אפשרויות שונות של תצוגת מחיר – אלמנט נוסף להבנה טובה של המגמה הקיימת

להלן כמה דוגמאות של צורות שונות המשיגות מטרות שונות למשתמשים בהן

סוחר באפליקציה של הנייד מנתח את שתי התצורות השונות למחירי הנכסיים הפיננסיים: גרף נרות יפני או קו מגמה עולה

קשה לשנות הרגלים ובמיוחד כאשר מדובר בהרגלים שיכולים לקבוע גורלות ולהשפיע כל כך הרבה על הרגשות האנושיים כמו כסף והשקעות. אחד מן ההרגלים הנפוצים ביותר הוא להישאר בתצוגת מחיר אחידה על תנועת הנכסים שאנו עוקבים אחריהם בבורסה. בגדול, מה שקיים כיום הכי הרבה במסכי המשקיעים הן שתי תצוגות. הראשונה, מחברת את הסגירות ומייצרת קו רציף. לכן, היא נקראת קווית. השנייה בנויה מ"נרות" או "עמודות". הן מציגות, בצורה שונה במקצת ארבעה אלמנטים של מה שקרה: הפתיחה, הסגירה, הגבוה והנמוך של אותה תקופה. למשל: עמודות יומיות יציגו את מה שקרה בכל יום של מסחר.

במקבץ הגרפים המוצג מטה, יש לכם תצוגת נרות ותצורה קווית. הן שתי התצוגות בחלק העליון של ארבע תצוגות, וזאת עבור מדד ת"א 35, מאתר Investing.com:

תצוגת נרות ותצוגה קווית עבור מדד ת 

משתי התצוגות הנפוצות האלו אנו מקבלים די הרבה: קודם כל, את העניין העיקרי: המגמה השלטת (עולה, יורדת או מדשדשת), אזורי מחיר חשובים, ובתצוגה של הנרות אנו מקבלים גם פערי מחירים, וצבע הנרות, המעידים גם על הפסיכולוגיה הרגעית של הסוחרים-משקיעים.

אבל, שימו לב לשתי התצוגות האחרות, התחתונות. שתיהן אינן מייצגות בדיוק את מה שאירע בשוק. הן בונות נרות מחושבים, עם פתיחה-סגירה-גבוה-נמוך חדשים, והסיבה לכך פשוטה: מטרת המשתמשים בהן שונה ממה שהתצוגות המקובלות נותנות לנו.

נתחיל בשמאלית, הייקין-אשי. המטרה כאן ברורה: לתת לנו תצוגה מגמתית טובה יותר העושה פילטר מסוים מה"רעשים" הרגילים. רעשים אשר יכולים לגרום לכניסות ויציאות מיותרות. וזהו עניין גדול עבור מי שרואה במומנטום ובמגמה (כל עוד זו קיימת) כפקטורים חשובים של ניהול פוזיציה וניהול סיכונים. זאת, כמובן, מבלי לשנות דבר בחשיבות הערכת הנכס, ככדאי או לא, מבחינה פונדמנטלית. זאת אומרת, על פי ניתוח הדוחות הכספיים, דעות אנליסטים, הערכת ההנהלה והתחרות, ועוד כהנה אלמנטים מיקרו כלכליים, במקרה של חברות ציבוריות. במקרה של נכסים כמו סחורות או מטבעות, הערכת המקרו-כלכלה יהיו השולטות יותר.

יש לציין נקודה חשובה כאן: התצוגה הזו עדיין עובדת על שני הצירים הרגילים: מחיר וזמן. זאת אומרת שהנרות מתחלפים עם החלפת התקופות הרגילה (יומית, שבועית, וכו').

לעומת זאת, התצוגה הימנית של Point&Figure מוותרת, למעשה, על ציר הזמן (ציר אופקי תחתון) רציף על מנת לתת לנו פונקציונאליות אחרת: הצגת השינוי במחיר על פי קפיצות כמותיות בו. כל X או O מציין שבירה אחידות תחומה. למשל: יהיה לנו X או O כאשר המחיר ישתנה בדולר או שני דולר (מטה או מעלה) מסיום הסמן הקודם. מה כאן המטרה? לתת לנו את השינוי במחיר בפועל מבלי "להעמיס" נרות מיותרים, הנוצרים רק מהזמן שעובר.

