השקעה בביטקוין - איך להשקיע בביטקוין ובשערי מטבעות וירטואליים

אחרי שעלה ועלה, ואז צנח, הביטקוין שוב בכותרות – הפעם בהקשר חיובי. מה צריך לדעת לפני שמשקיעים בו, ואיך אפשר להיחשף אליו גם מישראל*? הכירו את המוצרים הפיננסים שמספקים חשיפה למטבעות קריפטו בכל העולם

ביטקוין – זוכרים אותו? מטבע הקריפטו שהיה להיט ב-2018, סוקר בכל אמצעי התקשורת ונחשב נושא שיחה לוהט בקרב כולם, צלל במהלך 2018 – ונראה היה שכולם רוצים לשכוח אותו ואת ההפסדים שהסב למי שהצליח להשקיע בו. אבל כמו כל דבר בשוק ההון, גם במקרה של הביטקוין הגלגל מסתובב – ומה שהיה למטה, חוזה ועולה למעלה.

השקעה בקריפטו בישראל

זינוק של יותר מ-100%


כך, במקביל להתאוששות הביטקוין מהשפל שאליו ירד בדצמבר 2018 חוזר השיח והביקוש של משקיעים לחשיפה למטבעות הקריפטו. כיום, אחרי זינוק של יותר מ-100% מתחילת השנה, נסחר הביטקוין בפחות מ-50% מהשיא ההיסטורי שקבע בדצמבר 2017.


התקשורת יכולה להוריד - ולהרים


ישנו כמובן קשר ישיר בין שער הביטקוין ומטבעות קריפטו אחרים לבין הכיסוי התקשורתי. לדברי דרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים ומסחר באקסלנס ברוקראז', לאחר קריסה של יותר מ-70% במהלך 2018, משקיעים רבים בחרו להתרחק מהשקעה במטבעות הקריפטו ובביטקוין בפרט. "מנגד, לאחר עלייה של יותר מ-100% בשערו של הביטקוין במהלך 2019 חזר הסיקור התקשורתי, ואיתו הביקוש של המשקיעים – שרוצים להצטרף לחגיגה".


גם ישראלים יכולים להיחשף לקריפטו – אבל בזהירות


חשוב להדגיש כי עולם מטבעות הקריפטו לא מוסדר באופן מלא בישראל ועדיין קיימות לא מעט שאלות בכל הנוגע לחוקיות המסחר במטבעות אלה בישראל, ובנוגע לכללי המיסוי התקפים לגביהם. עם זאת, הנה מספר דרכים שבהן יוכלו גם משקיעים מישראל ליהנות מחשיפה למטבעות קריפטו, באמצעות מכשירים פיננסיים הנסחרים בבורסות העולם:
1. חוזה עתידי* (סימול BRR) בבורסת החוזים CME
זהו חוזה המונפק במכפיל חמש, כלומר, כל חוזה הוא לחשיפה לחמישה מטבעות ביטקוין, וקיים במספר מועדי פקיעה. לדברי יריב, "לחשיפה באמצעות חוזה עתידי יש כמה יתרונות. ראשית, הסיכון הוא סיכון מנפיק, והמנפיק היא אחת מהבורסות הגדולות בעולם. שנית, ניתן להיכנס בקלות לפוזיציית שורט על המטבע, ובנוסף, החוזה נסחר במרבית שעות היממה".
אך ישנו חיסרון שלא ניתן להתעלם ממנו, מאחר והבורסה חוששת מהתנודתיות הגבוה של הביטקויין דרישת הביטחונות הינה גבוה משמעותית ביחס לנכסים מסורתיים.

2. מוצרים עוקבים*
בעולם מונפקים כמה מוצרים עוקבים למטבעות הקריפטו, אך מרביתם נסחרים מחוץ לארה"ב, מאחר שהרגולציה שלה נוקשה יותר. הנה כמה דוגמאות: בבורסת שטוקהולם נסחרים מוצרים כמו תעודות הסל Coinethe שעוקבת אחרי האת'ריום, ו-Coinxbe שעוקבת אחרי הביטקוין (שתיהן נסחרות ביורו); ו-HODL, תעודה העוקבת אחרי אינדקס של חמשת מטבעות הקריפטו הגדולים (לפי שווי שוק). אחת לחודש התעודה מבצעת איזון משקולות ונכסים.

