סוחרים? כך תשלבו מסחר באופציות מעוף בתיק ההשקעות שלכם

כמו בכל המוצרים הפיננסיים הנגזרים, גם באופציות המעוף כדאי קודם כל לקרוא ולהבין – ורק אז ליישם את האסטרטגיות שבעזרתן תוכלו להקטין סיכונים ולקבל תשואה עודפת.

אופציות מעוף בתיק השקעות

בשנים האחרונות קיבלו נגזרים בכלל, ואופציות מעוף בפרט, יחסי ציבור לא טובים שהקנו להם דימוי של הימור מסוכן, אך בעזרת הידע הנכון, ניתן לסחור באופציות מעוף ולשלב אותן בתיק ההשקעות.

בעזרת מומחי המסחר של אקסלנס, ריכזנו דוגמאות לשימוש חכם באופציות מעו"ף:

אסטרטגיית חשיפה למדד ת"א 35 במינוף – סוחרים המבקשים לעקוב אחרי מדד ת"א 35, אך אין ברשותם סכום כסף גדול מספיק, או שרוב הכסף שלהם כבר מושקע, יכולים לרכוש חוזה סינתטי, כאשר אם מחירו של נכס הבסיס עולה, יעלה גם ערכו של החוזה הסינתטי. 
כך יוכלו המשקיעים ליהנות מחשיפה מלאה למדד ת"א 35, שנכון לכתיבת שורות אלו, עומדת על 152 אלף שקל. זאת, תמורת העמדת ביטחונות בגובה של כ-15 אלף שקל. כלומר, באסטרטגיה זו, די בסכום של כ-15 אלף שקל כדי לקבל חשיפה מלאה למדד ת"א 35, בגובה של 152 אלף שקל.
איך מבצעים? כדי לקנות חוזה סינתטי, יש לרכוש אופציית call, ולמכור אופצייתput במחיר מימוש זהה. אם אנחנו מאמינים שמחירו של נכס הבסיס צפוי לרדת, ניתן לבצע את האסטרטגיה באופן הפוך ולמכור חוזה סינתטי – כלומר, למכור אופציית call ולקנות אופציית putבמחיר מימוש זהה.
נציין כי ברכישה ומכירה של תעודת סל בכ-152 אלף שקל נאבד מעט מהתשואה בכל אחת מהעסקאות בגלל המרווח בין הקונה למוכר.


אסטרטגיה לקיבוע מטבע –
סוחרים המעוניינים להשקיע במניות ונכסים הנסחרים בדולר, אך מבקשים להימנע מחשיפה לשינויים בשערי המטבע, יכולים לבצע קיבוע של שער הדולר - באמצעות נגזרים דולר/שקל הנסחרים בבורסה בתל אביב. מכירה של חוזה סינתטי אחד תקבע את שער החליפין ל-10,000 דולר.
איך מבצעים? מוכרים חוזה סינתטי בכסף על כל 10,000 דולר אחזקה של נכס בסיס. הבורסה בתל אביב מאפשרת לנו לסחור בנגזרי דולר/שקל לטווח של עד שנה.


אסטרטגיית קניית פרפר –
מתאימה לתקופה בה השוק יציב יחסית, וצופים עליות או ירידות מתונות בלבד בנכס הבסיס.
איך מבצעים? על ידי מכירה של שתי אופציות וגידור על ידי קנייה של יחידה אחת מעל הסטרייק, ויחידה אחרת מתחת לסטרייק. נכון לכתיבת שורות אלו, מדד ת"א 35 עומד על 1,520 נקודות; נמכור שתי יחידות ב-call ב-1,540, נקנה יחידה אחת ב-1,530 ואחת ב-1,550. בפקיעה בטווח של בין 1,535 ל-1,545 הפוזיציה תניב לנו רווח. במקרה של שוק תנודתי, ניתן לבצע אותה אסטרטגיה באופן הפוך – מכירת פרפר.

להצטרפות ללא תשלום וקבלת פרטים

בשורה התחתונה, מסחר באופציות מעוף יכול להיות פשוט ויעיל כאשר משתמשים במערכות המסחר המתקדמות המיועדות לכך. למסחר בעזרת האסטרטגיות ניתן להיכנס עכשיו למערכת Global EXtrade. כך תוכלו לגלות עד כמה זה קל ופשוט כאשר קיים מערך טכנולוגי משוכלל עם תמיכה בעברית, בכל שעות המסחר.

 תאריך הכתבה: יוני 2018

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

השוק סוער? הגיע הזמן לבחון מעבר להשקעות ערך

השקעות ערך

רבים מהמשקיעים סבורים כי כאשר השווקים מצויים בשפל, זו דווקא ההזדמנות להיכנס אליהם. לכן, כדאי להכיר את גישת השקעות הערך שדורשת מעט סבלנות.

קרא עוד
מניות דואליות: איך מתבצע המסחר?

