חדשנות, יצירתיות ונגישות

להשקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות ללקוחות כשירים

מגוון השקעות אלטרנטיביות המגובות בניסיון מקיף, ומתאימות ללקוחות כשירים *

התקופה הנוכחית, של חוסר ודאות בשוק ההון ותנודתיות גבוהה, היא הזדמנות טובה להיחשף לעולם ההשקעות האלטרנטיביות, המציעות ברוב המקרים הזדמנות לתשואה גבוהה יותר מהשקעות אחרות באותה רמת סיכון או בסיכון נמוך יותר.
השקעות אלטרנטיביות נולדו כדי לספק לתיק ההשקעות גיוון ופיזור, כאשר חלק מהכסף יושקע בתחומים עם קורלציה יחסית נמוכה לבורסה ונגזרותיה ועם פוטנציאל תשואה גבוהה. מדובר בהשקעות המהוות תחליף להשקעות בבורסה, דוגמת מניות, איגרות חוב ומוצרים אחרים כמו מט"ח ופיקדונות. 

 

למה השקעה אלטרנטיבית?


השקעה אלטרנטיבית מתאפיינת במתאם נמוך לשאר ההשקעות בתיק. מניות ואיגרות חוב, לדוגמה, קשורות זו בזו, ובשנים האחרונות רואים שהמגמה שלהן זהה – עלייה או ירידה, מאחר שהן מתנהגות בהתאם למה שקורה בבורסה. ואולם השקעה באפיק אלטרנטיבי כמו נדל"ן, למשל, תלויה הרבה פחות בשוק ההון: לא פעם מחירי הנדל"ן עולים כאשר הבורסות צונחות.
בהפניקס בית השקעות יכולים לקוחות כשירים ומסווגים ליהנות ממבחר של מוצרי השקעה אלטרנטיביים, בתחומי הלוואות מגובות נכסים, השקעות נדל"ן, הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, השקעות והלוואות לתשתיות, איגוח של מוצרים אלטרנטיביים, פרייבט אקוויטי ועוד.

מחברת עם תרשימי הסבר על השקעות אלטרנטיביות

 

למה הפניקס בית השקעות?

  • הפניקס בית השקעות מביאה עמה ידע וניסיון של יותר מ-25 שנה בניהול נכסים אלטרנטיביים. בשילוב חדשנות במוצרי השקעה, יתרונות אלה מניבים מגוון אלטרנטיבות השקעה.
  • לקוחות הפניקס בית השקעות ייהנו מליווי צמוד במשך כל תהליך ההשקעה, כולל סיוע במילוי המסמכים והעברת הכספים, זאת מצד מנהל לקוחות אישי המכיר היטב את עולם ההשקעות האלטרנטיביות לגווניו השונים.
  • בהפניקס בית השקעות מקפידים על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בכל הנוגע לביטחון ודאגה לכספי המשקיעים. כל ההשקעות מגובות במקצועיות וניסיון שנצברו לאורך השנים, כמו כן כל פעילות מלווה באדמיניסטרטור, רואה חשבון ובסיוע ליווי משפטי.

הערכים שלנו

מקצועיות ונסיון

מקצועיות וניסיון

היכולות, המקצועיות והניסיון שלנו
בתחום ההשקעות הם אלו 
שמסייעים לנו להביא רעיון חדש
או הזדמנות השקעה שזיהינו
לידי מוצר השקעה
שאפשר להציע ללקוחות שלנו

מצוינות וערך ללקוח

מצוינות וערך ללקוח

מצויינות הינה ערך עליון
שמוביל אותנו ואליו אנחנו שואפים
בכל דבר שאנו עושים.
אנו נפעל לספק ללקוחותינו
ערך מוסף תוך הקפדה על שקיפות
ותיאום ציפיות ביחס להשקעה שלהם

יצירתיות, סקרנות וחדשנות

יצירתיות, סקרנות וחדשנות

אנו מתחייבים לגייס את כל
הכישרון, הסקרנות והיצירתיות
על מנת לספק ללקוחותינו את
ההשקעות המעניינות ביותר,
ולסייע להם להגיע לצמיחה,
גידול והשגת המטרות הפיננסיות
אשר הם הגדירו

שאלות ותשובות

במוצרים פיננסיים הפתוחים לכלל הציבור, כמו פיקדונות או איגרות חוב, התשואות נמוכות מאוד מסיבות שונות - כשבראשן הריבית חסרת הסיכון. משקיעים המחפשים תשואות גבוהות יותר, כגון גופים מוסדיים המנהלים תיקי פנסיה וגמל או משקיעים עתירי הון, מפזרים חלק מההשקעות בעולם האלטרנטיבי – שם ניתן ליהנות מפוטנציאל תשואה גבוה יותר, עם קורלציה נמוכה בשוק ההון.

הודות לפרופיל התשואה/סיכון המשופר והמתאם הנמוך לתיק ההשקעות הסחיר של המשקיעים, שילוב של מוצר אלטרנטיבי בתיק השקעות במקום מוצרים סחירים באפיק השקעה מסוים, עשוי לשפר באופן משמעותי את פוטנציאל התשואה של תיק ההשקעות ומקטין את התנודתיות והסיכון הכולל של התיק.

מוצרי השקעה אלטרנטיביים הם לרוב נכסים לא נזילים – כלומר כאלה שלא ניתן לקנות ולמכור באופן יומי בבורסה - ועם טווח השקעה ארוך. ביניהם אפשר למצוא נדל"ן - בישראל או מעבר לים, קרנות פרייבט אקוויטי, מטבעות דיגיטליים, סחורות, חברות המבצעות עבודות תשתיות, חוב פרטי, קרנות גידור, חפצי אמנות ועוד.