בשורה התחתונה: גם אתם יכולים להיות שם

לסיכום, מטבעות הקריפטו והביטקוין בפרט חזרו בכל הכוח לכותרות, מה שמעורר במשקיעים את הרצון להצטרף גם הם לרכבת השועטת במהירות, וזאת עוד לפני שהונפקה תעודה שקבלה את אישור הרגולטור האמריקאי להציע יחידות לקהל הרחב ללא מגבלה על הכמות

אקסלנס ברוקראז' פותחת ללקוחותיה שער לעולם הקריפטו, ומנגישה את החשיפה למטבעות הקריפטו באמצעות מוצרים פיננסיים הנסחרים בעלויות נמוכות, והכל בחשבון אחד עם ההשקעות המסורתיות בניירות ערך ישראלים וזרים.

 

לפרטים נוספים לחצו כאן

 תאריך הכתבה: יוני 2019

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

מלחמת הסחר ואנחנו – איך זה יכול להשפיע על שוק ההון?

מלחמת הסחר

מלחמת הסחר מתחממת. אחרי שטראמפ סירב להרגיע את הגישה הלוחמנית מול סין, הגיבה זו באיום על שתיים מהחברות האמריקאיות הגדולות ביותר, אפל ומיקרוסופט. מה ההשלכות? 

קרא עוד
מסחר בסחורות

השקעה בסחורות

כאשר חששות המשקיעים והתנודות בשווקים מתגברים, זה הזמן לחשוב על רעיונות השקעה בסחורות יציבות גם בתקופות האטה ומיתון.

קרא עוד
איש עומד בשקיעה עם הכיתוב 2019

מסחר בבורסה בחו"ל: מהם האתגרים ב- 2019 ?

מה מצפה ב- 2019 למי שסוחר בבורסות בחו"ל? האם זה הפחד מפני התפרצות מלחמת סחר שעלולה לפגוע ברווחיות החברות, ומפני התפוגגות רפורמת המס?

קרא עוד
סקירת אירועי הבורסה למחצית הראשונה בשנת 2019

סקירת אירועי הבורסה למחצית הראשונה בשנת 2019

אחרי עליות חדות כל כך בבורסה מתחילת השנה, מי זוכר ששנת 2019 נפתחה בכלל ברגל שמאל? צפה בסקירת אקסלנס ברוקראז' על המחצית הראשונה של שנת 2019 והצפי שלנו להמשך השנה.

קרא עוד
מכולות עם הדגלים של ארצות הברית וסין מתנגשות

מבט רחב על מלחמת הסחר: איך היא משפיעה על המסחר בשווקים?

במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין יש שתי שחקניות מרכזיות, ואנו המשקיעים, באמצע. אבל מהן הסיבות המרכזיות לפרוץ מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ומהי ההשפעה הגדולה על שוק ההון?

קרא עוד
הריבית ממשיכה להיות אפסית – איך זה משפיע עלינו כמשקיעים?

הריבית ממשיכה להיות אפסית – איך זה משפיע עלינו כמשקיעים?

באסטרטגיית השקעה אחד מהגורמים שיש לקחת בחשבון הוא גובה הריבית הנוכחית, וזו הצפויה במהלך ההשקעה. לריבית נמוכה או ריבית אפסית ישנם יתרונות וחסרונות רבים.

קרא עוד
איש מחזיק עט ולפניו מסך עם גרפים של שוק ההון

איך העשור החדש מקרב את המניות בעולם למשקיע הישראלי?

מסחר במניות בחו"ל הפך נגיש יותר למשקיע הישראלי הרבה הודות לשיפור הטכנולוגיה ומערכות מסחר מתקדמות יותר להשקעה במניות בחו"ל. אבל איך יראה העשור הבא?

קרא עוד
תחזית שוק ההון לשנת 2020

המחזור הכלכלי הוא הארוך בהיסטוריה – כיצד תיראה 2020?

לאחר שניבא בהצלחה את שוק ההון ב-2019, דרור יריב מסביר איך מללמוד את העבר ניתן לצפות את אופי המסחר בעתיד. אז מה התחזית שלנו ל-2020?

קרא עוד
נגיף הקורונה מחזיר את הפחד לשווקים: איך להתמודד עם השפעת הוירוס?

משבר הקורונה והשפעתו על המסחר בשוק ההון

בין שלל הפרסומים והכתבות המסבירות איך לסחור כשאיום הקורונה מגיע לתיקי ההשקעות, אנו במרכז הידע של אקסלנס החלטנו לבדוק אם בכלל ניתן לחזות כיצד יסתיים משבר הקורונה

קרא עוד
הזמן יגיד מה תהיה השפעת הברקזיט על שוק ההון

הברקזיט יצא לדרך – איך זה ישפיע על המשקיעים?

פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי, הביאה לסיומה של תקופה בת 47 שנות חברות באיחוד. צוות המומחים של אקסלנס בדקו איך הברקזיט יכול להשפיע על שוק ההון ועל תיק המניות שלכם.

קרא עוד
איך תתמודד הכלכלה עם משבר נוסף?

הסכנות הכלכליות בגל השני של קורונה

מה יקרה אם יגיע אלינו גל שני של תחלואה בקורונה? הפעילות הכלכלית במשק שוב תיעצר? האם למדינות ישראל, וגם ליתר הכלכלות בעולם, יש די תחמושת לסיבוב שני? בכתבה הבאה

קרא עוד
השקעות במניות קורונה

שלושה תרחישים למגפת הקורונה – ומה יקרה לתיק ההשקעות שלכם?

אולי נמצא חיסון שיעלים את המגפה, אולי היא תצא מכלל שליטה – ואולי תהפוך לחלק אינטגרלי מחיינו לטווח הארוך. בשלב זה, הכל עוד אפשרי, ודרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים באקסלנס, מסביר מדוע חשוב להתאים את תיק ההשקעות למצב בשטח.

קרא עוד
שוק המניות בירידה? איך אפשר להרוויח?

איך להרוויח כשהשוק מניות יורד?

איך אפשר להרוויח כאשר שוק ההון יורד והמניות במגמת צניחה? מרכז הידע של אקסלנס עם ההסבר של מסחר בשורט ודרכים אחרות לרווחיות בעת ירידות בבורסה 

קרא עוד
הסכמי השלום עם איחוד האמירויות

בשוק ההון הישראלי עוד לא מזהים את הפוטנציאל הגדול של הסכמי השלום החדשים

הסכמי השלום עם איחוד האמירויות פותחים את השער למדינה עשירה ובה קרנות הון רבות המחפשות השקעות מעניינות בתחומי הליבה של הכלכלה הישראלית. זו ההשפעה על שוק ההון המקומי

קרא עוד
כך נשקיע בכל ענקיות הטכנולוגיה: פייסבוק, גוגל, אפל, אמזון ונטפליקס

הכירו את מדד ה-FAANG: להשקיע בכל הענקיות במדד אחד

מדד ה- FAANG מרכז את מניות ענקיות הטכנולוגיה; פייסבוק, גוגל, אמזון, נטפליקס ואפל. עם שווי שוק ופוטנציאל אדיר כדאי להכיר את החברות שסוחבות כמעט לבדן את הנאסד"ק 

קרא עוד
מה ניתן ללמוד ממשבר הסאב פריים

האם אנחנו עומדים בפני שידור חוזר של משבר הסאב פריים 2008

משבר הסאב פריים בשידור חוזר? בעקבות משבר הקורונה, מרכז הידע של אקסלנס טרייד חזר עד למשבר הסאב פריים של 2008, בכדי להבין מה אנחנו יכולים וצריכים ללמוד מהעבר.

קרא עוד
משבר האקלים? השפעותיו על הכלכלה כבר כאן

משבר האקלים והשפעותיו על הכלכלה

משבר האקלים כבר כאן. במאמר הבא אנו נבחן את השלכות משבר האקלים על שוק ההון והמסחר בבורסה. אילו היבטים יש להתייחס אליהם והאם המשבר הוא בלתי הפיך?

קרא עוד
נרות יפניים במגמה עולה

כיצד משפיע משבר האנרגיה באירופה על עולם ההשקעות?

משבר האנרגיה באירופה: כיצד יכול להשפיע משבר האנרגיה באירופה על המדדים והמסחר בשוק ההון? ואיך נכון לכם להיערך? המאמר המלא באתר אקסלנס טרייד.

קרא עוד

* מטבעות קריפטו, חוזים עתידיים ומוצרים עוקבים הינם נכסים פיננסיים בסיכון מיוחד דהיינו, בעל סיכון להפסיד את מלוא קרן ההשקעה, ואף למעלה ממנה, בתוך זמן קצר. המסחר בנכס זה אינו מתאים לכל משקיע ומוצע להתייעץ עם בעל מקצוע מורשה בטרם ביצוע פעולות מסחר. אין באמור להוות המלצה למסחר במכשירים פיננסיים אלו ו/או באחרים ואין באמור למצות את כל המידע בקשר עם הנכסים הפיננסיים הכלולים בסקירה לעיל אלא לתת מידע חלקי בלבד.
הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס https://www.xnes.co.il/media/2501/גילוי-נאות.pdf.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.