משבר האקלים ושוק ההון

מה יהיה עתיד ההשקעות הירוקות לאור משבר הקורונה?

התחממות האקלים פוגעת בעתיד ילדינו – עכשיו זה ברור יותר מתמיד. יותר ויותר חברות העוסקות בקיימות, באנרגיה ירוקה ובניהול פסולת כבר זוכות לאמון המשקיעים

השקעה ירוקה – אקסלנס בורסה

משבר הקורונה העלה על סדר היום, שוב, את נושא התחממות האקלים. לטווח הקצר, האטת הפעילות הכלכלית משפרת את מצב הסביבה, הודות לצמצום משמעותי בפליטת חומרים מזהמים. מנגד, פעילות האדם נתפשת כעת כאחד הגורמים להפצת הווירוס בקרב בני האדם.

בנוסף, ההתפשטות המהירה של הקורונה מעידה עד כמה העולם קטן – וכיצד כל המדינות מחוברות זו לזו, כאשר משבר בריאותי המתחולל באחת מהן, משפיע עד מהרה על כולן. למעשה, אפשר לומר שקיבלנו הצצה לעתיד, ולמה שיקרה כאשר זעזועי אקלים שונים יכו ברחבי העולם בתדירות גוברת.

בעוד לכלכלה המסורתית, המתמקדת בהגדלת הצריכה ובסקטורים רבים שאחראים לזיהום אוויר משמעותי, ובהן כמובן דלק פחם, תעופה, תעשיית הרכב, תעשיית התיירות ומגזר הייצור – תחום אחר בכלכלה צפוי להמשיך לצבור תאוצה בשנים הקרובות: השקעות ירוקות ובנות קיימא, המבקשות להוכיח כי ניתן להרוויח כסף מבלי לפגוע בסביבה – או אפילו תוך תרומה לשיפור מצבו של כדור הארץ.

לחצו כאן כדי להתחיל לסחור עכשיו עם המערכת המתקדמת של אקסלנס טרייד


גם בלאקרוק עלתה על הגל הירוק

לדברי דרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים באקסלנס בורסה, "בנקים גדולים ומשפיעים מתחילים להתחשב בשיקולי אקלים בפעילותם, כמו גם מנהלי השקעות במוסדות פיננסיים ברחבי העולם. אחד מהעומדים בראש המחנה הוא בית ההשקעות המוביל בעולם, בלאקרוק, שהמנכ"ל שלו, לארי פינק, הכריז כי הוא מאמץ את גישת הקיימות בניהול ההשקעות – בהתאמה לדרישת הלקוחות. כבית השקעות המנהל שבעה טריליון דולר עבור לקוחותיו, סביר להניח שרבים יבואו בעקבותיו.

"במהלך שנה אחת בלבד, בין 2018 ל-2019, עלה היקף ההשקעות בקרנות חיסכון פנסיוני העוסקות גם בקיימות פי ארבעה – ל-20 מיליארד דולר. הארגון Global Sustainable Alliance מעריך כי בארה"ב, יותר מרבע מהנכסים המנוהלים מושקעים בקטגוריית הקיימות. גם בחברת הייעוץ מקינזי מאמינים כי המשקיעים צריכים להתחיל להפנות את תשומת ליבם להתחממות הגלובלית – ואילו בסוכנות הדירוג מודי'ס כבר הסבירו כי עליית פני הים יכולה לפגוע בדירוג האשראי של מדינות במזרח התיכון, באסיה ובאפריקה".

ההמלצות של מקינזי ומודי'ס למשקיעים חד משמעיות – לא לחכות לנזקים שייגרמו כתוצאה מאירועי אקלים קיצוניים, משיטפונות ועד בצורת ומחסור במים, אלא להיערך ולהשקיע מבעוד מועד בפתרונות שמטרתם לצמצם את שינויי האקלים ולהאט את ההידרדרות בתנאי האקלים.

בנקים מרכזיים ברחבי העולם הצטרפו אף הם למגמה. הבנק המרכזי האירופי, למשל, הודיע על כוונתו לבחון רכישת אג"ח לצורך מימון של מיזמים ירוקים, ובמקביל, להטיל סנקציות על תעשיות מזהמות.

כיצד יכולים המשקיעים להצטרף למגמה הירוקה?

