מדריך: כך תשקיעו באג"ח בינלאומיות

מדריך: כך תשקיעו באג"ח בינלאומיות

השקעה באג"ח של חברות בחו"ל היא דרך מצוינת לגוון את תיק ההשקעות ולהגדיל את פוטנציאל התשואה שלו – אבל יש כמה דברים שצריך להביא בחשבון, כמו פערי הידע, החשיפה למטבע זר ועוד

מדריך: כך תשקיעו באגח בינלאומיות

אחד העקרונות החשובים ביותר בניהול תיק השקעות הוא הקפדה על גיוון ופיזור – בין היתר, בהיבט הגיאוגרפי. אחד האמצעים המאפשרים לנו לגוון את התיק הוא השקעה באג"ח של חברות זרות. כפי שמסביר אורן אלמגור, אנליסט אג"ח חו"ל באקסלנס, "כשאנחנו רוכשים אג"ח, למעשה אנחנו הופכים לאחד הנושים של החברה שהנפיקה אותן. כשמדובר באג"ח של חברות בחו"ל, זו השקעה שמאפשרת לנו לקבל חשיפה גלובלית – מהמזרח עד המערב".

מה היתרונות בהשקעה באיגרות חוב זרות?

מאחר שמספר החברות בישראל מוגבל, השקעה באג"ח חו"ל מגדילה במידה משמעותית את היצע החברות שניתן להיחשף אליהן. גם הנזילות בשווקים הגדולים הללו גבוהה יותר, כך שמשקיעים יכולים לבצע פעולות שונות בלי לזעזע את השוק.
"החלוקה העיקרית בשוק האג"ח הזרות היא בין חברות פיננסיות, כמו בנקים וחברות ביטוח, לבין חברות מסורתיות יותר בתחומים מגוונים – מטכנולוגיה ועד תעשייה ", אומר אלמגור. "גם באג"ח בישראל קיימים הסקטורים הללו, אך בחו"ל מגוון האפשרויות רחב הרבה יותר, גם אם הקונספט המוביל את ההשקעה הוא זהה. בנוסף, אג"ח חו"ל מספקות לתיק ההשקעות שלנו חשיפה למטבעות זרים".

מהם האתגרים שבהשקעה באג"ח זר?

לדברי אלמגור, "מאחר שמשקיעי אג"ח בחו"ל מקבלים את התשלומים במטבע זר, זה גורם נוסף שצריך להביא בחשבון. בחלק מהמקרים, גופים גדולים בוחרים לעשות גידור למטבע כדי להקטין את החשיפה אליו. בנוסף, כשאנחנו משקיעים בחברות בישראל, יש סיקור קבוע שלהן בעיתונות ואנחנו מכירים אותן היטב. בהשקעה באג"ח זרות יש נחיתות מובנית בהיבט הזה, מאחר שזה לא השוק המקומי שלנו. לפעמים, נתקשה יותר להבין את הסביבה התחרותית בה פועלת החברה, ואת הרגולציה המקומית שיכולה להשפיע עליה".

ומה לגבי התשואה?

במקרים רבים, התשואה על אג"ח גבוהה יותר, בעיקר בשווקים מתעוררים - שם אפשר לקבל תשואות טובות יותר. כמובן, הצד השני של המטבע הוא סיכון גבוה יותר - אבל מגוון ההזדמנויות הוא אינסופי.

איך כדאי לסחור באג"ח זרות?

להבדיל מישראל, ברחבי העולם האג"ח אינן נסחרות בבורסות, אלא במתכונת של (OTC (Over The Counter – כלומר, מסחר בין ברוקרים. עבור לקוח פרטי, החיסרון העיקרי במתכונת זו הוא שהמחיר של אותה סדרה יכול להשתנות בין עושה שוק אחד לשני, כך שאין מחיר אחיד.

"ככל שהברוקר שמולו אנו פועלים עובד עם מספר גדול יותר של עושי שוק, הוא יכול ליצור קומבינציה גדולה יותר של קונים ומוכרים, ולצטט היצע וביקוש במרווח קטן יותר (הפרש בין קונה ומוכר)", אומר דרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים באקסלנס בורסה. "מהסיבה הזו, בישראל מרבית הגופים – בנקים ובתי השקעות – לא מאפשרים ללקוחות הפרטיים להשתתף במסחר באג"ח זרות באופן ישיר, או אפילו בעקיפין".

מערכת Global XTrade של אקסלנס מאפשרת ללקוח הפרטי לקנות ולמכור אג"ח בינלאומיות בהפרש קונה-מוכר מהנמוכים בשוק, הודות למספר גדול מאוד של עושי שוק שמצטטים בפלטפורמה. לאטרקטיביות של מסחר זה מוסיפות העמלות הנמוכות של אקסלנס בורסה - במיוחד בתקופה שבה הריביות נמצאות בשפל ובמגמת ירידה, תשואות איגרות החוב נמוכות והעמלה היא חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים בקניית אג"ח.

