למה "הסוחרים החדשים" מעדיפים את השוק האמריקאי על השוק המקומי

למה "הסוחרים החדשים" מעדיפים את השוק האמריקאי על השוק המקומי

במשך שנים, הישראלים נמנעו ממסחר בחו"ל והעדיפו את המניות שאפשר לקרוא עליהן בעיתון בעברית – מה גם שהבנקים גבו באופן יחסי עמלות גבוהות עבור קניית מניות בארה"ב. כיום, המצב משתנה, בין היתר בזכות מערכות מסחר חדשות ומתקדמות אשר מציעות מידע מקיף ושפע אפשרויות למסחר בעברית

מסחר בוול סטריט

בשנים האחרונות, בולטת בשוק ההון המקומי תופעה חדשה – יותר ויותר משקיעים מגלים עניין רב במסחר בחו"ל, ואף מתחילים להשתתף בו.
לדברי בן גלבוע, מנהל דסק ני"ע זרים באקסלנס טרייד, "בעבר המשקיעים המקומיים העדיפו את השוק הישראלי – בעיקר מאחר שזה השוק שהם מכירים, קרוב לבית.
זוהי תופעה מוכרת בקרב משקיעים בכל העולם, המכונה home bias – או בתרגום חופשי, הטיה לטובת הבית. כך למשל, הגרמנים קנו מניות של לופטהנזה, האמריקאים קנו מניות של דלתא, והישראלים נשארו עם אל על – כי בתור חברה ישראלית, היה להם קל הרבה יותר להיחשף למידע עליה, בשפה שהם מבינים, ולסחור בה.

"עם זאת, כיום יש מערכות מסחר בעברית שמספקות מידע מקיף על מניות בחו"ל ומאפשרות לבצע שלל פעילויות בבורסות זרות, כך שניתן לקנות את רוב המניות בעולם, ובוודאי בבורסות האמריקאיות, בקלות ובמהירות. כך, אנחנו רואים ששיעור משקיעים שמתעניינים במסחר בחו"ל עולה במידה ניכרת – גם הודות ליתרונות המשמעותיים של המסחר בארה"ב".

פיזור סיכונים ונזילות גבוהה


גלבוע מסביר כי "אחד היתרונות החשובים ביותר של מסחר בארה"ב הוא הנזילות הגבוהה. בבורסה בתל אביב הנזילות עשויה להיות מוגבלת, ולעתים מחזורי המסחר נמוכים מאוד. אם למשל, סוחר רוצה לקנות מניות מחוץ למדדים המובילים – בימים מסוימים הוא יתקשה לעשות זאת. לעומת זאת, בארה"ב היקף המסחר גדול בהרבה – וקל יותר למכור ולקנות. למשל, אפשר לקנות מניות של חברה מסוימת מבלי לדאוג לנזילות, גם כשמדובר בסכום גבוה.
גם ההשפעה של מסחר בסכומים גבוהים נמוכה יותר בארה"ב. בישראל, אם גוף כלשהו מוכר מניה מסוימת בהיקף גבוה – הוא עשוי להשפיע באופן מהותי. בארה"ב זה מתרחש בקנה מידה קטן הרבה יותר, אם בכלל". יתרון נוסף של המסחר בארה"ב שמציין גלבוע הוא שמדובר בדרך מצוינת לגוון את תיק ההשקעות, תוך פיזור סיכונים.

כדי להתחיל לסחור במערכות המתקדמות של אקסלנס כבר היום – לחצו כאן

"יש פקודות שאפשר לתת רק בחו"ל"


