך שלא מעט תחנות כוח עברו הסבה לאנרגיה מתחדשת".

באמצעות מערכות המסחר של אקסלנס בורסה ניתן לסחור במניות של חברות בתחום האנרגיה המתחדשת, ולהגדיר פקודות מתוחכמות. כמו כן, לקוחות דסק אקספרט מוזמנים לקבל רעיונות השקעה מהמלווה הפיננסי האישי שלהם, העומד לצידם בכל שאלה ובעיה במהלך המסחר.

לחצו כאן למידע נוסף על מערכות המסחר המתקדמות של אקסלנס טרייד

 תאריך הכתבה: 23.01.2020

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

מלחמת הסחר ואנחנו – איך זה יכול להשפיע על שוק ההון?

מלחמת הסחר

מלחמת הסחר מתחממת. אחרי שטראמפ סירב להרגיע את הגישה הלוחמנית מול סין, הגיבה זו באיום על שתיים מהחברות האמריקאיות הגדולות ביותר, אפל ומיקרוסופט. מה ההשלכות? 

קרא עוד
מסחר בסחורות

השקעה בסחורות

כאשר חששות המשקיעים והתנודות בשווקים מתגברים, זה הזמן לחשוב על רעיונות השקעה בסחורות יציבות גם בתקופות האטה ומיתון.

קרא עוד
איש עומד בשקיעה עם הכיתוב 2019

מסחר בבורסה בחו"ל: מהם האתגרים ב- 2019 ?

מה מצפה ב- 2019 למי שסוחר בבורסות בחו"ל? האם זה הפחד מפני התפרצות מלחמת סחר שעלולה לפגוע ברווחיות החברות, ומפני התפוגגות רפורמת המס?

קרא עוד
סקירת אירועי הבורסה למחצית הראשונה בשנת 2019

סקירת אירועי הבורסה למחצית הראשונה בשנת 2019

אחרי עליות חדות כל כך בבורסה מתחילת השנה, מי זוכר ששנת 2019 נפתחה בכלל ברגל שמאל? צפה בסקירת אקסלנס ברוקראז' על המחצית הראשונה של שנת 2019 והצפי שלנו להמשך השנה.

קרא עוד
מכולות עם הדגלים של ארצות הברית וסין מתנגשות

מבט רחב על מלחמת הסחר: איך היא משפיעה על המסחר בשווקים?

במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין יש שתי שחקניות מרכזיות, ואנו המשקיעים, באמצע. אבל מהן הסיבות המרכזיות לפרוץ מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ומהי ההשפעה הגדולה על שוק ההון?

קרא עוד
הריבית ממשיכה להיות אפסית – איך זה משפיע עלינו כמשקיעים?

הריבית ממשיכה להיות אפסית – איך זה משפיע עלינו כמשקיעים?

באסטרטגיית השקעה אחד מהגורמים שיש לקחת בחשבון הוא גובה הריבית הנוכחית, וזו הצפויה במהלך ההשקעה. לריבית נמוכה או ריבית אפסית ישנם יתרונות וחסרונות רבים.

קרא עוד
איש מחזיק עט ולפניו מסך עם גרפים של שוק ההון

איך העשור החדש מקרב את המניות בעולם למשקיע הישראלי?

מסחר במניות בחו"ל הפך נגיש יותר למשקיע הישראלי הרבה הודות לשיפור הטכנולוגיה ומערכות מסחר מתקדמות יותר להשקעה במניות בחו"ל. אבל איך יראה העשור הבא?

קרא עוד
תחזית שוק ההון לשנת 2020

המחזור הכלכלי הוא הארוך בהיסטוריה – כיצד תיראה 2020?

לאחר שניבא בהצלחה את שוק ההון ב-2019, דרור יריב מסביר איך מללמוד את העבר ניתן לצפות את אופי המסחר בעתיד. אז מה התחזית שלנו ל-2020?

קרא עוד
נגיף הקורונה מחזיר את הפחד לשווקים: איך להתמודד עם השפעת הוירוס?

