איך פותחים תיק השקעות מנוהל חכם? 

יש לכם 300 אלף שקל ומעלה? כך תפתחו תיק השקעות שמתאים לצרכים שלכם

ניהול השקעות מצריך ידע ומקצועיות בתחום הפיננסי ומשכך מעדיפים חלק מהמשקיעים לפנות לאיש מקצוע בתחום, מנהל תיקים בבית השקעות, שיסייע להם בבניית תיק ההשקעות האולטימטיבי עבורם. כך תוכלו לבחור את המקום הטוב ביותר לכסף שלכם. 

הצלחתם לחסוך סכום של 300 אלף שקל ועכשיו אתם מחפשים את הדרך הטובה ביותר לגרום לסכום הזה לגדול, במקום שיישב בפיקדון? עומדות בפניכם שתי אפשרויות עיקריות – ניהול עצמאי בליווי יועץ השקעות בבנק, שייתן לכם רקע מקצועי וכיווני השראה, או שתוכלו להיעזר באנשי השקעות מקצועיים שינהלו את ההשקעות עבורכם מבלי שתצטרכו לדאוג לכך.

 

איך פותחים תיק השקעות

במה כדאי לבחור – בנק או בית השקעות?


בניהול השקעות בסיוע יועץ השקעות, אתם אלה שמבצעים את ההשקעות בפועל ומחליטים מה לקנות ולמכור, באילו מחירים ומתי. כלומר, עליכם להשקיע זמן רב בלימוד השוק, ולהקפיד להישאר מעודכנים כל הזמן, כדי להגיב במהירות על כל שינוי בשוק ולהימנע מהפסדים, או לכל הפחות לצמצם אותם. היועץ בבנק, כשמו כן הוא – יכול רק לייעץ לכם, ולא לקבל את ההחלטות עבורכם.
לעומת זאת, כאשר אתם פונים לניהול השקעות בחברה המתמחה בניהול השקעות, מי שיוזם ומבצע את הפעולות הוא מנהל ההשקעות שזהו המקצוע שלו, לאחר שעבר הסמכה ורישוי כמנהל תיקי השקעות מטעם הרשות לניירות ערך. מנהל ההשקעות מחויב להכיר אתכם ואת הצרכים שלכם היטב, ולנהל את השקעותיכם בשאיפה להשיג עבורכם תשואה מקסימאלית, תוך ניסיון לניהול סיכונים וצמצום הפסדים. חברות לניהול השקעות פועלות לשמירת זמינות גבוהה - ודואגות לאיש קשר ייעודי, מנהל לקוח, כך שתוכלו ליהנות מרמת שירות גבוהה ובשעות פעילות גמישות.

איך לבחור את בית ההשקעות המתאים?


עבדתם קשה כדי לצבור מאות אלפי שקלים ולכן חשוב לבחור במקום שיתייחס במלוא הרצינות והמקצועיות לתיק ההשקעות שלכם. הקדישו זמן כדי לבדוק את בתי ההשקעות ולהשוות ביניהם. ותק וניסיון בשוק מעידים על כך שהצוות בבית ההשקעות נחשף בפעילותו המקצועית לשלל המצבים האפשריים בשוק – עליות, ירידות וגם משברים. המשמעות: מנהל תיק ההשקעות יהיה בעל הידע והניסיון כיצד להגיב למצבים שונים בשוק במהירות ובמקצועיות.
כך למשל, הפניקס בית השקעות הינו בית השקעות הפעיל בשוק ההון מעל ל-25 שנה, ומנהל עבור לקוחותיו תיקי השקעות בהיקף של כ- 11 מיליארד ש"ח. הניסיון הרב שצברו מנהלי ההשקעות והנהלת הפניקס בית השקעות מאפשר להם להתוות מדיניות השקעה מושכלת, הצופה לעתיד, ולהתכונן לתרחישים שונים בשוק ההון, תוך שהם עושים את מירב המאמצים להגן על כספי הלקוח, ולהניב לו תשואה נאה.

 

למידע נוסף על ניהול תיק השקעות בהפניקס בית השקעות הכנסו

 

איך פותחים תיק השקעות?


השלב הראשון הוא פגישה עם מנהל לקוחות ייעודי עבורכם, שהינו בעל רישיון פיננסי מטעם הרשות לניירות ערך , במטרה לערוך היכרות, לברר לעומק את הצרכים והמטרות הפיננסיים שלכם, ולקבוע את מדיניות ההשקעה הרצויה – בפרמטרים כמו אפיקי השקעה שונים, פרופיל סיכון, התאמה לגיל ומצב משפחתי, ועוד.
לאחר קביעת האסטרטגיה הכללית של התיק, ובהסתמך עליה, מנהלי ההשקעות בהפניקס בית השקעות יבחרו עבורכם את מוצרי ההשקעה המתאימים – מניות, אג"ח וכן הלאה – וירכשו אותם עבורכם. חשוב לדעת שכל הפעולות יתבצעו בחשבון הבנק שלכם. במילים אחרות, הכסף לא יועבר לחשבונו של בית ההשקעות והוא יישאר בשליטה מלאה שלכם.
בהמשך, מנהלי ההשקעות ינהלו את התיק באופן שוטף, ימכרו ויקנו נכסים בהתאם להתפתחויות בשוק, לתחזיות ולהערכות של מחלקת ההשקעות בחברה ושל מחלקת המחקר בבית ההשקעות, וכן בהתאם לרצון ולצרכים שלכם.


