כיצד ללמוד מסחר באופן עצמאי

סוחר עצמאי נדרש ללמוד באופן עצמאי ולרכוש ידע וכלים אפקטיביים למסחר חכם

לימוד עצמי, למסחר עצמאי בבורסה

העולם כיום משתנה בקצב מהיר וככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך היא משנה את האופן בו אנו פועלים. אם בעבר, הדרך היחידה להרוויח כסף הייתה לעבוד מבוקר עד ערב, הרי שהיום יותר ויותר אנשים בוחרים במסחר בשוק ההון כמקור הכנסה נוסף.
בעשורים האחרונים המסחר בשווקים הפיננסיים הפך כל כך מבוקש ונגיש, עד כי גם טווח גילאי הסוחרים הולך ומתרחב והיום ניתן לראות צעירים בני 18 סוחרים בשוק ההון, לצד אנשים שמעל גיל 70.
מה שלא השתנה היא העובדה, שעל מנת להצליח בתחום מסוים ולהרוויח ממנו, יש ללמוד אותו היטב. כך נכון גם לגבי מסחר עצמאי בשוק ההון.

יתרונות המסחר העצמאי בשוק ההון

בעולם הדיגיטלי כיום, קל מאוד לסחור בבורסה באופן עצמאי. כל מה שצריך הוא לפתוח חשבון בחברה המספקת שירותי מסחר ולייעד לכך סכום כסף ראשוני.
את המסחר עצמו ניתן לבצע מכל פלטפורמה דיגיטלית: מחשב, טאבלט וסמארטפון, בכניסה לאתר/אפליקציה של החברה בה פתחתם את החשבון שלכם.
היתרונות במסחר עצמאי כוללים חיסכון בעמלות ודמי ניהול לצד קבלת החלטות עצמאית ושליטה מלאה על הכסף שלכם. עם זאת, יש ללמוד את התחום היטב כדי להפחית סיכונים ככל האפשר. סוחרים עצמאים שמתחילים לסחור לפני שלמדו על השוק וניירות הערך, מגדילים באופן משמעותי את מידת הסיכון.

אתם סוחרים עצמאיים, אבל האם אתם גם יודעים איך ללמוד באופן עצמאי?

בשוק ההון ישנם סיכונים והתחרות גדולה. על מנת להפחית סיכונים ולהשתפר כל הזמן אל מול הסוחרים האחרים, חשוב להתפתח ולהתקדם בתחום באמצעות למידה עצמאית.בין אם אתם מתכננים לסחור במניות, ניירות ערך, מט"ח, ועוד, תצטרכו ללמוד על השוק ועל אפשרויות המסחר. להתעדכן בזמנכם הפנוי על פעולות המחירים שהשתנו ואלמנטים שונים המשפיעים על המסחר.
ברגע שתצברו ידע והבנה ראשונית של השוק, תוכלו ללמוד על כלי הניתוח הטכני השונים ולהשתמש בהם על מנת להגדיל את הידע שלכם ולשפר את ההחלטות. עדיף ליצור תיק עם פיזור גדול יותר, כך שירידה בנייר ערך אחד תתתאזן בעליות בניירות ערך אחרים.

מדוע חשוב להשתפר מול הסוחרים האחרים?

בבורסה יש מגוון רחב של סוחרים - החל מסוחרים מקצועיים העוסקים במסחר מדי יום ומכירים את השוק היטב, ועד לסוחרים שאינם בקיאים בכך כלל.
ככל שתעמיקו ותעשירו את הידע שלכם בשוק ההון ובמסחר, כך תתמקצעו יותר עד לרמה של הסוחרים המקצועיים והמנוסים. זה יאפשר לכם לזהות הזדמנויות במהירות ולהיכנס לעסקאות מניבות בשלב הנכון והמוקדם ככל האפשר, וכתוצאה מכך, פוטנציאל התשואה שלכם יגבר על פני אחרים.

ממה חשוב להיזהר בלמידה עצמאית?

בתחילת דרככם בשוק ההון, חשוב לשים לב כי מקורות המידע והלימוד שלכם מהימנים ובטוחים.
מומלץ להיזהר מפרסומים על התעשרות מהירה שמקורם בחברות לא מוכרות, ומקבוצות וואטסאפ שנפתחות ע"י גורמים לא ידועים וכוללות שלל עצות שאינן מגובות בניסיון וידע, לימודים ומחקר.

אז היכן לומדים להיות סוחרים בשוק ההון באופן עצמאי?

