השקעה במדד הבנקים עם אקסלנס

מניות הבנקים בישראל ירדו יותר במשבר, האם זה זמן להשקיע בהן?

מדד הבנקים המקומי נפל במידה ניכרת אל מול סקטורים אחרים בישראל ובאקסלנס מעריכים כי בטווח הארוך, תירשם התאוששות נאה בסקטור

איך להשקיע במדד הבנקים – אקסלנס בורסה


משבר הקורונה טלטל את שוק ההון המקומי, ולא מעט סקטורים רשמו ירידות מחירים משמעותיות, שעדיין לא תוקנו במלואן. בין הסקטורים הללו ניתן למנות את סקטור הבנקים.
כך למשל, מדד הבנקים בישראל ירד ב-27%, כאשר מדד ת"א 125 ירד רק ב-14%. כלומר, הבנקים ירדו כמעט פי שתיים. מדד ת"א 90, המייצג את המניות הקטנות יותר איבד רק 10% מתחילת השנה, ומדד ת"א 35 ירד ב-17%.
"כאשר בוחנים את התמחור, מגלים כי הבנקים נסחרים היום במכפיל רווח צפוי לשנת 2020 של כ-13 ומכפיל רווח צפוי לשנת 2021 של כ-8, נמוך לעומת התמחור של חלק גדול מהענפים בשוק ההון המקומי, שבחלקם מגיע גם ל-20 ומעלה", אומר מיכה גולדברג, מנהל מחלקת מחקר באקסלנס שירותי בורסה.

"חלק גדול מהפגיעה כבר גולם ברבעון הראשון"

לדברי גולדברג, "עבור הציבור הרחב, הדרך הקלה ביותר להשקיע במניות הבנקים היא לקנות מדדי בנקים. בבורסה בתל אביב, למשל, קיים מדד הבנקים הכולל את כל הבנקים הגדולים, ומאפשר חשיפה לבנקים לאומי, הפועלים, מזרחי טפחות, דיסקונט והבינלאומי. למשקיעי ריטייל, זו דרך טובה להיחשף לבנקים. אך מי שמוכן לבצע אנליזה, יכול גם להשקיע באופן פרטני בחלק מהבנקים.
"אם נסתכל על מדד ת"א 125, נגלה כי הבנקים מהווים 19% ממנו – חלק משמעותי ביותר. מתחילת השנה, רשם מדד הבנקים תשואת חסר לעומת ת"א 125. ניתן להסביר זאת בכך שהבנקים רשמו כבר את רוב נזקי הקורונה ברבעון הראשון וזאת בגלל שמרנות יתר של בנק ישראל שדרש מהבנקים כבר ברבעון הראשון לגלם את ההפסדים הצפויים. בנוסף, הם רשמו הפסדי מסחר כתוצאה מהירידות החדות. לכן לכאורה נראה שהבנקים נפגעו יותר ביחס לענפים אחרים מה שמסביר את הירידות החדות במניות שלהם".
יחד עם זאת, גולדברג מעריך כי אלא אם תהיה החמרה במצב, חלק גדול מהתקופה הקשה הזו כבר מתומחר בפנים – ואם לא יהיה גל שני מהותי, ענף הבנקים אמור להתאושש מרמות המחירים הנוכחיות.

התחזית ל-2021: עלייה של 50% ברווחים

באקסלנס מעריכים ירידה של כ-35% ברווחי הבנקים ב-2020 לעומת 2019 (ללא קנס), ועלייה של כ-50% ברווחי 2021.
להערכתו של גולדברג, "בטווח הקצר אנו רואים פגיעה, אך בטווח הארוך יותר – המחצית השנייה של 2021, ושנת 2022 – נראה את הבנקים יוצאים מהמשבר כשהם מחוזקים. זאת, הודות להאצה בתוכניות ההתייעלות שלהם, עם צמצום מספר הסניפים והגדלת הפעילות המקוונת, לצד שיפור ברווחיות המימון, הודות לעלייה במרווחים (עקב עלייה בפרמיית הסיכון) וחידוש או הידוק הקשרים עם לקוחות עסקיים".
מערכות המסחר המתקדמות של אקסלנס מאפשרות לקבל מידע מפורט על מדדי בנקים בישראל ובעולם, וכן על הבנקים השונים.

לחצו כאן כדי להתחיל להשקיע כבר היום בעזרת מערכות המסחר המתקדמות של אקסלנס טרייד
 תאריך הכתבה: 24.06.2020

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

מסחר בחופשה עם מערכת אוטומטית מתקדמת

מסחר בחופשה

סוחרים, יוצאים לחופש? הפקודות האוטומטיות שיכולות לסייע לתיק שלכם להימנע מהפסדים

קרא עוד
סוחרים? כך תבחרו תוכנת מסחר שתייעל את המסחר

תוכנת מסחר בבורסה

מערכת מסחר המציעה אפשרויות מתקדמות במיוחד, לצד מהירות תגובה גבוהה - יכולה לעשות את ההבדל עבורכם.

קרא עוד
סוחרים בשוק ההון? אלה פקודות המסחר שאתם חייבים להכיר

פקודות מסחר

מה זה לימיט ומרקט, איך מוכרים ברווח בלי לשבת על המחשב כל היום, מה השיטה הכי טובה לעצור הפסדים ועוד – במדריך אקסלנס בורסה לפקודות מסחר נפוצות

קרא עוד
מסחר אונליין בבורסה

הכירו את מערכת המסחר המקוון המובילה בשוק ההון: Global EXtrade

הכירו את מערכת המסחר המקוון אונליין לסחר גלובלי במניות מבית Global EXtrade שמאפשרת להשקיע במעל ל- 125 שווקים ברחבי העולם, בלחיצת כפתור.

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
*נגזרים, לרבות חוזים עתידיים, הינם נכסים פיננסיים בסיכון מיוחד דהיינו, בעלי סיכון להפסיד את מלוא קרן ההשקעה, ואף למעלה ממנה, בתוך זמן קצר. המסחר בנגזרים אינו מתאים לכל משקיע ומוצע להתייעץ עם בעל מקצוע מורשה בטרם ביצוע פעולות מסחר בנגזרים. אין באמור להוות המלצה למסחר בנגזרים ו/או במכשירים פיננסיים אחרים כלשהם ואין באמור למצות את כל המידע בקשר עם הנכסים הפיננסיים הכלולים בסקירה לעיל אלא לתת מידע חלקי בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס www.xnes.co.il. 
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.