בית השקעות אקסלנס
הדפסה
המודל הצ'יליאני והחיסכון שלך

על המודל הצ'יליאני כבר שמעת?

אז ככה. המודל הצ'יליאני מאמץ תפיסת עולם, לפי החוסך אינו מתמצא בניהול הסיכונים הנדרש לבחירת האיזון האופטימלי בין תשואה לסיכון בחיסכון הפנסיוני שלו. כמו כן, שינויים במאפייני החוסך כגון עלייה בגיל, דורשים את התאמת החיסכון הפנסיוני לרמת סיכון נמוכה יותר.

על פי הנחה זו, המודל מציע מנגנון התאמה בין מאפייניו של החוסך למסלול בו מנוהלים חסכונותיו.

לדוגמא: ככל שהחוסך צעיר בגילו והיציאה לפנסיה עוד רחוקה יתכן ויתאים לו להיות במסלול עם רמת סיכון גבוהה, ככל שהחוסך בגיל מבוגר יותר והיציאה לפנסיה קרובה יותר יתכן ויתאים לו להיות במסלול סולידי עם רמת סיכון נמוכה.

המעבר בין המסלולים השונים במסגרת המודל הצ'יליאני יבוצע באופן אוטומטי ללא צורך בהתערבות מצד החוסך, אך עם זאת ניתן לשנות את מסלול ההשקעה ו"לצאת" מהמודל בכל עת. 

למה לעשות את זה?

לפי משרד האוצר, מרבית העמיתים לא ערים לצורך לנייד את חסכונותיהם בין מסלולים בעלי מאפייני סיכון שונים תוך התחשבות בגילם, ועל כן עשויה להיווצר אי התאמה בין רמת הסיכון ובין מאפייני החוסך.
במודל הצ'יליאני - כספי חוסך שהצטרף למודל, מנוידים באופן אוטומטי בין המסלולים ובהתאם לגילו של החוסך.

איזה מסלולים קיימים במודל הצ'יליאני?

קיימים 3 מסלולי ברירת מחדל, בקופת הגמל "אקסלנס גמל", המרכיבים את מודל ההשקעה תלוי הגיל (המודל הצ'יליאני): כל עמית חדש שלא בחר במסלול השקעה ספציפי על גבי טופס ההצטרפות, יצורף באופן אוטומט למסלול המותאם לגילו במסגרת המודל ויועבר ממסלול למסלול בהתאם לגילו.

חשוב לדעת! 

לכל עמית יש את אפשרות הבחירה בין מסלולי המודל הצ'יליאני לבין 10 מסלולים מתמחים (שאינם מהווים חלק מהמודל הצ'יליאני) שבנויים על רמות סיכון שונות וחשיפה שונה למניות.

אז איך זה משפיע עלינו?

  • לעמיתים בעלי קופה קיימת ישנה אפשרות להצטרף למודל בכל זמן נתון או לבחור במסלול השקעה ספציפי מתוך המודל ולעבור אליו בכל זמן נתון.
  • לקוחות חדשים אשר פותחים קופת גמל חדשה החל מינואר 2016, שלא בחרו במסלול השקעה ספציפי על גבי טופס ההצטרפות, יצטרפו באופן אוטומטי למודל למסלול בהתאם לגילם.
        

על מנת להצטרף ולשמוע עוד על המודל הצ'יליאני, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
שם מלא *
טלפון נייד *
דוא"ל *
submit
אקסלנס נשואה גמל בע"מ עוסקת, בין היתר, בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני), ולה זיקה למוצרים פנסיוניים המנוהלים על ידה. האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ ו/או המלצה לרכישת מוצר פנסיוני ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי בעל רישיון עפ"י הדין, המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. האמור במידעון זה הינו למטרת אינפורמציה בלבד ומובא כחומר רקע בלבד. יובהר כי מידעון זה אינו מחליף את הוראות הרגולציה ובפרט את הוראות חוזר מסלולי השקעה בקופות הגמל שפורסם ע"י משרד האוצר.