מניות דואליות

מניות דואליות - מניות הנסחרות בשני בורסות שונות בו זמנית מציעות מגוון יתרונות ייחודיים. מרכז הידע של אקסלנס ברוקראז' מסביר איך סוחרים במניות דואליות

קרא עוד
 מדריך לסוחרים: האם כדאי להשקיע באג"ח זבל?

השקעה באג"ח זבל

אג"ח זבל: אומרים שהזבל של מישהו אחד הוא האוצר של מישהו אחר, האם אמרה זו נכונה גם בנוגע למסחר באיגרות חוב מדרגת זבל או לא כדאי להשקיע באג"ח זבל? 

קרא עוד
להשקיע כמו הגדולים: איך להשתתף בהנפקת מניות ואיגרות חוב?

הנפקת מניות ואג"ח


הנפקה בבורסה היא ההזדמנות של משקיעים לרכוש ני"ע עוד לפני ההגעה למסחר היומי. לא רבים יודעים אך גם משקיעים פרטיים יכולים ליהנות מיתרונותיה הרבים

קרא עוד
אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

הבורסה תנודתית ואתה חושש לגורלו של תיק ההשקעות? בדיוק לשם כך ריכזנו עבורך במרכז הידע מספר עצות חשובות לאסטרטגיית מסחר והשקעה בשווקיים תנודתיים

קרא עוד
שטרות של הרבה סוגי מדינות

משקיעים במט"ח? אל תשכחו לגדר סיכונים

סוחר בחו"ל במט"ח? באמצעות מערכות המסחר של אקסלנס בורסה ניתן להפחית חשיפה למט"ח ולגדר סיכונים במטבע חוץ ביעילות. הכר את כל טכניקות גידור הסיכונים האפשריות שלנו

קרא עוד
כעת גם הישראלים מעדיפים לסחור בני"ע זרים

למה "הסוחרים החדשים" מעדיפים את השוק האמריקאי על השוק המקומי

בשנים האחרונות, בולטת בשוק ההון המקומי תופעה חדשה, יותר משקיעים ישראלים מגלים עניין במסחר בחו"ל ואף סוחרים בני"ע זרים. אלו הן סיבות הסוחרים שעוברים למסחר בחו"ל 

קרא עוד
ניהול סיכונים

ניהול סיכונים בבורסה: לשלוט ביחסי הסיכון-סיכוי

אחד מהכללים החשובים והידועים בהשקעות בבורסה הוא הצורך של ניהול סיכונים ופיזור סיכונים של ההשקעות. במאמר הבא באתר אקסלנס טרייד נציג כלי אפקטיבי לניהול סיכונים בבורסה

קרא עוד
שנת 2021 בשוק ההון

2021 מתחילה בשיא – לאיזה סיכונים חשוב להתייחס בהשקעות?

2021 מתחילה בשיא, הבורסה גועשת, ולא ברור אם הבנקים המרכזיים יוסיפו לתמוך בכלכלה ולתדלק את העליות. אקסלנס טרייד במאמר על איזה סיכונים -סיכויים חשוב להתייחס השנה?

קרא עוד
השקעה במניות לטווח קצר

השקעה במניות לטווח קצר ואיך היא יכולה להועיל גם לכם

השקעה למניות לטווח קצר: במאמר הבא נפרט את היתרונות והחסרונות של רעיון המסחר שלא מעט דוגלים בו, מסחר יומי או השקעה בבורסה לטווח קצר ונבין למי זה מתאים.

קרא עוד
מה ההבדל בין חיטה לשעורה שבאחד מהם ניתן להשקיע?

לגזור ולשמור: השקעה בשוק הסחורות העולמי

השקעה בסחורות? מהן האופציות שלנו למסחר בסחורות בשוק העולמי, איך נחשפים להזדמנויות הקיימות, מה חשוב לקחת בחשבון והאם כדאי? לקריאה באתר אקסלנס טרייד.

קרא עוד
עליות בגרף שוק פערי הארביטראז

מניות ארביטראז'

מניות ארביטראז': השקעה בפערי ארביטראז' הינה ניצול פערי המחירים שבין ניירות ערך דואליים או פערי מחיר במדדים. איך המודל הזה מתרחש ואיך ניתן להרוויח ממנו?

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס www.xnes.co.il.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
נגזרים, לרבות אופציות, הינם נכסים פיננסיים בסיכון מיוחד דהיינו, בעלי סיכון להפסיד את מלוא קרן ההשקעה, ואף למעלה ממנה, בתוך זמן קצר. המסחר בנגזרים אינו מתאים לכל משקיע ומוצע להתייעץ עם בעל מקצוע מורשה בטרם ביצוע פעולות מסחר בנגזרים. אין באמור להוות המלצה למסחר בנגזרים ו/או במכשירים פיננסיים אחרים כלשהם ואין באמור למצות את כל המידע בקשר עם הנכסים הפיננסיים הכלולים בסקירה לעיל אלא לתת מידע חלקי בלבד.

אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.