פתיחת תיק השקעות -
המדריך המלא

מדריך לפתיחת תיק השקעות

צברת מעל 300,000 ש"ח ששוכבים בעו"ש? כל הסיבות לכך שכדאי לך לפתוח תיק מנוהל

פתיחת תיק השקעות - המדריך המלא

צברת מעל 300,000 ש"ח ששוכבים בעו"ש? כל הסיבות לכך שכדאי לך לפתוח תיק מנוהל.
לרובנו אין את הזמן, הידע או הרצון לנהל את החסכונות שלנו בעצמנו. הבעיה היא שבשנים האחרונות אנו חווים סביבת ריבית נמוכה למדי, כך שהפק"מ בבנק מניב ריבית אפסית. גם נעילת הכסף בפיקדון לתקופה ארוכה יותר של כמה שנים לא צפויה להניב ריבית גבוהה בהרבה. אחת הדרכים היעילות והבטוחות להשאיר את הכסף בחשבון הבנק שלכם ובכל זאת לתת לו פוטנציאל לצבור תשואה, היא להשקיע אותו באמצעות מנהל תיקי השקעות.

בניהול תיק השקעות אתם נותנים למנהל השקעות מוסמך ומנוסה הרשאה לבצע פעולות מסחר בחשבון שלכם, במטרה למקסם את תשואת התיק לאורך זמן. התיק יכלול השקעה בניירות ערך ומוצרים פיננסים מגוונים כמו מניות, אגרות חוב ועוד, וינוהל על פי מדיניות ההשקעה שתקבע בהתאם לצרכים ולהנחיות שתמסרו למנהל תיק ההשקעות. המשמעות שמנהל ההשקעות יבחן את סך הנכסים שלכם - ניירות ערך, נכסים ריאלים והשקעות אחרות, וישקלל אותם עם אופייכם ומטרות ההשקעה שלכם.
כך, תגבשו ביחד את הרכב תיק ההשקעות כמו שמתאימים כפפה ליד, ומיד לאחר מכן תוכלו לצאת לדרך עם תיק השקעות המתאים בדיוק לצרכים שלכם.

בניגוד לייעוץ השקעות בבנק, שם היועץ זקוק לאישורכם כדי לבצע פעולות - כלומר האחריות לניהול התיק ובחירות ההשקעות היא עליכם. בתיק השקעות מנוהל, שיקול הדעת המקצועי נתון בידי מנהל התיק. קראו כיצד בוחרים מנהל תיקים.
עבור אלו מכם שלא מבינים ברזי שוק ההון ולא מעוניינים לבחור ניירות ערך בעצמם, זה יתרון משמעותי - מישהו מקצועי ומנוסה שהוסמך על ידי הרשות לניירות ערך מנהל ועוקב אחר התיק כך שאתם תוכלו לישון בשקט בזמן שהוא עובד בשבילכם.
בעבור ניהול התיק יגבה מכם בית ההשקעות דמי ניהול בשיעור מסוים משווי התיק, בדיוק כמו באפיקי השקעה אחרים (קופת גמל או קרנות נאמנות), ובנוסף הבנק יגבה מכם עמלות עבור פעולות המסחר, שוב, בדיוק כפי שהוא גובה מאנשים המנהלים את התיק שלהם באופן עצמאי.

למי כדאי לפתוח תיק השקעות ומה היתרונות בכך?

כל אחד מכם שצבר הון גבוה מ-300,000 ₪ יכול לפנות לאחד מבתי ההשקעות המוכרים וליהנות מהיתרונות הרבים של פתיחת תיק השקעות. כאמור, אחד היתרונות הגדולים הוא שהכסף נשאר בחשבון הבנק שלכם, כך שאינכם חשופים לסיכונים כלשהם הקשורים ליציבותו הפיננסית של בית ההשקעות המנהל את התיק. בנוסף, היות שהכספים מושקעים בניירות ערך בבורסה, רמת הנזילות בתיק היא מידית, כלומר ניתן למשוך את הכסף מהתיק בכל רגע אם במקרה אתם זקוקים לו בדחיפות.

בדומה לאפיקי השקעה אחרים, גם בתיק השקעות יושקע הכסף בעיקר באפיק אגרות החוב ובאפיק המנייתי. אולם, בניגוד לקרנות נאמנות למשל, בתיק השקעות הניהול הוא אישי, כלומר הוא אחד לאחד בהתאם לאופייכם ולצרכים הייחודיים שלכם.
ממש ניהול VIP אישי התפור למידותיכם. לכן, בין אם אתם משקיעים סולידים או חובבי סיכון מוגבר יותר, תוכלו לבחור במדיניות השקעה המתאימה במיוחד לכם, ומנהל התיק יפעל בהתאם למדיניות זו.

איך לבחור את מנהל התיק המתאים לי?

יש לא מעט מנהלי השקעות שישמחו לנהל את התיק שלכם. הטיפ הכי טוב שאנחנו יכולים לתת לכם הוא להתרכז אך ורק במנהלי התיקים המוסמכים, כלומר בבתי ההשקעות הגדולים. לבתי ההשקעות יש ניסיון של שנים שמאפשר להם להשקיע באחריות בכל תקופה שלא תהיה בכלכלה העולמית - להגן על התיק שלכם בתקופות שליליות ולעזור לו לצמוח בתקופות החיוביות בשוק. בתי ההשקעות גם מפוקחים באופן צמוד על ידי הרשות לניירות ערך, כך שניהול כספכם יהיה בטוח יותר.
בנוסף, ולא פחות חשוב, לבתי ההשקעות יש מערך שירות לקוחות רחב שמאפשר להם להצמיד לכם איש קשר ייעודי אשר ייתן מענה אישי לכל פניה שתהיה לכם בקשר לתיק. היות שמדובר בהתקשרות ארוכת שנים, יש חשיבות רבה לתמיכה של איש קשר ייעודי קבוע, שיכיר את אופייכם ואת הצרכים שלכם וידע להתאים את מדיניות ההשקעה לצרכים האישיים המשתנים שלכם.

הבנתי שזה מתאים לי. עכשיו איך פותחים תיק השקעות?

אחרי שבחרתם בבית השקעות שתרצו לנהל את התיק שלכם, תוכלו ליצור איתו קשר ולקבוע פגישה עם מנהל לקוחות מנוסה. בפגישה יוסבר לכם תהליך פתיחת התיק, תעבור יחד עם מנהל הלקוחות על סל הנכסים שלכם, וביחד תגבשו את מדיניות ההשקעה האופטימאלית. לאחר מכן תוכלו לצאת לדרך ההשקעות החדשה. שיהיה בהצלחה!

האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל התקשרות בין אקסלנס ניהול השקעות וניירות ערך בע"מ לבין הלקוח ייעשה באמצעות הסכם התקשרות בהתאם לדין ותנאי ההסכם הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד. לגילוי נאות אודות היותה של אקסלנס ניהול השקעות וניירות ערך בע"מ משווק השקעות ולא יועץ השקעות ולזיקתה למוצרים פיננסיים, ראה לשונית גילוי נאות באתר החברה בכתובת www.xnes.co.il.