הבחירות בארה"ב - דיכוטומיה מוחלטת בין מה שהיה צפוי, ומה שקרה בפועל

הסנאט – הוא ציר ההכרעה של הבחירות ואת התוצאה הזו נקבל רק בתחילת ינואר

בחירות ארצות הברית

אם נאמר שבחירות 2020 בארה"ב היו חסרות תקדים לא נטעה כלל! אין ספק שמה שהיה מובן מאליו בינואר 2020, דהיינו זכייה די בטוחה של המחנה הרפובליקאי, הפך להיות הפסד לנשיא היוצא. ההנחה המבוססת ההיסטורית הייתה שהישגיו הכלכליים של הנשיא טראמפ היו מבטיחים לו עוד 4 שנים של שהייה בבית הלבן, וזאת על בסיס כמה עובדות שרוב האנליסטים מסכימים עליהם: הורדת המיסים והקטנת הרגולציה, עמידה על המשך מאסיבי של מעשי ההמרצה מצד הבנק המרכזי, יחד עם מלחמתו האיתנה נגד "חוסר ההוגנות של סין בכל הקשור לסחר", והחזרה חלקית, אך משמעותית מבחינה פסיכולוגית, של תעשייה הביתה. כל אלו היו עמודי התווך של כלכלה מצליחה, עם מספרי מקרו טובים מאוד בתחומי הצריכה, הצמיחה, ובמיוחד בתחומי האבטלה וההכנסה הפנויה לכל עובד. זה שהבורסות השיגו שיאים חדשים גם לא הזיק כלל וכלל.

אלמנט המהפך הבלתי צפוי, ואיך זה יצא בפועל בקלפיות

ואז הגיע משבר הקורונה, ותגובתו השערורייתית של טראמפ בניהולו היומיומי, עם כמות הנפגעים ממנו בערים הגדולות, כל אלו הצליחו להטות את הכף לכיוון הדמוקרטי. למרות זאת, אי אפשר לומר שיש כאן הפסד צורב למחנה הרפובליקאי, ככזה המייצג תפיסות פוליטיות וחברתיות שונות לחלוטין מן המחנה האחר. זה המקום להזכיר שאין כמו תמונה אחת, השווה 1,000 מילים, כדי להציג נושא: הנה מפה של הצבעת אזרחי ארה"ב, על פי Counties (דרגת החלוקה הנמוכה יותר ממדינות):

מפת ארה"ב וחלוקת המצביעים לפי ערים

קשה לטעות בגוון האדום החזק (צבע הרפובליקאים) מן התצוגה הזו. ולמרות ש"רוב השטח", הכולל את אמריקה העמוקה, השמרנית, החקלאית או התעשייתית הכבדה, היה בידי טראמפ, זה לא עזר לו להתגבר על יריבו ביידן, אשר גייס את רוב הקולות שלו מן הערים הגדולות. אבל זה בהחלט תורם משמעותית להבנת ההמשך שלאחר הבחירות, כפי שנרחיב בהמשך.
בסופו של דבר, ולצורך בהירות העניין, הנה ריכוז קצר של התוצאות, כפי שהן ידועות היום, דהיינו לפני סיום כל הערעורים המשפטיים מהצד הרפובליקאי: 290-232 אלקטורים לביידן, כ-79 מיליון קולות לביידן מול כ-74 לטראמפ, 221 נציגים דמוקרטים בקונגרס (ירידה של 7) מול 205 רפובליקאים (עלייה של 8), ו-50 סנאטורים רפובליקאים מול 46 דמוקרטיים כאשר ב-5 בינואר ייקבעו עוד 2 סנאטורים (ממדינת ג'ורג'יה) אשר יכולה להכריע סוגיה דרמטית של רוב (או לא) רפובליקאי בסנאט. כאמור, ממש לא תבוסה לצד האדום של המפה.
תוסיפו לכך שתי עובדות מעניינות אחרות: חלקם של המיעוטים שבחרו טראמפ היה גדול יותר הפעם מאשר ב-2016, כאשר הוא נבחר בפעם הראשונה. אז, מעשיו היו עוד לפניו ולוטו בערפל של אישיות מוזרה, נרקיסיסטית ובעלת כושר ביטוי של נער מתגבר. עכשיו, אחרי 4 שנים של מדיניות ריסון הגירה, הקמת מאות קילומטרים של חומה חדשה בגבול מקסיקו, ובעקבות כל מה שקרה סביב פגיעת השוטרים באזרחים שחורים (מהומות ג'ורג' פלויד ותנועת BLM), קרנו של טראמפ דווקא התרחבה אצל האפרו-אמריקאיים ואצל הסגמנט הלטינו-אמריקאי. בחינת תוצאות ראשונות של הבחירות מצביעות על כך ש-18% מן הגברים השחורים ו-36% מן הגברים הלטיניים הצביעו עבור הנשיא היוצא.