לרוב, עודף התשואה בהשקעות אלטרנטיביות נובע מהיכולות והיתרונות הייחודיים של הגוף המנהל את ההשקעה לבצע השקעות ואסטרטגיות שגופים אחרים לא יכולים לבצע באותה איכות ועם אותם תוצאות. היכולות הייחודיות של מנהל ההשקעות באות לידי ביטוי בניצול כשלי שוק, בשימוש במידע עודף בשווקים לא מוסדרים בעלי מאפיינים פרטיים, ביכולות טכנולוגיות עדיפות, בהחלטות השקעה לטווח ארוך ובניצול של ארביטראז' רגולטורי כתוצאה מרגולציה חדשה.

בניגוד למניות או איגרות חוב, השקעות אלטרנטיביות אינן נסחרות בבורסה, ולכן לא זמינות כמעט לציבור הרחב, לעומת גופים מוסדיים שמושקעים בהן באופן משמעותי. ניתן להשקיע בהשקעות אלטרנטיביות באמצעות קרנות השקעה אלטרנטיביות, או בעזרת גופים אחרים המנהלים את ההשקעה, כגון חברות המשקיעות בנדל"ן בחו"ל.

אף שמוצרים אלטרנטיביים אינם נסחרים בבורסה, עדיין יש להם מחיר קבוע ומוסכם. הם משוערכים בתדירות רבעונית ולפעמים אף חודשית, על בסיס מודלים ופרקטיקה מקובלת, והמשקיעים יודעים מה התשואה שהם מקבלים לאורך כל חיי ההשקעה.

יש שיאמרו כי היעדר האפשרות למכור או לקנות באופן מידי מוצר השקעה אלטרנטיבי הוא חיסרון, שכן אי אפשר לממש במהירות, אך יש גם הסבורים כי דווקא היעדר הנזילות מאפשר למשקיעים לקבל החלטות טובות יותר, ולהימנע מטעויות כמו מכירה או רכישה חפוזה בגלל תנודתיות יומית וחולפת, שעלולה להוביל להפסד.

בשל המאפיינים הייחודיים של ההשקעה במוצר אלטרנטיבי, הידע וההבנה הפיננסית הנדרשת מצד הלקוח, הרגולציה הישראלית מאפשרת ברוב המקרים רק למשקיעים כשירים ו/או מסווגים לבצע השקעות אלו, וזאת למעט במקרים בהם פורסם תשקיף לציבור. השקעה במוצר אלטרנטיבי מחייבת את המשקיע להבין היטב במוצר שבו הוא בוחר לבצע את ההשקעה, ולוודא כי מאפייני המוצר תואמים את הצרכים, מטרות והסיכון הפיננסי שהוא הגדיר לעצמו.

מעוניין לדעת עוד?

השקעה אלטרנטיבית: כך תאזנו בין הסיכון לפוטנציאל התשואה

השקעה אלטרנטיבית: כך תאזנו בין הסיכון לפוטנציאל התשואה

לאחר שנים שבהן היו הסוד השמור של משקיעים מוסדיים, ההשקעות האלטרנטיביות צוברות תאוצה גם בקרב משקיעים פרטיים מתוחכמים – שמרחיבים עוד ועוד את החשיפה אל מוצרים מסוג זה.

קרא עוד
השקעות אלטרנטיביות – איך זה עובד והאם כדאי להשקיע?

השקעות אלטרנטיביות – איך זה עובד והאם כדאי להשקיע?

מי שמחפשים תוספת של יציבות, פוטנציאל תשואה נוסף וגידור סיכונים לתיק ההשקעות, יכולים למצוא בהשקעות פרטיות והשקעות אלטרנטיביות את מבוקשם. בואו להכיר את התחום שלפי הערכות צפוי לצמוח בשנים הבאות ב- 50%

קרא עוד
לקוח כשיר: כל מה שצריך לדעת

לקוח כשיר: כל מה שצריך לדעת

הפניקס בית השקעות עם ההסבר המלא על מיהו לקוח כשיר, מהן הזכויות מהן לקוחות כשירים נהנים בעולם השקעות? וכיצד תוכל לבדוק אם גם לך מגיע מעמד לקוח כשיר.

קרא עוד

 אנו מזמינים אותך לקבוע פגישת היכרות ללא תשלום או התחייבות, ולקבל פרטים נוספים על השקעות אלטרנטיביות.

תיאום פגישה 

האמור בסקירה זו מובא למטרת אינפורמציה בלבד וכחומר רקע בלבד. אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של יחידות השתתפות ו/או ניירות ערך, או של יחידות השתתפות במוצר אלטרנטיבי ו/או בכלל, או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם.

המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, וכן אינו מתיימר להוות ניתוח מלא של עולם ההשקעות האלטרנטיבי והדעות והתחזיות האמורות בו עשויות להשתנות. מובהר כי השקעה במוצרים אלטרנטיביים הינה השקעה בנכס בסיכון מיוחד, ללא נזילות, אשר עלול לגרום להפסד של כל הכספים המושקעים. ולכן, סקירה זו אינה מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ולפיכך מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע רלוונטי, בטרם קבלת החלטה אודות ביצוע ההשקעה במוצר אלטרנטיבי זה או אחר. כמו כן מובהר.

המסתמך על המידע הכלול בסקירה זו ועל ההמלצות ו/או התחזיות הכלולות בסקירה זו עושה כן על אחריותו בלבד ועורכי הסקירה, ו/או אקסלנס ו/או חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם משימוש בסקירה זו, אם ייגרמו, וכן אינם יכולים לערוב או להיות אחראים להתממשות תחזיות המפורטות בסקירה זו.

קבוצת אקסלנס, אשר הינה חלק מקבוצת דלק, עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות ועשיית שוק בניירות ערך של חברות שונות ובאג"ח ממשלתיות.