לדברי יריב, "משקיעים ברחבי העולם יכולים להקצות חלק מכספי ההשקעות שלהם לחברות הפועלות בשוק חדש זה, כמו גם להשקעה במדדים ירוקים שונים. כך למשל, מדד Indxx Climate Change Solutions כולל קרוב ל-60 חברות ממדינות מפותחות המתמקדות בצמצום פליטות גזים מזהמים ובהתייעלות אנרגטית.

"המדד כולל ארבע קטגוריות של חברות – ובהן ספקיות תשתיות עבור אנרגיה חלופית, שמשקלן במדד הוא 37%; חברות העוסקות בניהול פסולת, שמשקלן במדד הוא 33%; יצרניות של פתרונות חיסכון באנרגיה, התופסות 20% מהמדד; ויצרניות רשת חכמה, המהוות 10% מהמדד.

בין המניות במדד זה ניתן למצוא את טסלה, המייצרת רכיבים חשמליים לכלי רכב ומשקלה במדד הוא 2.25%; Waste Management העוסקת בניהול פסולת, ומשקלה במדד הוא 1.51%; Orsted העוסקת באנרגיה ירוקה ומשקלה 1.57%; וכן חברות נוספות העוסקות בתחומים אלה".

בשורה התחתונה, ההשקעות הירוקות צפויות להמשיך ולתפוס תאוצה – במיוחד כעת, כשההכרה בהשפעת המעשים שלנו על האקלים והבריאות של המין האנושי מתרחבת. גם אנו כמשקיעים יכולים לפעול בכיוון זה – וליהנות מפוטנציאל תשואה גובר, כמו גם מהזדמנות להצטרף למאמצים למען עתיד כדור הארץ.

בעזרת מערכת המסחר המתקדמת של אקסלנס, ניתן לעקוב אחר השקעות ירוקות בעולם, ולנצל הזדמנויות בתחום. לחצו כאן כדי להתחיל לסחור עכשיו עם המערכת המתקדמת של אקסלנס טרייד

 תאריך הכתבה: 19.04.2020

חושבים על פתיחת חיסכון? הגיע הזמן להשתחרר מהבנק

מדריך: איפה כדאי לחסוך וכמה זה יעלה לכם?

ישנן דרכים שונות לחיסכון בשוק ההון. אחת הדרכים שעשויה להיות כדאית מאוד היא באמצעות מסחר עצמאי בבורסה. אין צורך בידע מקדים.

קרא עוד
 מסחר בשוק ההון דרך הבנק? הכירו דרך משתלמת יותר

מסחר עצמאי בשוק ההון

מנהלים את ההשקעות שלכם בשוק ההון דרך הבנק? לא בטוח שזו הדרך הטובה ביותר עבורכם. אז איך משלמים פחות על עמלות, שומרים על השליטה ונהנים מפיקוח? 

קרא עוד
 המהפכה הדיגיטלית כובשת את שוק ההון וזה יכול לחסוך לכם הרבה כסף

המהפכה הדיגיטלית

משקיעים בשוק ההון? הצטרפו למהפכה הדיגיטלית שעשויה לחסוך לכם כסף. כיום זה קל יותר מתמיד. לא צריך לקבוע פגישה בבנק, אפשר להישאר ליד המחשב ולפתוח חשבון למסחר בבורסה

קרא עוד
מתחתנים? כך תשקיעו את כספי המתנות שלכם

מתנות החתונה

מתנות החתונה הן פתיחה נאה של חיסכון לעתיד המשפחה שלכם, אם תשקיעו אותן בחוכמה ותימנעו מעמלות מיותרות

קרא עוד
מומחה בורסה עם חליפה מצביע על מנייה

כל הסיבות לסחור בניירות ערך באמצעות חבר בורסה

מהו חבר בורסה? ולמה כדאי לסחור בניירות ערך באמצעות בית השקעות שהוא חבר בורסה? בעמוד זה גלה לדוגמא את האפשרות לסחור בקלות ובביטחון כמו בבנק, אבל בעלות פחותה ועוד

קרא עוד
אנשים סוחרים בבורסה מול המסך

מנצלים את התקופה כדי להתחיל לסחור בבורסה? הנה מה שחשוב לדעת

בכל העולם, יותר ויותר אנשים מגלים את המסחר בבורסה ומבינים שהם יכולים לעשות זאת לבד בעזרת ידע מקצועי שהם רוכשים. הסוחרים החדשים יודעים במה כדאי להשקיע בזמן הקורונה >>

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס https://www.xnes.co.il/media/2501/גילוי-נאות.pdf.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.