מבט על העתיד המיידי והרחוק קצת יותר

מכל הנאמר לעיל, נסיק כמה מסקנות מיידיות עבור אמריקה, העולם, והצד הפיננסי של הדברים. נתחיל בארה"ב עצמה. נקודת הכרעה החשובה והמיידית נמצאת ב-5 לינואר. אז, ייקבע אם הסנאט יהיה עם רוב רפובליקאי של 52 מול 48, או שיהיה לנו תיקו של 50, כאשר קאמלה האריס (סגנית הנשיא) תהווה את נקודת ההכרעה לטובת הצד הדמוקרטי. אחרי הנשיאות עצמה (ולדעת רבים אף לפניה) זוהי הנקודה הארכימדית של ארבע השנים הקרובות באמריקה. רוב רפובליקאי ברור יצליח למנוע את השינויים הגדולים והחשובים ביותר שבמצע הדמוקרטי:
• הוספת שתי מדינות לאיחוד
• ביצוע תוכנית המעבר לאנרגיות הירוקות Green New Deal
• תוכנית ביטוח בריאות ממשלתית לכל אזרח
• השכלה גבוהה בחינם לכל אזרח
• העלאה מאסיבית של המיסים (כולל מס רכוש)
• חזרה של חלק גדול מן הרגולציה שבוטלה על ידי טראמפ
• הגדלת כמות השופטים העליונים
• מילוי החדשים במינויים דמוקרטיים
• הקטנה משמעותית בזכויות רכישה, ואחזקה, של נשק (סעיף שני בחוקה)

סנאט דמוקרטי יוכל, עקרונית, ליישם את כל זה, כאשר רוב רפובליקאי יימנע זאת בביטחון. מעבר להכרעה הזו, לפנינו נמצאים ביטול כל הערעורים המשפטיים של מחנה טראמפ, ואישור ביידן כנשיא על ידי האלקטורים של המדינות, ב-14 לדצמבר. מהפך, מן הכיוון הזה, כאשר לטראמפ יהיה סיכוי חדש להיבחר, נחשב היום בלתי סביר אבל יהווה דרמה ענקית באמת, ואינו מוכרע סופית עדיין.

בהשלכה מארה"ב, נאמר על העולם כך: מה שקרה בבחירות הפתיע רבים. מן הסקרים ועד ה"פרשנים", כולם ציפו לניצחון מהיר וקל של ביידן. מה שיצא הוא אישור נוסף לגל הפופוליסטי הגלובלי. זה האומר שלחלק נכבד מאוד מן האוכלוסייה במדינות המפותחות נמאס מכמה דברים: הנזק המתמשך של הגלובליזציה בחזית התעסוקה, המשך הפתיחות להגירה בלתי מרוסנת ממדינות עולם שלישי, וסלידה מן הדרגה שהגיע אליה ה-Politically Correct. החלק הזה בעם דורש: התכנסות לאומית מגנה מצד המדינה, חזרה לערכים מסורתיים שמרניים יותר, ומלחמה חסרת פשרות בטרור, ובחוסר ההוגנות החברתית והכלכלית. גם זו המתבטאת בסחר הבינלאומי מול סין וכו'. אגב, מנהיגים "רגילים" כמו נשיא צרפת מקרון, הבינו זאת, ומתחילים ללכת לכיוון הזה לקראת הבחירות המתקרבות שלהם עצמם.