"חשוב לציין שבמסחר במניות מקומיות, הסוחרים מוגבלים למספר מצומצם של פקודות", מוסיף גלבוע. "זאת בעוד שבמניות ותעודות סל שנסחרות מעבר לים, בעיקר בארה"ב, יש מגוון רחב של פקודות קנייה ומכירה והגנה. ניקח לדוגמה את פקודת Trail Stop, שמוצעת באמצעות מערכת המסחר של אקסלנס
"יש פקודה פשוטה שבה קובעים טריגר, למשל, שער המניה הנוכחי הוא 50, ואנחנו רוצים לקטוע הפסדים אם היא תרד ל-48 או פחות מכך. ברגע שהמניה מגיעה לשער הטריגר שקבענו, הפוזיציה תיסגר. בפקודת Trail ניתן להגדיר סכום או אחוז מסוים מהשער הגבוה האחרון, שמזיז בהתאם את ה-Stop. למשל, אם המניה תעלה ל-60, הסטופ לא יישאר ב-48, אלא יוגדר כירידה של 5% משער של 60. זו פקודה שניתן לבצע רק בשוק האמריקאי".
בנוסף, אומר גלבוע, "בשוק האמריקאי ובבורסות זרות אחרות קל הרבה יותר לבצע שורטים. בישראל מדובר באופרציה מורכבת – יש לוודא שלגוף שדרכו סוחרים יש השאלה לנייר הספציפי. בארה"ב, לעומת זאת, פשוט מקליקים על פקודת מכירה – והיא מתבצעת. לא מעט אנשים עוברים לסחור בבורסות בחו"ל אך ורק הודות לאפשרות הזו".

המרת מט"ח דיגיטלית – בלי לחכות על הקו


גלבוע מסביר כי "במטרה להקל עוד יותר על הסוחרים בישראל שרוצים לבצע פעולות בבורסות בעולם, ב אקסלנס המרת מט"ח מתבצעת בצורה דיגיטלית דרך האזור האישי של הסוחר. המשמעות היא שלא צריך להתקשר לנציג שירות ולהמתין על הקו, ואפשר לבצע פעולות גם מהטלפון הנייד, וכל זה במחירים נמוכים משמעותית ביחס לשוק.
"בעבר, המסחר בחו"ל אכן היה יקר מאוד, וגם היום, אם סוחרים דרך הבנקים, עמלת המינימום לכל פעולה יכולה להגיע ל-20 או 30 דולר. לעומת זאת, באקסלנס טרייד עמלת המינימום היא 5 דולר, כך שהעלויות נמוכות משמעותית – והמסחר בארה"ב נהפך לכדאי יותר מבחינה כלכלית"*
מערכת המסחר המתקדמת של אקסלנס, Global EXtrade, נבנתה בהתאמה מלאה לצרכים של סוחרים מקצועיים שמעוניינים לבצע אסטרטגיות מתוחכמות, וכמוה גם מערכת OrderNet Spark המיועדת למסחר משולב בבורסה הישראלית ובארה"ב. כך, ניתן לבחור במערכת המתאימה לצרכים שלכם למסחר בחו"ל ובארץ, וליהנות מזמינות מלאה של השירות של אקסלנס בורסה לאורך כל שעות המסחר של הבורסה בארה"ב בימים שני עד חמישי – וכל זאת, בעלויות נמוכות משמעותית.


כדי להתחיל לסחור עוד היום במערכות המתקדמות של אקסלנס טרייד 
וליהנות ממגוון פקודות ומחירים אטרקטיביים –
לחצו כאן

 תאריך הכתבה: 22.06.2020

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

השוק סוער? הגיע הזמן לבחון מעבר להשקעות ערך

השקעות ערך

רבים מהמשקיעים סבורים כי כאשר השווקים מצויים בשפל, זו דווקא ההזדמנות להיכנס אליהם. לכן, כדאי להכיר את גישת השקעות הערך שדורשת מעט סבלנות.

קרא עוד
מניות דואליות: איך מתבצע המסחר?

מניות דואליות

מניות דואליות - מניות הנסחרות בשני בורסות שונות בו זמנית מציעות מגוון יתרונות ייחודיים. מרכז הידע של אקסלנס ברוקראז' מסביר איך סוחרים במניות דואליות

קרא עוד
 מדריך לסוחרים: האם כדאי להשקיע באג"ח זבל?