משבר הקורונה והשפעתו על המסחר בשוק ההון

בין שלל הפרסומים והכתבות המסבירות איך לסחור כשאיום הקורונה מגיע לתיקי ההשקעות, אנו במרכז הידע של אקסלנס החלטנו לבדוק אם בכלל ניתן לחזות כיצד יסתיים משבר הקורונה

קרא עוד
הזמן יגיד מה תהיה השפעת הברקזיט על שוק ההון

הברקזיט יצא לדרך – איך זה ישפיע על המשקיעים?

פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי, הביאה לסיומה של תקופה בת 47 שנות חברות באיחוד. צוות המומחים של אקסלנס בדקו איך הברקזיט יכול להשפיע על שוק ההון ועל תיק המניות שלכם.

קרא עוד
איך תתמודד הכלכלה עם משבר נוסף?

הסכנות הכלכליות בגל השני של קורונה

מה יקרה אם יגיע אלינו גל שני של תחלואה בקורונה? הפעילות הכלכלית במשק שוב תיעצר? האם למדינות ישראל, וגם ליתר הכלכלות בעולם, יש די תחמושת לסיבוב שני? בכתבה הבאה

קרא עוד
השקעות במניות קורונה

שלושה תרחישים למגפת הקורונה – ומה יקרה לתיק ההשקעות שלכם?

אולי נמצא חיסון שיעלים את המגפה, אולי היא תצא מכלל שליטה – ואולי תהפוך לחלק אינטגרלי מחיינו לטווח הארוך. בשלב זה, הכל עוד אפשרי, ודרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים באקסלנס, מסביר מדוע חשוב להתאים את תיק ההשקעות למצב בשטח.

קרא עוד
שוק המניות בירידה? איך אפשר להרוויח?

איך להרוויח כשהשוק מניות יורד?

איך אפשר להרוויח כאשר שוק ההון יורד והמניות במגמת צניחה? מרכז הידע של אקסלנס עם ההסבר של מסחר בשורט ודרכים אחרות לרווחיות בעת ירידות בבורסה 

קרא עוד
הסכמי השלום עם איחוד האמירויות

בשוק ההון הישראלי עוד לא מזהים את הפוטנציאל הגדול של הסכמי השלום החדשים

הסכמי השלום עם איחוד האמירויות פותחים את השער למדינה עשירה ובה קרנות הון רבות המחפשות השקעות מעניינות בתחומי הליבה של הכלכלה הישראלית. זו ההשפעה על שוק ההון המקומי

קרא עוד
כך נשקיע בכל ענקיות הטכנולוגיה: פייסבוק, גוגל, אפל, אמזון ונטפליקס

הכירו את מדד ה-FAANG: להשקיע בכל הענקיות במדד אחד

מדד ה- FAANG מרכז את מניות ענקיות הטכנולוגיה; פייסבוק, גוגל, אמזון, נטפליקס ואפל. עם שווי שוק ופוטנציאל אדיר כדאי להכיר את החברות שסוחבות כמעט לבדן את הנאסד"ק 

קרא עוד
מה ניתן ללמוד ממשבר הסאב פריים

האם אנחנו עומדים בפני שידור חוזר של משבר הסאב פריים 2008

משבר הסאב פריים בשידור חוזר? בעקבות משבר הקורונה, מרכז הידע של אקסלנס טרייד חזר עד למשבר הסאב פריים של 2008, בכדי להבין מה אנחנו יכולים וצריכים ללמוד מהעבר.

קרא עוד
משבר האקלים? השפעותיו על הכלכלה כבר כאן

משבר האקלים והשפעותיו על הכלכלה

משבר האקלים כבר כאן. במאמר הבא אנו נבחן את השלכות משבר האקלים על שוק ההון והמסחר בבורסה. אילו היבטים יש להתייחס אליהם והאם המשבר הוא בלתי הפיך?

קרא עוד
נרות יפניים במגמה עולה

כיצד משפיע משבר האנרגיה באירופה על עולם ההשקעות?

משבר האנרגיה באירופה: כיצד יכול להשפיע משבר האנרגיה באירופה על המדדים והמסחר בשוק ההון? ואיך נכון לכם להיערך? המאמר המלא באתר אקסלנס טרייד.

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס https://www.xnes.co.il/media/2501/גילוי-נאות.pdf.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.