לימוד עצמי של מסחר עצמאי, נעשה על ידי מספר דרכים שונות ומשולבות. ככל שתוסיפו לעשות ותעשירו את הידע שלכם ממגוון מקורות ברי סמכא ושונים מה טוב.

קריאת ספרים

ראשית, מומלץ לקרוא ספרים טובים שמעניקים שפע עצות ומדריכים לשוק ההון. מיותר לציין שהרשימה מגוונת וארוכה, אך ברשימת הספרים הבולטים בתחום תוכלו למצוא:

המשקיע הנבון / בנג'מין גראהם. ספר שנחשב לספר היסוד להשקעות ערך בבורסה, וממשיך להיות מדריך רלוונטי למשקיעים גם כיום.

תורת המשחקים / בארי ניילבאף, אבינש דיקסיט. תורת המשחקים הוא רב מכר בינלאומי, וממשיך להיות בסיס לימוד והנאה ברחבי העולם. הספר מסביר מהו "משחק"? ומהי "אסטרטגיה"? מה משותף להסכם גירושין, להתרעה גרעינית, לשחמט, לתחרות יופי ולשוק ההון.

זיכרונותיו של סוחר מניות מוול סטריט / אדווין לפבר. ספר זה נחשב לספר הראשון שאיתו צריך להתחיל את המסע לנבכי שוק ההון. הספר נכתב ב-1923 ויצא בהוצאה מחודשת ב-1980. הספר פורש את סיפור חייו של ג'סי ליוורמר, שנחשב לאחד מגדולי הספקולנטים של כל הזמנים וזיכה אותו ביושר בכינוי: "הנער הנועז".

The New Market Wizards: Conversations with America's Top Traders. ספר המספק מגוון אסטרטגיות מסחר של סוחרים שהתעשרו בשווקים הפיננסיים, מתאים לסוחרים מתחילים וותיקים.

קבלת השראה מגורמים מובילים בשוק ההון

סוחרים מתחילים יכולים לקבל השראה מציטוטי מפתח שהגו מנהלי השקעות ובכירים פיננסיים עולמיים. עצותיהם יכולים לסייע בהתנהלות נכונה בשוק ההון.

מספר ציטוטי השראה, לדוגמה:

"כשזורם דם ברחובות, זה הזמן לקנות" (הברון פיליפ דה רוטשילד)

"אנחנו לא צריכים להיות יותר חכמים מכל השאר, אנחנו צריכים להיות ממושמעים יותר מכל השאר" (וורן באפט)

"שלוש המילים המסוכנות ביותר בעולם ההשקעות הן 'הפעם זה שונה'" (ג'ון טמפלטון)

חומר אינטרנטי

באינטרנט יש מגוון בלתי נדלה של מידע יעיל וחשוב: מאמרים, כתבות, מחקרים, מדריכים וספרים דיגיטליים בנושא מסחר בשוק ההון.
מומלץ ללמוד ולהשכיל אך ורק מאתרים מובילים וברי סמכות בתחום, וכך תוכלו לצבור ידע מעמיק. במרכז הידע באתר של אקסלנס טרייד, תוכלו לקרוא מגוון מאמרים שיסייעו לכם להעשיר את הידע שלכם במסחר ובשוק ההון.

קורסים ללמידה עצמאית

כשבוחרים קורסים דיגיטליים ללמידה עצמאית בתחום המסחר, חשוב לבחור בחברה מובילה ומוכרת, בעלת שם ומוניטין. הקורסים צריכים להיות מקיפים ועם זאת, קלים להבנה וברורים, כך שתצאו מהם עם ידע מספק לתחילת דרככם בשוק ההון.

בקורס מבוא למצוינות - בואו ללמוד להשקיע בעצמכם! של אקסלנס טרייד, תלמדו מהי בורסה וכיצד היא פועלת; מהו נייר ערך; כיצד קונים ומוכרים ניירות ערך; מהו אג"ח וסוגי אג"ח; מדדים עיקריים בישראל ובעולם; מהי הנפקה; קרנות סל וקרנות נאמנות ועוד.

בסיום הקורס, תיקחו איתכם הלאה: שליטה במונחי יסוד; הכרת פלטפורמת מסחר עצמאי בבורסה; חיפוש מניות ודו"חות במערכת מסחר; יכולת לגבש מקורות מידע; יכולת לבחור אסטרטגיה המתאימה לצרכים. תדעו כיצד לפתח משמעת עצמית ותלמדו על מגוון כלים ושיטות נוספות למסחר מיטבי ואפקטיבי.

