פוליסות חיסכון מבית הפניקס


פוליסות חיסכון – לחיסכון בטווח קצר ובינוני

פוליסות חיסכון הן מכשיר אטרקטיבי לחיסכון. לנוחיותכם ריכזנו לפניכם מגוון יתרונות ומענה לשאלות נפוצות

פוליסת חיסכון היא מוצר השקעה לטווח הקצר והבינוני, הכולל מגוון רחב של מסלולי השקעה, בהתאם ליכולת וליעדים של כל לקוח. המוצר משלב השקעה בשוק ההון עם נכסים לא סחירים, כמו למשל נכסי נדל"ן, כביש 6 ועוד. כך, גם אם שוק ההון סובל מירידות, הכסף שהושקע בנכסים הלא סחירים לרוב אינו מאבד מערכו, ועשוי לפצות על הירידות באפיקים האחרים בהם מושקעת הפוליסה.


היתרונות של פוליסות חיסכון

  • התאמה אישית: בפוליסת חיסכון אפשר להשקיע במגוון מסלולי השקעה – הן מבחינת רמת סיכון משתנה, גבוהה, נמוכה או בינונית, והן מבחינת חשיפה לאפיקים שונים כגון מניות, אג"ח, מט"ח ועוד. מסלול ההשקעה נבחר בהתאמה לצרכים וליעדים של החוסכים.

  • גמישות בהפקדה: בעוד במוצרי חיסכון אחרים יש להפקיד כמות מסוימת של כסף במועד קבוע, למשל אחת לחודש, הרי שבפוליסת חיסכון ניתן להפקיד סכומים משתנים של כסף במועדים משתנים, ללא צורך בהפקדה קבועה בתאריכים ידועים מראש. כך ניתן, למשל, לשלב בין הפקדה באמצעות הוראת קבע, להפקדה של סכומים נוספים מעת לעת, בהתאם לנסיבות.

  • דחיית אירוע מס: את המס על הרווח בפוליסה משלמים רק עם משיכת הכסף, כאשר שינוי מסלולים במהלך התקופה אינו דורש תשלום מס. זאת בניגוד לקרן נאמנות, למשל, מוצר שבו כל שינוי מסלול מחייב לעתים תשלום על רווח ההון, שכן למעשה עשוי להיווצר אירוע מס.

  • נזילות מלאה: בפוליסות אלה ניתן למשוך את הכספים בכל עת, ללא תשלום קנס. זאת, בניגוד למוצרי חיסכון אחרים בהם ניתן למשוך את הכסף רק בתום תקופה מסוימת או בתחנות יציאה שנקבעו מראש, כאשר חריגה מכך מחייבת תשלום קנס.

  • עלויות נמוכות: העלות של הפוליסה מסתכמת בדמי הניהול שלה. זאת בניגוד לקרן נאמנות, הגוררת עמה עלויות נוספות כמו עמלות קנייה ומכירה, דמי שמירה ועוד.

  • אפשרות ליצירה קצבה חודשית: בעלי פוליסת החיסכון יכולים לקבל ממנה סכום מסוים מדי חודש, ממש כמו משכורת. אפשרות זו אינה קיימת ברוב קרנות הנאמנות.

  • הערך המוסף לבני הגיל השלישי: ילידי 1948 ומטה יכולים ליהנות מהיתרון היחסי שמאפשר חיסכון זה, באמצעות דחיית מס ופטור ממס רווחי הון.

פוליסת חיסכון באקסלנס

אנו באקסלנס מאפשרים ללקוחות  ליהנות מפוליסות חיסכון בניהול השקעות מקצועי ואמין בדומה לתיקי ההשקעות הגדולים ביותר.

לרשות לקוחותינו עומדת האפשרות לחסוך במגוון מסלולי השקעה כאשר כל מסלול משלב בתוכו הרכב שונה של מוצרים המאפשרים פיזור השקעה וחלוקה שונה של סוג המוצרים המרכיבים את התיק ובהתאם לכך נגזרת רמת הסיכון בתיק. בנוסף, החיסכון בפוליסות מאפשר מעבר חופשי בין מסלולים ללא עלויות נוספות וללא תשלום מס ואפשרות לנזילות יומית בכל רגע נתון.

אנו נעמיד לרשותך את האפשרות לקבל ייעוץ אישי ומקצועי מבעל רישיון מתאים, וליהנות מפוטנציאל תשואות גבוה בזכות מחלקת המחקר המתקדמת והניהול היצירתי והדינאמי.

פוליסות חיסכון מיועדות לבעלי הון של 50,000 ש"ח

שאלות נפוצות ותשובות

באופן טבעי, לא ניתן לדעת מה יקרה בעתיד, אך בבחירת המסלול יש להתייחס למוניטין, המקצועיות והידע של הגורם המנהל את הפוליסה, וכן להתייחס למסלולים השונים המוצעים.

דמי הניהול בפוליסות מסוג זה קבועים ולא משתנים לאורך תקופת ההשקעה. כך תוכלו להיות בטוחים שלא יעלו לכם את דמי הניהול לאורך השנים.

מדובר במוצר השקעה גמיש. ניתן להפקיד כסף בהוראת קבע, אך גם להפקיד סכומים נוספים מעת לעת. אפשר גם למשוך את הכסף בכל עת, בתוך ימים ספורים, ללא צורך לחכות לתום התקופה או למועד היציאה הקרוב.

מחלקת הפיקוח של רשות שוק ההון, החיסכון והביטוח היא שמפקחת על פוליסות החיסכון בישראל.