סיכום קצר:

יש באמת המון צורות להסתכל על השינוי במחירי הנכסים הפיננסיים: אלו שהצגנו אבל גם כאלו שתלויים במחזור, בכמות העסקאות, בהמצאות מעל או מתחת לרגרסיות סטטיסטיות וכו' מה שחשוב הוא לדעת שיש כאלו בשטח, ואם יש לכם הסתכלות שוק הבונה על המהויות האלו, ייתכן והתצוגות הנוספות יוכלו בהחלט לעזור לכם. המון הצלחה לכולם!

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:

השפעת הקורונה על הפערים החברתיים ואי השיוון הכלכלי

בדבר אחד הווירוס אינו מפתיע: הוא מגדיל פערים חברתיים (economic inequality)

עכשיו זה כבר ידוע וברור, עקב משבר הקורונה ישנו גידול בפערים החברתיים במקום צמצום הפערים. כל המידע בכתבה המלאה מאת מרכז הידע של הפניקס ניהול תיקים.

קרא עוד
העתיד של העולם בידינו – אנרגיה ירוקה ומתחדשת

האם קיימת תקווה גדולה בסקטור מניות אנרגיה ירוקה?

סקטור אנרגיה ירוקה: האם המשקיעים שתולים תקוות בסקטור האנרגיה המתחדשת צודקים או טועים? הפניקס ניהול תיקים בכתבה על התקווה הגדולה במניות האנרגיה הירוקה.

קרא עוד
מדוע בנק ישראל רוכש דולרים?

למה בנק ישראל קונה דולרים? ומדוע התחייב ל-30 מיליארד דולר

בנק ישראל רוכש דולרים: מדוע? ומה הוא מנסה להשיג באמצעות קניית מט"ח? הפניקס ניהול תיקים במבט על הדולר-שקל, אחרי שבנק ישראל התחייב ל-30 מיליארד דולר כדי לייצבו.

קרא עוד
מניות הבנקים כמייצגים את מנוע המימון והאשראי של כלכלה אמיתית

סקטור הבנקים: חזרה של תקווה גדולה

ניתוח סקטור הבנקים בשוק ההון (פבר' 2021) של מרכז הידע באתר הפניקס ניהול תיקים. האם סקטור מניות הבנקים מלמד אותנו כי זוהי חזרתה של תקוות המשקיעים?

קרא עוד
שיפור תשתיות טעינת רכב חשמלי הביא לנתח שוק גדול יותר

ניתוח שוק: מבט על תעשיית המכוניות החשמליות

מחירי דלק גבוהים יחסית מול מחיר החשמל, יחד עם שיפור משמעותי בתשתיות ובסוללות, מביאים לשינוי בהעדפת המשקיעים ביחס למכוניות חשמליות. ניתוח שוק רכבים חשמליים.

קרא עוד
השקעה במטילי זהב – לא סתם הגרף כאן במגמת עלייה

השקעה בסחורות 2021 - תנועה שונה מהרגיל בקומפלקס הסחורות

מאז סוף 2020 ישנו מהלך של עליות במגוון סחורות מגוונות (אנרגיה, חקלאות, מתכות ועוד). הפניקס ניהול תיקים עם ניתוח הסיבות לעליות במחירים וההשפעה הצפויה על הכלכלה בהמשך

קרא עוד
קבלת מפתח לרכישת דירה חדשה בישראל

השקעות נדל"ן בישראל: שוק הנדל"ן למגורים מציג לנו תמונה נוכחית של עקביות

השקעות נדל"ן בישראל: הצטרפו למרכז הידע של הפניקס ניהול תיקים, המציג במאמר זה תמונת מצב עדכנית על שוק הנדל"ן והדיור, והשקעה בקרן השקעות נדל"ן בישראל.

קרא עוד
יש בועת נדלן בעולם?

בועה בשוק הנדל"ן? הדעות חלוקות

האם יש בועת נדל"ן בארה"ב? מתי ואם תתפוצץ הבועה בכלל? אומנם הדעות חלוקות על שוק הדיור לכאן או לכאן, אבל לדעתנו כדאי לשמוע את כל הדעות כאן.