לא רק למתחילים! הקורסים של אקסלנס טרייד

מתוך הכרה במגמה המתרחבת של ישראלים שמתחילים לסחור בעצמם, ובמטרה להוות מקור עיקרי של מידע עדכני, מעמיק ואמין, פיתח בית ההשקעות אקסלנס טרייד סדרת קורסים קצרים הממוקדים במסחר בבורסה, ומיועדים לסוחרים ברמות שונות, ממתחילים שעושים את צעדיהם הראשונים ועד לסוחרים מנוסים.
הקורסים, ששוויים הוא כ- 1,200 שקל, מוצעים כעת בחינם ללקוחות חדשים וקיימים הסוחרים במערכות המסחר של אקסלנס.
המדריך בקורס הוא מרצה בכיר בשוק ההון, וכל קורס מכיל שלושה מפגשים תכליתיים המועברים בזום, ובנויים כך שיעבירו את המידע הרב ביותר, ובזמן הקצר ביותר.

עוד מקורות נוספים שלנו שתוכלו באמצעותם להעשיר את הידע שלכם וכדאי לכם להציץ:

ערוץ היוטיוב של אקסלנס טרייד (האקדמיה ב-120 שנ')

בלוג שוק ההון שלנו

ערוץ הטלגרם שלנו

 

תאריך הכתבה: 11.1.2022

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

כל מה שצריך לדעת על המדד ש(אולי) צופה את התנהגות השווקים: מדד הפחד

מדד הפחד

מהו מדד הפחד (Volatility Index)? זהו מדד התנודתיות של בורסת האופציות בשיקגו (CBOE). כשהתנודתיות גוברת– מדד הפחד עוקב אחריה

קרא עוד
פערי ארביטראז' בין הבורסות: למה לא סיפרו לכם שהסיכוי להרוויח הוא קלוש?

פערי ארביטראז'

לא מעט סוחרים עצמאיים חולמים למצוא הזדמנות לרווח מפערי מחירים של מניות בין הבורסות בתל אביב ובארה"ב, בשל שעות המסחר השונות, אבל ברוב המכריע של המקרים, מכונות המסחר האוטומטיות סוגרות את הפער תוך שניות ומחסלת את הסיכוי של הסוחרים להרוויח סכומי כסף משמעותיים

קרא עוד
מהם חוזים עתידיים וכיצד נסחר בהם?

חוזים עתידיים

מהם חוזים עתידיים? כיצד מרוויחים דווקא מירידות בשוק ההון? היכנסו להכיר מכשיר פיננסי מתוחכם.

קרא עוד
מסחר במט"ח: המדריך המלא לסוחרים

שוק המט"ח

מהם היתרונות באחזקת מטבע זר? ממה מושפע ערכו של המטבע? כתבה בנושא השוק הגדול ביותר בעולם.

קרא עוד
מסחר במניות – המדריך לסוחר

מסחר במניות

מהן מניות? כיצד נקבע שוויון? האם שווי השוק של חברה משתקף במחיר המניות שלה? בואו להכיר את אפיק ההשקעה הפופולארי.

קרא עוד
גבר יושב מול מסכים וצופה במניות

עקום התשואות

מדוע גרף שמציג את התשואה ביחס לאורך חייהן של איגרות חוב ממשלתיות מדאיג גם את מי שסוחר במניות, ומה עושים כשהוא משתטח?

קרא עוד
שעות וימי המסחר בבורסה בישראל

שעות וימי המסחר בבורסה בישראל

קרא עוד
תנודה במניות

מדריך ניתוח טכני: האם באמת אפשר לחזות את העתיד?

כל סוחר במניות שמע על ניתוח טכני של שוק ההון. למרות הדעות החלוקות בנוגע ליעילותה של השיטה, קשה להתווכח עם הפופולאריות שלה. אז על מה כל המהומה? והאם השיטה יעילה?

