איך להשקיע במדדים

מסחר במדדים בתקופת משבר הקורונה: כך תעשו זאת בעצמכם מהבית

גישת ההשקעה הפסיבית זוכה לפופולריות רבה, מאחר שהיא מאפשרת גם למשקיע המתחיל, או למי שאין לו זמן רב להשקיע במחקר ואנליזה של מניות, להיצמד למדדים מובילים וליהנות מהתשואה שלהם

סוגי מדדים להשקעה

ישנן דרכים רבות להשקיע בבורסה – וכל משקיע, מתחיל או מנוסה יותר, יכול למצוא את המתאימה לו ביותר. דרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים באקסלנס בורסה, מסביר כי "בעולם ההשקעות יש שתי גישות עיקריות, וכל מי שפועל בו דוגל באחת מהן – או נמצא על הסקאלה ביניהן, כשהוא משלב בין הגישות.

"ישנם משקיעים אקטיביים, שמקדישים חלק נכבד מזמנם להכרת המניות והסקטורים השונים, בישראל או בחו"ל, ומבצעים ניתוחים ואנליזות כדי לאתר את המניות שנראות כבעלות הפוטנציאל הגבוה ביותר. כלומר, הן בוחרים מניה-מניה, לפי קריטריונים שונים, ומקפידים להתעדכן כל העת בביצועי המניה ובתחזיות עתידיות", אומר יריב.

מנגד ניצבת הגישה הפסיבית, הטוענת שלאורך זמן, גם משקיע אקטיבי פעיל במיוחד יתקשה להכות את המדדים. כלומר, שמדדי הבורסה השונים מניבים תשואה זהה לפחות לזו של המשקיע האקטיבי. אם מביאים בחשבון גם את הזמן והמאמץ שנדרשים להשקעה אקטיבית, ייתכן שהם אף מתקזזים מהתשואה.

לדברי יריב, "אפשר למצוא טיעונים לכאן ולכאן, אבל מה שבטוח הוא שהשקעה פסיבית באמצעות מדדים צוברת יותר ויותר פופולריות. משקיעים שרוצים להקצות חלק מהכסף שלהם להשקעה בבורסה, אבל לא מעוניינים לעבוד בכך במשרה מלאה או לשלם למישהו אחר שיעשה זאת עבורם, יכולים לבחור בגישה זו. כך הם נהנים מהתשואה של המדדים אחריהם הם עוקבים, בדרך פשוטה ונוחה יחסית".
התחילו לסחור במדדים עכשיו במערכת המסחר המתקדמת של אקסלנס טרייד

אחרי אילו מדדים ניתן לעקוב?

קיים מגוון רחב של מדדים שאפשר לעקוב אחריהם, בישראל ובעולם. חלקם הם מדדים לפי שווי שוק, כמו למשל מדד ת"א 35 העוקב אחרי 35 המניות בעלות שווי השוק הגדול ביותר בתל אביב, או מדד S&P 500, העוקב אחרי 500 המניות המובילות בבורסות מרכזיות בארה"ב. מדדים אחרים הם סקטוריאליים, כגון מדד הבנקים או מניות הטכנולוגיה.
אם גם אתם מתעניינים באפשרויות במדדים באמצעות מערכת המסחר המתקדמת של אקסלנס טרייד, לחצו כאן

 תאריך הכתבה: 02.04.2020

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

חושבים על פתיחת חיסכון? הגיע הזמן להשתחרר מהבנק

מדריך: איפה כדאי לחסוך וכמה זה יעלה לכם?

ישנן דרכים שונות לחיסכון בשוק ההון. אחת הדרכים שעשויה להיות כדאית מאוד היא באמצעות מסחר עצמאי בבורסה. אין צורך בידע מקדים.

קרא עוד
 מסחר בשוק ההון דרך הבנק? הכירו דרך משתלמת יותר

מסחר עצמאי בשוק ההון

מנהלים את ההשקעות שלכם בשוק ההון דרך הבנק? לא בטוח שזו הדרך הטובה ביותר עבורכם. אז איך משלמים פחות על עמלות, שומרים על השליטה ונהנים מפיקוח? 

קרא עוד
 המהפכה הדיגיטלית כובשת את שוק ההון וזה יכול לחסוך לכם הרבה כסף

המהפכה הדיגיטלית

משקיעים בשוק ההון? הצטרפו למהפכה הדיגיטלית שעשויה לחסוך לכם כסף. כיום זה קל יותר מתמיד. לא צריך לקבוע פגישה בבנק, אפשר להישאר ליד המחשב ולפתוח חשבון למסחר בבורסה

קרא עוד
מתחתנים? כך תשקיעו את כספי המתנות שלכם

מתנות החתונה

מתנות החתונה הן פתיחה נאה של חיסכון לעתיד המשפחה שלכם, אם תשקיעו אותן בחוכמה ותימנעו מעמלות מיותרות

קרא עוד
מומחה בורסה עם חליפה מצביע על מנייה

כל הסיבות לסחור בניירות ערך באמצעות חבר בורסה

מהו חבר בורסה? ולמה כדאי לסחור בניירות ערך באמצעות בית השקעות שהוא חבר בורסה? בעמוד זה גלה לדוגמא את האפשרות לסחור בקלות ובביטחון כמו בבנק, אבל בעלות פחותה ועוד

קרא עוד
אנשים סוחרים בבורסה מול המסך

מנצלים את התקופה כדי להתחיל לסחור בבורסה? הנה מה שחשוב לדעת

בכל העולם, יותר ויותר אנשים מגלים את המסחר בבורסה ומבינים שהם יכולים לעשות זאת לבד בעזרת ידע מקצועי שהם רוכשים. הסוחרים החדשים יודעים במה כדאי להשקיע בזמן הקורונה >>

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. 
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד. 
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל. 
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס https://www.xnes.co.il/media/2501/גילוי-נאות.pdf.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו. 
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.