טראמפ, בולסונארו, בוריס ג'ונסון, מנהיגי פולין והונגריה, ואפילו סלביני האיטלקי (שנמצא עכשיו ב"הפסקה מתודית" מן הפוליטיקה), כל אלו רק דוגמאות בולטות של חוסר השקט הגובר, המגיע משכבות עצומות של מה שהיה פעם "הרוב השקט". ולמרות אישיותם התזזיתית משהו, הם מצליחים לרכז סביבם את זעם הציבור הנשכח הזה. טראמפ, הוא פשוט דוגמה מובהקת לכך, כאשר רק מגפה הצליחה למנוע את אישורו כמנהיג המעצמה הגדולה בעולם, בפעם השנייה. אגב, יש האומרים שמשבר הקורונה מהווה עכשיו קטליזאטור לא נורמאלי להתגברות התהליך הזה.

הזירה הפיננסית – מבט מעוות של המראה הפוליטית-חברתית

שוקי המניות, והזירה הפיננסית בכלל, הינה עוד דוגמא לעולם "עליסה בארץ הפלאות" שבו אנו חיים. כבר ידוע שרוב גופי, ומשקיעי וול-סטריט הגדולים, היו במחנה ביידן. זה הרוצה להעלות מיסים ורגולציה ולהטיל מס שנתי על שווי הרכוש של העשירים. אז איך, כאשר הנשיא הדמוקרטי נבחר, השוק ממשיך לעלות ולהשיג שיאים חדשים? פשוט מאוד: ממשיך להתקיים שילוב נדיר של זרימת כסף כמים, מצד כל קובעי המדיניות (פיסקאלית ומוניטארית), יחד עם חוסר באמונה שצעדי המדיניות הקשים אכן יקרו.

הסיכוי הסביר לסנאט רפובליקאי, יחד עם בנק מרכזי מרחיב, ואישור בקרוב של תוכניות סיוע בטריליונים, כל אלו ממשיכים להוות דלק למנוע הספקולציה שהחל במרץ 2009. סיום 2018, ופברואר-מרץ 2020 היו רק תזכורת קטנה למה שיכל לקרות אם יקרה משהו אמיתי שישנה מהותית את המשך הנהר של המזומנים. אבל, כל עוד אלמנט כלכלי זה מובטח, גם מצד ממשל ביידן, ה-PUT העקרוני קיים, והחגיגה יכולה להמשיך.

חוב-תוצר, גירעונות, מספרי מובטלים ורווחים המבוססים יותר על תרגילים פיננסיים מאשר מכירות בפועל, כל אלו ממשיכים להיות פחות חשובים בהרבה. גם הסבל האנושי המוגבר, ממשבר הקורונה, פשוט אינו מהווה גורם במדדים. כרגע, סקטור הטכנולוגיה ומניות ה"ריחוק החברתי" ממשיכות להיות בהובלה, כאשר הסקטורים הסובלים נשארים במדמנה (תיירות, תעופה, אנרגיה, וכו'). כאשר הקורונה תיעלם נראה היפוך הובלה אבל, ככל הנראה, המהות המדדית תמשיך להיות חיובית. הסוסים פשוט יוחלפו.