קרא עוד
השפעת אירועים ביטחוניים על שוק ההון

השפעת אירועים ביטחוניים על שוק ההון

חשבתם פעם מה מידת השפעת מבצע צבאי על שוק ההון? רציתם לבדוק איך מתנהגת הבורסה בזמן מלחמה או לאחריה? כיצד השפיעו מבצעי עבר צבאיים על הבורסה בת"א? בכתבה הבאה

קרא עוד
למחפשי השקעה בנדלן, וסקטור הנדלן יכולים למצוא לא מעט רווחים ונכסי זהב

מבט על שוק הנדל"ן למגורים בהשוואה לשוקי ההון – טווח קצר וארוך

שוק הנדל"ן, בגלל השפעות נלוות של הקורונה, ושינוי האקלים, ולמרות היותו שוק מאוד לא נזיל, הפך להיות יותר אטרקטיבי עכשיו לעומת העבר, מול שוקי ההון הכלליים. ההסבר המלא בכתבה.

קרא עוד
סערה בשווקים

סערה בשווקים – שינוי משמעותי או אירוע קשה חולף

התמודדות עם סערה בשווקים. העליות והירידות הסוערות בשוק ההון יכולות ללמד אותנו לא מעט דברים, אם מצליחים להסתכל על הנושאים הנכונים. לנק' מבט ופרספקטיבה שונה, היכנסו לכתבה.

קרא עוד
האם המשבר בטיוואן הוא רק ככלי משחק בין המעצמות ארצות הברית וסין?

גיאו-פוליטיקה – טיוואן, סין, וארה"ב. מי נמצא כרגע עם ידו על העליונה?

על יחסי סין טיוואן והקונפליקט הכלכלי של שתי המדינות. צוות הפניקס ניהול תיקים עם סקירה על המצב הגיאופוליטי-כלכלי ואיך הקונפליקט יכול להשפיע על כל העולם.

קרא עוד
עקומת RS (כוח יחסי) – כלי הערכה של כוחות השוק

עקומת RS (כוח יחסי) – כלי הערכה של כוחות השוק

עקומת relative strength) RS) המכונה גם כוח יחסי היא כלי הערכה איכותי המבשר לנו על עוצמות החוזק של כוחות השוק. להבנת הנושא לעומק קראו באתר הפניקס ניהול תיקים.

קרא עוד
דגם מוקטן של בית מעץ, לצד שק של כסף המציג את הקשר בין הדירות לעלויות

מגמות בנדל"ן הישראלי

המגמה בשוק הנדל"ן הישראלי נמצאת בעלייה כבר למעלה מעשור, אך ייתכן והמגמה השתנתה. קראו אודות מדדי מחירי הערים בהם נרשמו העליות הגבוהות ביותר.

קרא עוד
קונפליקט שמשפיע על המסחר

מבט על המצב הגיאו-פוליטי מאז תחילתה של מלחמת עזה

המצב הגיאו פוליטי מתחילת מלחמת עזה מצטרף לקונפליקט השני הגדול בין רוסיה לאוקראינה, וישנה נגיעה לאפשרות של מחסור באנרגיה. אז מדוע מחיר הנפט יורד בהדרגה?

קרא עוד

האמור מובא כשירות ונועד למטרת אינפורמציה כללית בלבד. האמור אינו מהווה בשום צורה שהיא ייעוץ ו/או שיווק השקעות או תחליף לייעוץ ו/או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכן בטרם ביצוע השקעה יש להיוועץ עם גורמים בעלי מומחיות בכל ההיבטים הקשורים בביצוע ההשקעה. אין לראות באמור בסקירה כהמלצה ו/או חוות דעת לביצוע השקעה במוצר כזה או אחר או התייחסות לאופן ניהול תיק ניירות ערך. המסתמך על האמור בסקירה זו עושה כן על אחריותו בלבד ואקסלנס ניהול השקעות וניירות ערך בע"מ ו/או החברות בקבוצת אקסלנס השקעות לא יישאו בכל צורה שהיא בנזק ו/או הפסד שיגרם כתוצאה מכך. קבוצת אקסלנס השקעות, היא חלק מקבוצת הפניקס, העוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות ועשיית שוק בניירות ערך של חברות שונות ובאג"ח ממשלתיות. לגילוי נאות אודות אקסלנס ניהול השקעות וניירות ערך בע"מ ראו לשונית גילוי נאות באתר החברה בכתובת www.xnes.co.il.