השקעה בקרן תשתיות נוי – הכירו את היתרונות

קרן נוי הינה קרן תשתיות בעלת ניסיון עשיר בהשלמת פרויקטים מורכבים באנרגיה מתחדשת, קבלו הצצה

השקעה בקרן תשתיות נוי – הכירו את היתרונות

בזמן המשבר הכלכלי הגדול של שנת 2008 הבינו המשקיעים כי יש צורך לגוון ככל הניתן את תיק ההשקעות. כאשר הבינו כי גם גיוון מרבי של תיק המניות ואיגרות החוב אינו מספיק, גילו את תחום ההשקעות האלטרנטיביות. השקעות אלטרנטיביות מאפשרות השקעה בתחומים אשר אינם מקבילים לתחומי ההשקעות המוכרים ובשל כך טומנות בחובן יתרונות רבים. ההשקעות האלטרנטיביות הנפוצות ביותר בארץ הן השקעות בקרנות נדל"ן וקרנות הון סיכון שונות, אך כיום בעזרת אקסלנס בית ההשקעות ישנה אפשרות השקעה הנחשבת לבעלת פרופיל סיכון נמוך ופוטנציאל תשואה גבוה. בואו להכיר את התחום המתפתח של השקעות תשתיות.

השקעות אלטרנטיביות

על מנת להבין את היתרונות של ההשקעה בקרן תשתיות יש להבין ראשית את תחום ההשקעות האלטרנטיביות. השקעות אלטרנטיביות הן השקעות בתחומים השונים מההשקעות "הקלאסיות" בשוק ההון, בבורסה, באיגרות חוב שונות או מט"ח. לרוב הן לא נסחרות בבורסה, ואין אפשרות לסחור בהם באופן יומי, לכן ההשקעה היא לטווח ארוך. ההשקעות האלטרנטיביות נוגעות בעיקר בתחומים כמו נדל"ן, קרנות גידור, מטבעות קריפטו ועוד תחומים רבים. היקף ההשקעות האלטרנטיביות צפוי להמשיך בקצב הגידול שלו ולפי ההערכות צפוי לעמוד על כ- 14 טריליון דולר עד לשנת 2023.

השקעות שאינן מושפעות מתנודות הבורסה

היתרון המובהק ביותר של השקעות כאלו, הוא הקורלציה הנמוכה שלהן עם תחומי ההשקעות בשוק ההון, לכן הן אינן מושפעות מתנודות הבורסה, ולעיתים אף ממשיכות להניב רווחים גם בזמן שהבורסה בירידה. בזמן משבר הקורונה משקיעים רבים החלו למשוך את כספי ההשקעה שלהם על מנת לצמצם הפסדים עקב ירידת השוק. אך משקיעים מנוסים מבינים כי הפתרון האידיאלי הוא לא משיכת הכסף, אלא העברתו לתחומי השקעה שאינם נסחרים בבורסה, לכן השקעות אלטרנטיביות הן הפיתרון המושלם בתקופות כאלה. בנוסף השקעות אלטרנטיביות מסייעות לגוון את תיק ההשקעות ולצמצם את החשיפה להשקעות מנייתיות, בכך הן עוזרות להוריד בצורה ניכרת את פרופיל הסיכון לו חשוף התיק. יתרון נוסף שהמשקיעים מוצאים בהשקעות אלטרנטיביות הוא פוטנציאל התשואה הגבוה ביחד עם פרופיל סיכון אחר ומשתנה בהשוואה להשקעות "קלאסיות", למרות שיש לקחת בחשבון כי ישנן השקעות אלטרנטיביות, כגון השקעה במטבע "ביטקוין" שנחשבות השקעות בעלות סיכון גבוה.

בהקשר זה, חשוב להבין כי למוצרים אלטרנטיביים ישנם גם חסרונות שיש לקחת בחשבון טרם ההשקעה, לכן הידע וההבנה של הרוכש צריכים להיות גבוהים. בשל אופיים הייחודי של מוצרים אלטרנטיביים הם אינם נזילים כמו השקעות בבורסה ולא ניתן למשוך את כספי ההשקעה בכל עת, לכן גמישות ההשקעה מוגבלת. כמו כן, מדובר מאחר שתחום ההשקעות האלטרנטיביות הינו תחום השקעה יחסית חדש בארץ, ולרוב מדובר בהשקעות פרטיות בלבד, הרגולציה והפיקוח לא ממש קיימים כמו בהשקעות אחרות, מה שמחייב מהמשקיע ערנות מרבית בנוגע למוצר בו הוא רוצה להשקיע וכן לגבי השותף המנהל ו/או היזם, ולכן למשקיעים חסרי ניסיון מומלץ לעשות זאת עם גוף השקעות מוסדי כמו אקסלנס שיכול להעניק ליווי צמוד ולמנוע השקעה לא טובה.

כיצד ניתן להשקיע?

מאחר שהשקעות אלטרנטיביות אינן נסחרות בבורסה, ההשקעה בהן נחשבות מעט מסובכת יותר מהשקעה רגילה, ומצריכה ידע והבנה רבים של התחומים השונים. במוצרים כאלו, בעיקר גופי השקעה מוסדיים היו מושקעים בתחום או משקיעים המסווגים כ-"משקיעים כשירים", או "משקיעים מסווגים" שהם בעלי ידע ויכולת הבנה עמוקים של השוק.
לקוחות אקסלנס זוכים לליווי צמוד בבחירת תחום ההשקעה הרצוי, תוך שקלול הצרכים הייחודיים של כל לקוח. הצוות של החברה מורכב מאנשי המקצוע המובילים ביותר בשוק ההשקעות האלטרנטיביות, הפועלים בשיתוף פעולה הדוק עם חברת הפניקס, בעלת השליטה באקסלנס, ומערך איתור ההשקעות החכם של החברה הוא מהמתקדמים בארץ.