אי אפשר להתעלם מעליית קרנם של חלק מנכסי המפלט, בדמות המתכות היקרות והמטבעות הוירטואליות. וזה מצביע על סוג של פחד ישנוני ברקע. אבל, לכל מטרה מעשית, רק דבר אחד ישנה את התמונה האמיתית של הדברים: עליה משמעותית בריביות, ובתשואות על האג"ח הממשלתי (לרוב 10 שנים), בליווי עלייה דרמטית של הדולר. אז, במקרה הזה, רצוי שכולם ילכו למקלטים. עד אז, הבה נמצא קצת נחמה באותם שווקים המגבים את התיק הפנסיוני שלנו, כפיצוי על עוגמת הנפש מן הסביבה הפונדמנטלית העגומה שבחלק המפותח של העולם. וכנקודה אחרונה למחשבה: ביידן ידוע כאוהד סינים ידוע. האם כנשיא, אחרי טראמפ ועם הרקע שהזכרתי, זה עדיין בתוקף? אנו יכולים להיות בטוחים בדבר אחד: מאזן הכוחות הזה יהיה אחד מן החשובים בשנים הקרובות.

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

כביש ריק עם כיתוב 2020

תחזית ניהול תיקי השקעות לשנת 2020

איך תשפיע הריבית הנמוכה על ענף הנדל"ן? מה צפוי למרווחי האשראי של הבנקים? ומלחמת הסחר? זוהי תמונת הפתיחה ל-2020, וכך להערכתנו היא יכולה להתפתח – הפניקס ניהול תיקים.

קרא עוד
לוגואים של השקעות אלטרנטיביות

המוצר הבא בעולם ניהול תיקי ההשקעות

השקעות אלטרנטיביות הן הדבר החם בתחום ניהול תיקי השקעות. התחום של השקעות אלטרנטיביות נוגע במגוון תחומים: נדלן, קרנות גידור, פרייבט אקוויטי ועוד. גלו איך משקיעים

קרא עוד
צמח עם חצים לכמה כיוונים

פיזור סיכונים בניהול תיקי השקעות

בעולם ניהול תיקי השקעות קיימת הסכמה בדבר הקושי לתזמן השקעות ומודגש במיוחד החלק של ניהול הסיכונים. היכנסו לצפייה במדריך פיזור סיכונים

קרא עוד
אסטרטגיות השקעה בקרן גידור

קרן גידור - אסטרטגיות השקעה בקרנות גידור

קרן גידור הינה כלי יעיל לגיוון השקעות בסמגנטים חדשים, פיזור סיכונים וכו'. מהי קרן גידור? ואילו אסטרטגיות השקעה קיימות בקרנות גידור?

קרא עוד
השקעה במוצרים פאסיביים

השקעה במוצרים פאסיביים

מעוניינים להשקיע במוצרים פאסיביים? במדריך השקעה פאסיבית של הפניקס ניהול תיקים תוכלו ללמוד ולהכיר מהם היתרונות והחסרונות בהשקעה מסוג זה, למי היא מתאימה ועוד.

קרא עוד
ניתוח טכני של מדד ה-S&P500

התקווה הגדולה מהתנהלות מדדי ארה"ב

ניתוח טכני של מדד ה- 500S&P בזמן משבר הקורונה מבשר לנו על סדר, ועתיד ורוד יותר. מה שבא בקלות, גם באותה הקלות ייעלם? הניתוח המלא בכתבה הבאה של הפניקס ניהול תיקים

קרא עוד
סוחר במניות בפוזייצית חסר? הכר את תופעת השורטסקוויז

סוחר בפוזיציית שורט בשוק ההון? הכר את האויב הגדול שלך - תופעת השורט סקוויז

שורט סקוויז - תופעת לוואי לטכניקת מכירה בחסר אשר הוגדרה על ידי רבים בתור התגשמות החלום הרע של כל סוחרי השורט במניות. הפניקס ניהול תיקים עם ההסבר המלא

קרא עוד
השפעות הבנק הפדרלי על שוק ההון

הבנק הפדרלי מוביל צעדים שמייצרים מהפכים של 180 מעלות

הבנק הפדרלי (הפדרל ריזרב) הינו גורם בעל השפעה רבה על המסחר בשוק ההון, לרוב הבנק המרכזי אף משפיע עלינו באופן ישיר. הפניקס ניהול תיקים עם ההסבר והשפעות צעדי הפד.

