לפרוש בשיא:
הדרך למיצוי החיסכון
בגילאי 60 פלוס

מסלול לזמן פרישה – הכנסה נוספת לגילאי +60

הפתרון שמייצר הכנסה חודשית נוספת לאחר הפרישה, ומאפשר לכם להינות מהטבות המס שמעניקה המדינה.

לפנק את הנכדים, לצאת לחופשות בארץ ובחו"ל, להוציא כסף על בילויים...
האם אפשר לשמור על אותה רמת חיים גם אחרי שיוצאים לפנסיה?  
החשש שהפנסיה לבדה לפעמים לא מספיקה, הוביל חוסכים רבים בגילאי 60+ לחפש דרכים להגדלת ההנכסה החודשית לאורך תקופת הפנסיה. מהו הפתרון שיאפשר לכם גם להגדיל את ההכנסה וגם לקבל הטבות מהמדינה?

"מסלול לזמן פרישה" היא תכנית המאפשרת לחוסכים בגילאי 60+ למקסם את כספי החיסכון, לקבל מקוון הטבות מס שמעניקה המדינה, במסגרת תיקון 190 לפקודת מס הכנסה ולהינות מהכנסה חודשית נוספת לאחר הפרישה.

איך למקסם את כספי החיסכון בגילאי 60 פלוס?

נניח שצברתם חיסכון בשווי 1,000,000 ש"ח, אם תעבירו את הכספים הצבורים בו ל"מסלול לזמן פרישה", תוכלו לקבל לאחר הפרישה הכנסה חודשית קבועה.
איך זה עובד? בודמה למה שקורה בקצבת הפנסיה, גם ב"מסלול לזמן פרישה" מחלקים את הסכום שחסכתם ב"מקדם קצבה"- מספר שבעזרתו מתרגמים סכומי כסף להכנסה חודשית.
אם למשל חסכתם 1,000,000 ש"ח ומקדם הקצבה עומד לדוגמא על 200, הסכום החודשי שתקבלו יעמוד על כ- 5,000 ש"ח.

₪ 5000 = 200 / ₪ 1,000,000

"מסלול לזמן פרישה" מאפשר לכם לקבל הכנסה חודשית קבועה שמצטברת לסכום גבוה יותר מסכום החיסכון שהפקדתם.
כיצד זה מתאפשר? ההכנסה החודשית מוענקת לכל החיים, ובכל מקרה לתקופה שלא תפחת מ- 20 שנה (במקרה של פטירה בטרם חלפו 20 שנה, תוענק יתרת הסכום למוטבים שהחוסך מינה לפי בחירתו).
ולכן, בהמשך לדוגמא הקודמת, באפשרותכם עפ"י תרחיש זה לקבל הכנסה חודשית קבועה בגובה 5,000 ש"ח למשך לפחות 20 שנים (240 חודשים), כלומר 1,200,000 ש"ח לפחות - שהם 200,000 יותר מהסכום המקורי שהפקדתם בתכנית. וזה לא הכול...

מסלול לזמן פרישה במסגרת תיקון 190

ההכנסה שלכם מוגנת

ככל שחולפות השנים ותוחלת החיים עולה, מקדם הקצבה עולה וכתוצאה מכך הסכום החודשי שתקבלו במגוון אפיקי חסכון לטווח ארוך אמור לרדת: אם למשל מקדם הקצבה היה עולה במרוצת השנים מ- 200 ל- 250,
על אותו סכום חיסכון בגובה מיליון ש"ח הייתם מקבלים הכנסה חודשית בגובה 4,000 ש"ח בלבד.

אחד היתרונות הגדולים של "מסלול לזמן פרישה", הוא היכולת שלכם לקבל החל מגיל 60 מקדם קצבה מובטח: המשמעות היא שמאותה נקודה ואילך מקדם הקצבה נשאר קבוע, ומגן עליכם מפני העלייה בתוחלת החיים.
אם העברתם כספים ל"מסלול לזמן פרישה" בגילאי 60 פלוס ומקדם הקצבה עמד על 200, הוא יישאר קבוע ולא יעלה לעולם, בצורה שתגן על ההכנסה החודשית שלכם מפני הצטמקות.

כמו פנסיה נוספת, עם הטבות נלוות

לא משנה מה יהיה גובה הפנסיה שלכם, "מסלול לזמן פרישה" מעניק לכם למעשה מעין פנסיה נוספת, עם הבדל אחד: ההכנסה החודשית שתקבלו במסגרת "מסלול לזמן פרישה" תהיה פטורה ממס.
במידה שתחליטו למשוך את כספי החיסכון כסכום חד פעמי, ישולם מס רווח הון מופחת בגובה 15% (במקום 25%). זאת במידה ויש ברשותכם קצבה מזערית ממקור כלשהו (לא כולל קצבת ביטוח לאומי).

בואו נסכם: מהם היתרונות של "מסלול לזמן פרישה"?

  • אפשרות לקבל הכנסה חודשית קבועה לכל החיים, בסכום מצטבר שעולה על סכום ההפקדה המקורי.
  • מקדם קצבה מובטח, השומר על גובה ההכנסה החודשית ומגן עליכם מפני העלייה בתחולת החיים.
  • קבלת מגוון הטבות מס ממדינה.
  • משיכת הכסף כקצבה או כסכום חד פעמי.
  • אפשרות לנייד כספים מקופת גמל, תוך שמירה על זכויות קיימות.
  • אפשרות לעבוד ללא עלות בין מסלולי ההשקעה השונים בניהולה של חברת הפניקס.

כל אלה יאפשרו לכם לשמור על רמת החיים ולגרום לכספי החיסכון לעבוד בשבילכם, גם לאחר הפרישה לפנסיה.

ביום 30.6.19 מוזגה חברת הפניקס פנסיה בע"מ לחברת אקסלנס גמל והשתלמות בע"מ אשר שינתה את שמה להפניקס אקסלנס פנסיה וגמל בע"מ (להלן: "החברה")
החברה, עוסקת, בין היתר, בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני), ולה זיקה למוצרים פנסיוניים המנוהלים על ידה. האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ ו/או המלצה לרכישת מוצר פנסיוני ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי בעל רישיון עפ"י הדין, המתחשב בנתונים ובצרכים הפרטניים של כל אדם. האמור לעיל מובא למטרת אינפורמציה בלבד, הוא אינו מהווה מידע ממצה ומשמש כחומר רקע בלבד. כמו כן, האמור לעיל אינו מחליף את הוראות הרגולציה בנושא. במקרה של סתירה בין האמור לעיל לבין הוראות הדין, תגברנה הוראות הדין.