השקעה בתשתיות

תחום השקעות אלטרנטיביות אשר מתפתח מאוד בארץ בשנים האחרונות, הוא תחום ההשקעה בתשתיות. ההשקעה בתשתיות היא בעצם השקעה בפיתוח הארץ ובפרויקטי בנייה גדולים, היא תורמת לחיזוק הכלכלה ומייצרת מקומות עבודה נוספים, לכן המדינה מעודדת השקעה כזו על ידי הקלות מיסוי והטבות נוספות. קרנות התשתיות מושקעות בפרויקטים בתחומי הבנייה כמו כבישים וגשרים, בתחום תשתיות האינטרנט ותשתיות דיגיטליות, תשתיות המים כמו מתקני התפלה ומתקני העברת מים, תשתיות אנרגיה סולארית, נדל"ן מוסדי וממשלתי, ועוד תחומים רבים. חסמי הכניסה להשקעה בתשתיות הם מאד גבוהים בשל מורכבות הפרויקטים והצורך בידע ובניסיון ייחודים להשקעה זו.
הגיוון בתחומי ההשקעה תורם ליציבות הקרנות בתקופות משבר כמו משבר הקורונה. כפי שניתן היה לראות את העלייה שחלה בשימוש בתשתיות התקשורת והאינטרנט, לעומת הירידה בשימוש בתשתיות הכבישים ותחבורה ציבורית. עמידותן היחסית של תשתיות למשברים מציב אותן כאופציה מעולה בתקופות כאלה, וניתן להסיק זאת מהבחירה של המשקיעים הגדולים להשקיע בתחום דווקא עכשיו. יתרון נוסף הנובע מיציבותן של תשתיות הוא פוטנציאל התשואה הגבוה בניגוד לפרופיל סיכון נמוך, מה שנותן שקט נפשי ואפשרות להשקעה יציבה, בטוחה וארוכת טווח.

קרן תשתיות נוי

קרן תשתיות נוי שנוסדה בשנת 2011, הייתה החלוצה בתחום זה בארץ. הקרן גייסה למעלה ממיליארד ומאה מליון דולר, ומנהלת השקעות של הגופים המוסדיים הגדולים בארץ. בין השקעות הקרן ניתן למצוא השקעות בכבישים, בחוות סולאריות, מרכזי הדרכה של צה"ל, מתקני התפלת המים ועוד השקעות רבות נוספות. לקרן יש עוגן כלכלי חזק מאוד, ידע ומקצועיות בהובלת פרויקטים מורכבים וניסיון מוכח בהשגת תשואות לאורך זמן עבור המשקיעים, לכן באקסלנס ובפניקס מצאנו את הקרן כהשקעה כדאית. הקרן היא קרן מוסדית וסכום המינימום להשקעה הוא גבוה במיוחד, אך דרך אקסלנס יוכלו המשקיעים להכנס אל ההשקעה בסכומים קטנים משמעותית.

על מנת שגם אתם תוכלו להשקיע בקרן אנו מציעים את הידע וניסיון שלנו. אם תבחרו להשקיע דרך אקסלנס השקעות אלטרנטיביות תיהנו משירותיו של גוף השקעות המוביל בארץ. עם ניסיון של 25 שנה בניהול השקעות אלטרנטיביות, הצלחנו להגיע לסטנדרט הגבוה ביותר של איכות ההשקעה בשילוב של איכות השירות אותו אנו מעניקים ללקוח. הלקוחות שלנו זוכים לליווי צמוד של אנשי מקצוע משלב בחירת ההשקעה, לווי משפטי, חתימת המסמכים והעברת הכסף והניירות. כל זה תוך הקפדה בנוגע לביטחון כספי המשקיעים., והבנת הצרכים הייחודיים של כל לקוח.

לפרטים נוספים

האמור בסקירה זו מובא למטרת אינפורמציה בלבד וכחומר רקע בלבד. אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של יחידות השתתפות ו/או ניירות ערך, או של יחידות השתתפות במוצר אלטרנטיבי ו/או בכלל, או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם.

המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של עולם ההשקעות האלטרנטיבי והדעות והתחזיות האמורות בו עשויות להשתנות. מובהר כי השקעה במוצרים אלטרנטיביים הינה השקעה בנכס בסיכון מיוחד, ללא נזילות, אשר עלול לגרום להפסד של כל הכספים המושקעים. ולכן, סקירה זו אינה מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ולפיכך מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע רלוונטי, בטרם קבלת החלטה אודות ביצוע ההשקעה במוצר אלטרנטיבי זה או אחר. כמו כן מובהר.

המסתמך על המידע הכלול בסקירה זו ועל ההמלצות ו/או התחזיות הכלולות בסקירה זו עושה כן על אחריותו בלבד ועורכי הסקירה, ו/או אקסלנס ו/או חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם משימוש בסקירה זו, אם ייגרמו, וכן אינם יכולים לערוב או להיות אחראים להתממשות תחזיות המפורטות בסקירה זו.

קבוצת אקסלנס, אשר הינה חלק מקבוצת דלק, עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות ועשיית שוק בניירות ערך של חברות שונות ובאג"ח ממשלתיות.