קרא עוד
אדם מדבר בטלפון ומסתכל על מניות

הלקח של WeWork: איך להיזהר מהערכת שווי מנופחת במסחר בבורסה

אחרי חלומות ההנפקה בשווי של עשרות מיליארדי דולרים, הבלון של we-work התפוצץ, והערכת השווי של החברה צנחה פלאים. זו ההזדמנות להבין כיצד מבצעים הערכות שווי לפני הנפקה

קרא עוד
שעון חול וכסף

חושבים על חיסכון לטווח ארוך? אל תפספסו את ההזדמנויות של מסחר בבורסה

השקעה בשוק ההון, לפי ההיסטוריה הינה אופציה מעולה עבור משקיעים המחפשים חיסכון לטווח ארוך. בכתבה זאת נבין מדוע מסחר בבורסה הוא אפיק חיסכון אידיאלי לטווח זה

קרא עוד
מדד ה- S&P500

מסחר במדדים בתקופת משבר הקורונה: כך תעשו זאת בעצמכם מהבית

השקעה במדדים היא השקעה פסיבית הפופולרית אצל סוחרים רבים וביניהם וורן באפט. רוצה לדעת איך להשקיע במדד תא 35, תל-טק, הבנקים או במדד ה- S&P500? בכתבה הבאה

קרא עוד
תיק השקעות מאוזן

כך תשמרו על תיק השקעות מאוזן

אוהבים סיכונים? שונאים להפסיד? במסחר בני"ע ובשוק ההון, חשוב לדעת להתאים את תיק ההשקעות בהתאם לצרכים ולאופי של הסוחרים. במאמר זה 3 טיפים מנצחים לניהול תיק מאוזן

קרא עוד
מדד הבנקים

מניות הבנקים בישראל ירדו יותר במשבר, האם זה זמן להשקיע בהן?

מדד הבנקים המקומי נפל במידה ניכרת בעקבות משבר הקורונה ובאקסלנס אנו מעריכים כי בטווח הארוך, תירשם התאוששות נאה בסקטור מניות הבנקים בישראל. האם זה זמן להשקיע בהן?

קרא עוד
מהו המושג GAAP?

המושגים שחשוב להכיר בעונת הדוחות של החברות הציבוריות

עונת הדוחות של החברות הציבוריות כבר כאן, לשם כך מרכז הידע של אקסלנס טרייד ריכז עבורכם את המושגים שכדאי להכיר. מהו מכפיל רווח? מהו מכפיל מכירות, תזרים מזומנים ועוד

קרא עוד
להשקיע בעצמך – הרשמי לקורס מסחר בשוק ההון

קורס מסחר בשוק ההון (בורסה) אונליין | אקסלנס טרייד

קורס מסחר בשוק ההון (אונליין) בחינם ולכל הרמות: מתחילים ומתקדמים ורק ללקוחות אקסלנס טרייד אשר מעוניינים להשקיע בעצמם ובבורסה. לפרטים על הקורס מסחר למניות כאן >>

קרא עוד
השקעה בחברות צמיחה – ע"י חישוב מכפיל רווח

המתמטיקה שלא מלמדים אותנו בבית הספר: מהו מכפיל רווח ואיך הוא יכול לעזור לנו?

מהו מכפיל רווח? בכל השקעה שהיא, אחד הנושאים הבוערים ביותר הוא מתי תוכלו להחזיר את ההשקעה וכאן בדיוק נכנס המונח מכפיל רווח Price–earnings ratio.

קרא עוד
spac - מה זה הנפקת ספאק?

גם בדרך להנפקה מוצלחת יש קיצורי דרך – הכירו את הנפקות ה-SPAC

אין משקיע בשוק ההון שלא מצא את עצמו שומע לאחרונה את המונח הנפקת ספאק (spac). מה זה ספאק? למה זה טוב? ומה צריך לדעת על הטרנד הלוהט בבורסה?

קרא עוד
סוגי מתנדים לניתוח טכני

על מדד בולינג'ר ותורת המתנדים לניתוח טכני

מדד בולינג'ר (Bollinger Bands), במאמר זה נבין קצת יותר את עולמות המתנדים לניתוח טכני, ובראשם את מתנד רצועת בולינג'ר.

קרא עוד
שימוש בממוצע נעים לניתוח טכני

מתנד ממוצע נע – מהו ומתי משתמשים

בכתבה הבאה נסביר על מהו ממוצע נע (Moving Avarage), מתי משתמשים במתנד מסוג זה ואיך מייעלים באמצעות שימוש בממוצעים נעים את הניתוח הטכני והמסחר העצמאי בשוק ההון.

קרא עוד
אקסלנס טרייד – בית השקעות המלווה אותך באופן אישי

אקסלנס טרייד: בית ההשקעות שמספק את כל הכלים להשקעה נבונה

הכירו את בית ההשקעות, אקסלנס טרייד – בית ההשקעות היחידי המספק את ארגז הכלים המלא למשקיעים, להשקעה נבונה במסחר.

קרא עוד
פקודת OVER THE COUNTER (OTC)

מהי פקודת OTC וכיצד היא יכולה לעזור לך במסחר בבורסה?