אקסלנס טרייד, באמצעות Global XTrade, מאפשרת גישה מהמחירים הנמוכים בשוק למספר עצום של סדרות אג"ח בשלל מטבעות ומדינות. להצטרפות לחצו כאן

 תאריך הכתבה: ספטמבר 2019

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

השוק סוער? הגיע הזמן לבחון מעבר להשקעות ערך

השקעות ערך

רבים מהמשקיעים סבורים כי כאשר השווקים מצויים בשפל, זו דווקא ההזדמנות להיכנס אליהם. לכן, כדאי להכיר את גישת השקעות הערך שדורשת מעט סבלנות.

קרא עוד
מניות דואליות: איך מתבצע המסחר?

מניות דואליות

מניות דואליות - מניות הנסחרות בשני בורסות שונות בו זמנית מציעות מגוון יתרונות ייחודיים. מרכז הידע של אקסלנס ברוקראז' מסביר איך סוחרים במניות דואליות

קרא עוד
 מדריך לסוחרים: האם כדאי להשקיע באג"ח זבל?

השקעה באג"ח זבל

אג"ח זבל: אומרים שהזבל של מישהו אחד הוא האוצר של מישהו אחר, האם אמרה זו נכונה גם בנוגע למסחר באיגרות חוב מדרגת זבל או לא כדאי להשקיע באג"ח זבל? 

קרא עוד
להשקיע כמו הגדולים: איך להשתתף בהנפקת מניות ואיגרות חוב?

הנפקת מניות ואג"ח


הנפקה בבורסה היא ההזדמנות של משקיעים לרכוש ני"ע עוד לפני ההגעה למסחר היומי. לא רבים יודעים אך גם משקיעים פרטיים יכולים ליהנות מיתרונותיה הרבים

קרא עוד
אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

אסטרטגיות השקעה לשווקים תנודתיים

הבורסה תנודתית ואתה חושש לגורלו של תיק ההשקעות? בדיוק לשם כך ריכזנו עבורך במרכז הידע מספר עצות חשובות לאסטרטגיית מסחר והשקעה בשווקיים תנודתיים

קרא עוד
שטרות של הרבה סוגי מדינות

משקיעים במט"ח? אל תשכחו לגדר סיכונים

סוחר בחו"ל במט"ח? באמצעות מערכות המסחר של אקסלנס בורסה ניתן להפחית חשיפה למט"ח ולגדר סיכונים במטבע חוץ ביעילות. הכר את כל טכניקות גידור הסיכונים האפשריות שלנו

קרא עוד
כעת גם הישראלים מעדיפים לסחור בני"ע זרים

למה "הסוחרים החדשים" מעדיפים את השוק האמריקאי על השוק המקומי

בשנים האחרונות, בולטת בשוק ההון המקומי תופעה חדשה, יותר משקיעים ישראלים מגלים עניין במסחר בחו"ל ואף סוחרים בני"ע זרים. אלו הן סיבות הסוחרים שעוברים למסחר בחו"ל 

קרא עוד
ניהול סיכונים

ניהול סיכונים בבורסה: לשלוט ביחסי הסיכון-סיכוי

אחד מהכללים החשובים והידועים בהשקעות בבורסה הוא הצורך של ניהול סיכונים ופיזור סיכונים של ההשקעות. במאמר הבא באתר אקסלנס טרייד נציג כלי אפקטיבי לניהול סיכונים בבורסה

קרא עוד
שנת 2021 בשוק ההון

2021 מתחילה בשיא – לאיזה סיכונים חשוב להתייחס בהשקעות?

2021 מתחילה בשיא, הבורסה גועשת, ולא ברור אם הבנקים המרכזיים יוסיפו לתמוך בכלכלה ולתדלק את העליות. אקסלנס טרייד במאמר על איזה סיכונים -סיכויים חשוב להתייחס השנה?

קרא עוד
השקעה במניות לטווח קצר

השקעה במניות לטווח קצר ואיך היא יכולה להועיל גם לכם

השקעה למניות לטווח קצר: במאמר הבא נפרט את היתרונות והחסרונות של רעיון המסחר שלא מעט דוגלים בו, מסחר יומי או השקעה בבורסה לטווח קצר ונבין למי זה מתאים.

קרא עוד
מה ההבדל בין חיטה לשעורה שבאחד מהם ניתן להשקיע?

לגזור ולשמור: השקעה בשוק הסחורות העולמי

השקעה בסחורות? מהן האופציות שלנו למסחר בסחורות בשוק העולמי, איך נחשפים להזדמנויות הקיימות, מה חשוב לקחת בחשבון והאם כדאי? לקריאה באתר אקסלנס טרייד.

קרא עוד
עליות בגרף שוק פערי הארביטראז

מניות ארביטראז'

מניות ארביטראז': השקעה בפערי ארביטראז' הינה ניצול פערי המחירים שבין ניירות ערך דואליים או פערי מחיר במדדים. איך המודל הזה מתרחש ואיך ניתן להרוויח ממנו?

קרא עוד

הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס https://www.xnes.co.il/media/2501/גילוי-נאות.pdf.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.