קרא עוד
מהי קרן נאמנות

קרנות נאמנות – מהי קרן נאמנות, הגדרה, יתרונות וחסרונות

קרנות נאמנות - אחד מהכלים החשובים, המגוונים והמשפיעים בהרכב ניהול תיקי השקעות. מעוניינים ללמוד מהי קרן נאמנות, יתרונותיה וחסרונותיה של קרן נאמנות?

קרא עוד
השקעה במניות חברת SPAC

SPAC: כלי פיננסי להמונים שהיה שמור למקורבים בלבד

SPAC - כלי פיננסי להמונים שהיה שמור עד כה למקורבים בלבד, המאפשר לקחת חלק בהשקעות צמיחה, וגם במיזוגים ורכישות. הפניקס ניהול תיקים עם הסיבות לפופולאריות שעולה.

קרא עוד
כלי רוחב שוק

מבט על הנעשה מאחורי הקלעים בעזרת כלי רוחב שוק

מעוניינים להבין קצת יותר מהנעשה מאחורי הקלעים בשוק ההון ועולם ניהול ההשקעות? הפניקס ניהול תיקים עם מבט מאחורי הקלעים בעזרת כלי רוחב שוק.

קרא עוד
עבודתו של מנהל ההשקעות היא עבודה קשה ורבה

אלו הם גורמי ההחלטה העיקריים של מנהלי תיקי השקעות

מה הם גורמי ההחלטה העיקריים כאשר באים לנהל תיק השקעות? מבט על מסלול העבודה של מנהל ההשקעות העמוס במשימות.

קרא עוד
כסף לא גדל על העצים, אבל בהחלט אפשר להשקיע חכם, כך שיצמח

ניהול תיקים אקטיבי מול קופות גמל להשקעה

יודעים מה ההבדלים בין ניהול תיקים אקטיבי לעומת קופת גמל להשקעה? ההשוואה המקיפה והמלאה בכתבה הבאה.

קרא עוד
סטגפלציה – שילוב נדיר של אינפלציה ומיתון

סטגפלציה – הרע מכל העולמות

מהי סטגפלציה, האם אנחנו צריכים לחשוש ממנה? האם בכלל אנחנו באמת בדרך לשם, ואיך יוצאים ממצב שהוא נדיר בשוק אך בהחלט תרחיש סביר?

קרא עוד
אינדקס מניות

מהו מדד המניות הציבוריות שמייצג הכי טוב את מה שקורה בכלכלה של המדינה?

במאמר הבא נסביר על מדדי שווי שוק השונים, ומי יכול לשקף את הכלכלה האמריקאית המקומית בצורה הנכונה ביותר מבין כל מדדי המניות הציבוריות?

קרא עוד
הנפקות בבורסה – הר של כסף שמתגלגל וזורם מהמשקיעים לחברות במהירות

הנפקות – מבט על החלק הזה של שוק ההון

הנפקות חדשות לציבור (IPOS), הדעות עליהן כה חלוקות שניתן למצוא משקיעים בשוק ההון העוסקים רק בהן ועד כאלו שיזהירו אתכם מלגעת בהנפקות באופן מוחלט. מה האמת? בכתבה הבאה.

קרא עוד
משקיע בשוק ההון עם לפטופ ומכשיר נייד. זה מספיק לניתוחים מורכבים?

ניהול תיקים עצמאי או על ידי מנהל תיקים מקצועי?

מתלבט בין להשקיע באופן עצמאי בשוק ההון לבין שירותיו של מנהל תיקים מקצועי? בכתבה נרחיב על ההבדלים בין מנהל תיקים לבין ניהול השקעות פרטי.