כיצד אוכל ליצור קשר עם מנהל הלקוחות שלי?


בשונה מהבנקים, בבתי ההשקעות, מנהלי הלקוחות זמינים הרבה יותר ללקוחות – וכאשר לקוח יוצר קשר, הוא יכול לדבר ישירות עם מנהל הלקוחות האישי שלו בטלפון הנייד שלו.
בהפניקס בית השקעות, למשל, מקפידים מנהלי הלקוחות לעדכן את לקוחותיהם באופן שוטף, לא רק בנעשה בתיק ההשקעות שלהם, אלא בכל מה שמתרחש בשווקים הרלוונטיים, וכן בקשר למגמות ותחזיות. מנהלי הלקוחות של הפניקס בית השקעות זמינים ללקוחות הן באמצעות הטלפון והן בדוא"ל, ומקפידים לקבוע עם לקוחותיהם פגישות עדכון מעת לעת.
בנוסף, לקוחות ניהול התיקים בהפניקס בית השקעות מקבלים באופן שוטף עדכונים אודות התיק המנוהל שלהם באמצעות דוחות רבעוניים, ושוטפים בהתאם לבקשתם, הזמינים עבורם באתר החברה או בדוא"ל של הלקוחות.

מהו "הגב המקצועי" של מנהל ההשקעות?


מנהלי השקעות מוסמכים מחזיקים ברישיון המאפשר להם לנהל תיקי השקעות, ויש להם את הידע המקצועי הנדרש בנושא, כאשר הם מקפידים להמשיך ללמוד את השוק באופן שוטף. ואולם, לרוב כולל בית ההשקעות גם מחלקת מחקר שעוזרת למנהלי ההשקעות לנווט את דרכם בשוק ההון הסבוך, ומסייעת בקביעת מדיניות ההשקעות הכוללת של בית ההשקעות.
מחלקת המחקר בהפניקס בית השקעות היא מהמקצועיות והמתקדמות בשוק ההון הישראלי, והיא מספקת למנהלי ההשקעות ניתוחים מעמיקים של השווקים השונים, בישראל ובחו"ל, וכן תחזיות רלוונטיות. המחלקה כוללת מנהלי השקעות ואנליסטים מהשורה הראשונה, שעוברים הכשרות שונות באופן שוטף, זאת כדי שיוכלו להתמודד עם כל התפתחות ושינוי בשוק, ולדעת כיצד לרתום אותם לטובת התשואה של הלקוחות.

בשורה התחתונה


• מנהלי הלקוחות בבתי השקעות לומדים לעומק את הצרכים והבקשות שלכם, ובונים בהתאם אסטרטגיית השקעה את תיק ההשקעות עצמו בשילוב עם מנהלי ההשקעות.
ניהול תיק השקעות בבית השקעות מאפשר לכם ליהנות מהניסיון והידע הרב של אנשי המקצוע בבית ההשקעות, וזאת מבלי שתצטרכו להתעסק בניהול השוטף של התיק.
• ככל שבית ההשקעות ותיק יותר, להנהלה ולאנשי הצוות שלו ניסיון רב יותר בשוק, לרבות ניסיון בהתמודדות עם מצבי קיצון כגון משבר כלכלי עולמי.
• בבתי השקעות, אתם יכולים ליצור קשר בקלות עם מנהל הלקוחות האישי שלכם, ולקבל מידע וייעוץ אישי.
• מנהלי תיקי השקעות בגופים גדולים נהנים מגב מקצועי חזק – מחלקת מחקר מקצועית ומנוסה, המסייעת להם לשמור על הכסף שלכם ולנהל אותו במקצועיות ואחריות.

 

למידע נוסף על ניהול תיק השקעות בהפניקס בית השקעות הכנסו

האמור לעיל נכון למועד פרסומו והנו למטרת מידע בלבד ואינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו והדעות האמורות בו עשויות להשתנות ללא כל מתן הודעה מוקדמת. כמו כן, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות או ייעוץ פנסיוני או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו משקף בהכרח את עמדתה הרשמית של אקסלנס השקעות בע"מ וחברות בשליטתה ("קבוצת אקסלנס"). מובהר בזאת, כי האמור לעיל מתייחס לאפיק השקעה מסוים אשר אינו מתאים בהכרח לכל משקיע, הן לעניין השקעה פאסיבית והן לעניין השקעה אקטיבית, וכי אין לבצע כל החלטת השקעה על בסיס האמור לעיל ובטרם קבלת החלטה כאמור מומלץ לפנות לבעל מקצוע מורשה ולהתייעץ עמו. אין לראות במסמך ובמידע הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסים המתוארים בו או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם. קבוצת אקסלנס וכך בעלי מניותיה, מנהליה ועובדיה, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש. לגילוי נאות אודות אקסלנס ניהול השקעות וניירות ערך בע"מ ("החברה") וקבוצת אקסלנס, כמו גם לפרטים בדבר היותה של החברה משווק השקעות ולפרטים בדבר זיקתה לגופים מוסדיים או למוצרים פיננסיים כלשהם, ראו אתר החברה www.xnes.co.il.