תחל שנה וחסכונותיה - 4 טיפים להתנהלות כלכלית נבונה בחגים

עוד לא התאוששנו מההוצאות של החופש הגדול והנה עוד רגע חגי תשרי כבר כאן. 4 טיפים שיעזרו לכם להתחיל את השנה ברגל ימין.

במהלך החופש הגדול משפחה ממוצעת מוציאה כ-30% יותר מהממוצע בחודש רגיל והסמיכות של חגי תשרי לחופש הגדול גורמת למשפחות רבות להמשיך את רצף הבזבוזים עד חשוון. אספנו עבורכם ארבעה טיפים המתייחסים למלכודות הגדולות של החגים: החופש מהלימודים, הנופש המשפחתי, האירוח והמתנות. 

השקעה בחיסכון חכם של קופת גמל או גמל להשקעה

בתי מלון זה פאסה

אם אתם מתכננים לטוס לחו"ל או אפילו לנפוש בצפון הארץ, תנו הזדמנות לאפשרות של החלפת דירות. החלפת דירות היא פתרון לינה זול ביותר, כשהחיסכון יכול להגיע לאלפי שקלים. מעבר לזה, בשנים האחרונות מדובר בטרנד עולמי ואפשרויות התקשורת עם משפחות אחרות המעוניינות להחליף דירות, הופכות לנגישות יותר ויותר.
• טיפ קטן לחיסכון ענק - מעבר לקבוצות של החלפות דירות בפייסבוק, ניתן לבדוק גם אתרים כמו Love Home Swap, Home for Exchange, GuesttoGuest ו-Knok.

אל תשכחו פתק החלפה

אין סיבה שתוותרו על מסורת הענקת המתנות למארחים שלכם במהלך החגים, אך אין גם סיבה שתשקיעו בהן מאות ואף אלפי שקלים מדי שנה. כלל הברזל בנושא המתנות הוא לא להמתין לדקה ה-90. תחת זאת יש להכין מבעוד מועד רשימה מסודרת של כל האנשים שאתם מעוניינים להעניק להם מתנות במהלך החגים. במקביל יש להחליט מהי המסגרת התקציבית שאתם מעוניינים להקדיש לטובת המתנות ורק לאחר מכן לצאת לדרך.
• טיפ קטן לחיסכון ענק - זכרו כי מתנות מרגשות לא חייבות להיות יקרות ושמתנות יקרות הן לא בהכרח מרגשות.

לא משאירים דבר ליד הגורל

אם השנה הגיע תורכם לארח את המשפחה המורחבת, ערכו מראש רשימת סועדים וחשבו את כמויות המזון המדויקות שעליכם להכין. בשלב הבא הכינו רשימת מנות מסודרת ולצד כל מנה רשמו אילו מצרכים (ובאילו כמויות) דרושים להכנתה. רק לאחר מכן הרשו לעצמכם לערוך את הקנייה הגדולה. עדיין חוששים מרכישה של מוצרים מיותרים? זה הזמן לשקול לעבור לקניות אונליין.
• טיפ קטן לחיסכון ענק – במקום לבזבז על דברים שאתם לא צריכים, השקיעו את תלושי החג בקניות לקראת הארוחה. 

הופכים את הילדים לאדונים לעצמם

רוצים לבטל את קריאות ה"אימא תקני לי" ועל הדרך ללמד את הילדים דבר או שניים על התנהלות כלכלית? במהלך ימי החופש הקציבו לילדים תקציב יומי אחיד לבזבוזים, אותו יוכלו לבחור בעצמם איך להשקיע. חשוב רק להסביר להם מראש שהם מוזמנים להחליט מה לעשות עם הכסף שניתן להם אך שהתקציב היומי אינו ניתן לשינוי.
• טיפ קטן לחיסכון ענק – ערכו עם הילדים תיאום ציפיות מסודר לפני כל יציאה מהבית. כך לדוגמה תכינו אותם נפשית לכך שאחרי הבילוי בג'ימבורי, תשובו הביתה לאכול ארוחת ערב (ולא תעצרו במסעדת מזון מהיר למשל).

זקוקים לזריקת מוטיבציה כדי להתחיל לחסוך בקופת גמל או גמל להשקעה? קחו לכם מספר דקות וחשבו כמה כסף בדיוק הוצאתם במהלך החופש הגדול... כעת נאחל לכם חגים שמחים ושתהיה לכם שנה טובה וחסכונית.

האמור לעיל הינו בגדר המלצה בלבד ולצורך מסירת מידע כללי ולא מהווה ייעוץ כלשהו ו/או תחליף לשיקול דעת עצמאי. החברה אינה אחראית לשלמות או דיוק המידע והיא לא תישא באחריות כלשהי כתוצאה משימוש באמור לעיל.