קרא עוד
בשנת 2021 לא רק השקל התחזק, אלא גם המדדים של הבורסה הישראלית

שנת 2021 בבורסה הישראלית

סקירת שנת 2021 בבורסה הישראלית, מבט על המגמות, הסקטורים המובילים בשנה החולפת, המדדים העיקריים ועוד.

קרא עוד
הגנה על תיק ההשקעות בתקופות מעבר

הגנה על תיק ההשקעות בתקופות מעבר

הגנה על תיקי ההשקעות שלנו בתקופות מעבר, האם אנחנו מוכנים לשינוי, או לפחות ערוכים מפני חוסר הוודאות בשווקים? בהפניקס ניהול תיקים מסבירים איך נערכים

קרא עוד
ניהול תיק השקעות אישי - הפניקס ניהול תיקים

פסיכולוגיית המשקיעים – ערבוביה של אינטלקט ורגש

פסיכולוגיית המשקיעים: בין האינטלקט לרגש, איך נראה תהליך קבלת ההחלטות של המשקיעים בזמני המגמות השונות? בהפניקס ניהול תיקים מסבירים.

קרא עוד
שוק מסחר במניות

יחס ה Price Earnings-P/E - כמדד הפופולארי לאומדן ערכה היחסי של מניה

P/E הפרמטר הנפוץ ביותר מבין הפרמטרים הפונדמנטליים שקובע את ערכה היחסי של מניה בשוק, מה המשמעות, איך משפיע על ערך המניה ועוד. הפניקס ניהול תיקים מביאים לכם את כל המידע.

קרא עוד
שינוי התצורה של מחירי הנכסים הפיננסיים

אפשרויות שונות של תצוגת מחיר – אלמנט נוסף להבנה טובה של המגמה הקיימת

איך שינוי ותצוגה שונה של תצוגת מחיר הנכסים הפיננסיים יכולים להציג עבורכם אלמנט נוסף להבנה טובה של המגמה הקיימת בשווקים? בכתבה הבאה באתר הפניקס ניהול תיקים

קרא עוד
מומנטום – אינדיקאטור עזר עבור המשקיעים בשוק ההון

מומנטום – מהו ואיך ניתן להשתמש בו?

מומנטום בהשקעות. מעבר למהותו של המומנטום, נציג במאמר הבא דוגמה של אינדיקאטור שימושי בנושא מהו מומנטום? איך ניתן להשתמש בו ומה כדאי לדעת?

קרא עוד
סוחר בשוק ההון משתמש בפלאפון ומחזיק דולרים

תבניות מסחר בשוק ההון ככלי להבנת המגמה הנוכחית

תבניות מסחר בשוק ההון משמשות את הסוחרים ככלי לחיזוי בשוק ההון ולהן שתי פונקציות מרכזיות: להצביע על מהי המגמה הנוכחית והאם יש סימן לשינוי בהמשך.

קרא עוד
משקיע הצופה בנתונים של דוח כספי בצורה תלת מימד

קרנות כספיות – אמצעי חסכון למטרות שונות

 קרנות כספיות הן אמצעי חיסכון למטרות שונות ורבים טוענים כי הן תחליף ראוי לפיקדון בבנק. הפניקס ניהול תיקים מסבירים מה זה קרן כספית והאם היא אכן רלוונטית בימי מיתון.

קרא עוד
בכתבה מידע על הכלים הטכניים הנקראים ממוצעים נעים

ממוצעים נעים – כלים אדירים בזמן של מגמה כיוונית

גלו את הסודות של הכלי הפופולארי הממוצע הנע: למדו היכולות והמגבלות שלו וכיצד הוא מחושב.

קרא עוד
אנליסט סוקר את דוחות הבורסה של הרבעון האחרון בבורסה בארצות הברית

דוחות הרבעון האחרון של 2022 בוול-סטריט, וסיכום השנה

דוחות רבעון אחרון וסיכום שנת 2022 בוול-סטריט, מבט על המגמות, הסקטורים המובילים בשנה החולפת, המדדים העיקריים ועוד.