השקעה באג"ח זבל

אג"ח זבל: אומרים שהזבל של מישהו אחד הוא האוצר של מישהו אחר, האם אמרה זו נכונה גם בנוגע למסחר באיגרות חוב מדרגת זבל או לא כדאי להשקיע באג"ח זבל? 

קרא עוד
להשקיע כמו הגדולים: איך להשתתף בהנפקת מניות ואיגרות חוב?

הנפקת מניות ואג"ח


הנפקה בבורסה היא ההזדמנות של משקיעים לרכוש ני"ע עוד לפני ההגעה למסחר היומי. לא רבים יודעים אך גם משקיעים פרטיים יכולים ליהנות מיתרונותיה הרבים

קרא עוד
אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

הבורסה תנודתית ואתה חושש לגורלו של תיק ההשקעות? בדיוק לשם כך ריכזנו עבורך במרכז הידע מספר עצות חשובות לאסטרטגיית מסחר והשקעה בשווקיים תנודתיים

קרא עוד
שטרות של הרבה סוגי מדינות

משקיעים במט"ח? אל תשכחו לגדר סיכונים

סוחר בחו"ל במט"ח? באמצעות מערכות המסחר של אקסלנס בורסה ניתן להפחית חשיפה למט"ח ולגדר סיכונים במטבע חוץ ביעילות. הכר את כל טכניקות גידור הסיכונים האפשריות שלנו

קרא עוד
כעת גם הישראלים מעדיפים לסחור בני"ע זרים

למה "הסוחרים החדשים" מעדיפים את השוק האמריקאי על השוק המקומי

בשנים האחרונות, בולטת בשוק ההון המקומי תופעה חדשה, יותר משקיעים ישראלים מגלים עניין במסחר בחו"ל ואף סוחרים בני"ע זרים. אלו הן סיבות הסוחרים שעוברים למסחר בחו"ל 

קרא עוד
ניהול סיכונים

ניהול סיכונים בבורסה: לשלוט ביחסי הסיכון-סיכוי

אחד מהכללים החשובים והידועים בהשקעות בבורסה הוא הצורך של ניהול סיכונים ופיזור סיכונים של ההשקעות. במאמר הבא באתר אקסלנס טרייד נציג כלי אפקטיבי לניהול סיכונים בבורסה

קרא עוד
שנת 2021 בשוק ההון

2021 מתחילה בשיא – לאיזה סיכונים חשוב להתייחס בהשקעות?

2021 מתחילה בשיא, הבורסה גועשת, ולא ברור אם הבנקים המרכזיים יוסיפו לתמוך בכלכלה ולתדלק את העליות. אקסלנס טרייד במאמר על איזה סיכונים -סיכויים חשוב להתייחס השנה?

קרא עוד
השקעה במניות לטווח קצר

השקעה במניות לטווח קצר ואיך היא יכולה להועיל גם לכם

השקעה למניות לטווח קצר: במאמר הבא נפרט את היתרונות והחסרונות של רעיון המסחר שלא מעט דוגלים בו, מסחר יומי או השקעה בבורסה לטווח קצר ונבין למי זה מתאים.

קרא עוד
מה ההבדל בין חיטה לשעורה שבאחד מהם ניתן להשקיע?

לגזור ולשמור: השקעה בשוק הסחורות העולמי

השקעה בסחורות? מהן האופציות שלנו למסחר בסחורות בשוק העולמי, איך נחשפים להזדמנויות הקיימות, מה חשוב לקחת בחשבון והאם כדאי? לקריאה באתר אקסלנס טרייד.

קרא עוד
עליות בגרף שוק פערי הארביטראז

מניות ארביטראז'

מניות ארביטראז': השקעה בפערי ארביטראז' הינה ניצול פערי המחירים שבין ניירות ערך דואליים או פערי מחיר במדדים. איך המודל הזה מתרחש ואיך ניתן להרוויח ממנו?

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס https://www.xnes.co.il/media/2501/גילוי-נאות.pdf.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.