פקודת OTC ("מעבר לדלפק"): מהי פקודת OTC למסחר בבורסה, איך סוחרים בשיטת OTC? איזה מניות נסחרות כך ומה צריך לדעת על המסחר שמעבר לדלפק (OTC)?

קרא עוד
סוחר בבורסה המכיר את החוק לניירות ערך הוא סוחר בטוח יותר

החוק לניירות ערך

משקיע/ה בבורסה? על החוק לניירות ערך שמעת? בעמוד זה נסביר מהו החוק לניירות ערך, מהן העבירות הפליליות הכלולות בו, וממה עליכם להישמר כסוחרים.

קרא עוד
אפליקציה למסחר במניות באייפון מציגה את מדד הדאו גונס

מדד הדאו ג'ונס

מדד הדאו ג'ונס: מיהו מדד הדאו ג'ונס? מהם דרכי ההשקעה בו ומה עוד צריך להכיר על המדד האמריקאי החשוב. 

קרא עוד
סוחר מסתכל בגרף של אגרות חוב להמרה

אג"ח להמרה – המדריך למשקיע

אג”ח להמרה, בדומה לאג"ח רגילה, הינה איגרת חוב הנושאת ריבית והצמדה ומשלמת קופון תקופתי. אך יש גם רובד נוסף אשר גורם לטוויסט בעלילה. להמשך קריאה, היכנסו

קרא עוד
מדד של אגרות חוב ממשלתיות

אג"ח ממשלתיות – המדריך למשקיע

אג"ח ממשלתי: מה זה בכלל אג"ח, מהם סוגי ההשקעה באפיק זה, איך לסחור, לחשב תשואות וכיצד אפשר להרוויח על השקעה באג"ח ממשלתיות? על כך בכתבה הבאה.

קרא עוד
שלטים המדמים בחירה בין הנפקה פרטית לציבורית

הנפקה פרטית או הנפקה ציבורית

הנפקה פרטית והנפקה ציבורית: מה ההבדלים בין שתי סוגי ההנפקות, מתי כדאי לבצע הנפקה פרטית ומתי ציבורית וכמה זמן אורך התהליך? קבלו את המדריך המקיף להנפקות.

קרא עוד
לוגו של מדד הנאסדק

מדד הנאסד"ק – כל מה שצריך לדעת על השקעה בבורסת ההייטק

אז מהי בעצם בורסת הנאסד"ק, אילו חברות נסחרות בה, מהם הביצועים ההיסטוריים שלה וכיצד גם אתם יכולים להפוך אותה לאפיק השקעה מניב? הכל על הנאסד"ק בכתבה הבאה.

קרא עוד
דוח של מניות עם דיבידנד

דיבידנד – כל מה שצריך לדעת

דיבידנד הינו חלק מרווחי החברה אשר מחולקים לבעלי המניות, כאשר חברה מרוויחה. אך הוא אינו מחולק באופן אוטומטי. באילו מקרים מחלקים אותו ומי באמת מרוויח?

קרא עוד
תמונה להמחשת עלייה של שווי עקב בדילול מניות

דילול מניות

דילול מניות זו פעולה במסגרתה מנפיקה חברה מניות נוספות ובכך מורידה את מחיר המניה הבודדת. מדוע שחברות יעשו פעולה כזו וכיצד זה יכול להשפיע עליכם?

קרא עוד
תשקיף חברה עם אמצעי ניתוח ובדיקה

תשקיף חברה

תשקיף מציג את מצבה הפיננסי של החברה, לקוחותיה, השווקים בהם היא פועלת, תוכניותיה ועוד. אילו סוגי תשקיפים יש, מהו מעמדו המשפטי ומה צריך להופיע בו?

קרא עוד
ראשי תיבות באנגלית של מדד המחירים לצרכן

מדד המחירים לצרכן

מדד המחירים לצרכן הוא אחד המדדים המשמעותיים והחשובים ביותר בכל הקשור לפן הכלכלי של חיינו. מדוע הוא כה חשוב, כיצד משפיע עלינו ועל הבורסה?

קרא עוד
סוחר עצמאי מתלבט לגבי פקודות מסחר דרך הסמארטפון

פקודות מסחר למתקדמים

רוצים לשפר את אסטרטגיית המסחר שלכם? המדריך המקיף שלנו על פקודות מתקדמות בשוק ההון יעזור לכם לנווט בצורה טובה יותר במהלך המסחר. כנסו >>

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס 
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.