קרא עוד
קווי מגמה – הפניקס ניהול תיקים

ניתוח גלי המגמה

איך באמצעות ניתוח קווי מגמה וגלים עולים או יורדים נוכל להבין מהי המגמה ומהו מצב הרוח של השוק. המאמר המלא באתר הפניקס ניהול תיקים.

קרא עוד
לוגו סילקון וואלי בנק – silicon valley bank logo

אירועי קריסת הבנקים SVB ו-CS והשפעתם על שוק ההון

למה חשוב לעקוב אחרי מצב הבנקים בארה"ב לאחר אירועי SVB ו-CS ואיך הם משפיעים על תיק ההשקעות? צוות הפניקס ניהול תיקים עם סקירה על מצב הבנקים בארה"ב לאחר אירועי SVB ו-CS.

קרא עוד
קוביות המדמות מצב של עליה וירידה במחיר הזהב

שילוב מעניין של מידע מהמחיר, ומהמומנטום

ניתוח שוק בעזרת שילוב של מגמה, מחיר ומומנטום: ישנה תמיד השאלה אם ניתן לשפר במקצת את המידע שהשוק נותן לנו? כיצד אלמנטים כמו מגמה, מחיר ומומנטום יכולים לעזור לנו?

קרא עוד
תמונה שממחישה את התשואות בקרן גידור בנאמנות

קרנות גידור בנאמנות – כלי השקעה חדש עבור הקהל הרחב

חלק מעולם קרנות הגידור נפתח לציבור הרחב על פי פרמטרים שהוגדרו כגרסה מיוחדת של קרנות הנאמנות. יש לכך מספר יתרונות וחסרונות. לפרטים היכנסו לכתבה הבאה.

קרא עוד
קרנות סל וביצי זהב הממחישות את הקרנות המחקות

קרנות מחקות – כלי פיננסי למעקב אחרי נכסי בסיס

עולם קרנות הנאמנות הישראלי מגוון מאוד והפעם החלטנו לקטלג אותן על פי פרמטר הניהול. אז מה ההבדל בין קרנות נאמנות מנוהלות למחקות? לחצו לקריאה

קרא עוד
הקשר בין המערכת הבנקאית האמריקאית לדולר

מושג חדש: BTFP. מה זה? ואיך הוא עוזר לשוק המניות האמריקאי

תוכנית BTFP: תוכנית הלוואות לבנקים. שבמסגרתה הבנק המרכזי מתמחר את החוב הזה ב-100% מהערך בו הוא נקנה, ולא על פי מחיר השוק, ונותן כנגדו הלוואה.

קרא עוד

האמור מובא כשירות ונועד למטרת אינפורמציה כללית בלבד. האמור אינו מהווה בשום צורה שהיא ייעוץ ו/או שיווק השקעות או תחליף לייעוץ ו/או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכן בטרם ביצוע השקעה יש להיוועץ עם גורמים בעלי מומחיות בכל ההיבטים הקשורים בביצוע ההשקעה. אין לראות באמור בסקירה כהמלצה ו/או חוות דעת לביצוע השקעה במוצר כזה או אחר או התייחסות לאופן ניהול תיק ניירות ערך. המסתמך על האמור בסקירה זו עושה כן על אחריותו בלבד ואקסלנס ניהול השקעות וניירות ערך בע"מ ו/או החברות בקבוצת אקסלנס השקעות לא יישאו בכל צורה שהיא בנזק ו/או הפסד שיגרם כתוצאה מכך. קבוצת אקסלנס השקעות, היא חלק מקבוצת הפניקס, העוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות ועשיית שוק בניירות ערך של חברות שונות ובאג"ח ממשלתיות. לגילוי נאות אודות אקסלנס ניהול השקעות וניירות ערך בע"מ ראו לשונית גילוי נאות באתר החברה בכתובת www.xnes.co.il.