בית השקעות אקסלנס
הדפסה
 

בחירות ארה"ב 2016 וההשפעה על השוק

פחות מחצי שנה לאחר ההלם של הברקסיט, אנו שוב מתעוררים למציאות חדשה במעצמה הגדולה בעולם. אלו מאיתנו שצפו ברגעי ההכרעה, או סתם התעוררו בשעה מוקדמת כדי לחזות בעוד רגע היסטורי, בוודאי חשו בתחושת הדה ז'ה-וו, שהזכירה לכולם את השעות לאחר ההכרזה על תוצאות משעל העם בבריטניה.

אין ספק שתוצאות הבחירות הן ביטוי להצבעה נגד הממסד. יש תחושה שהרגש הלאומני ניצח, לטראמפ מסתמן רוב גם בקונגרס וגם בסנאט - דבר שיאפשר לו להעביר החלטות וחוקים ביתר קלות.

וזו לא רק העובדה שהמתמודד אולי הבלתי צפוי ביותר שידעה ארה"ב מעולם זכה בבחירות לנשיאות, אלא העובדה שאנו עדים לאירוע שלישי במספר בשנה וקצת האחרונות של תוצאות הנוגדות את כל ההערכות המוקדמות, הן של הסקרים והן של המשקיעים!!! (עליית מפלגת סיריזה לשלטון ביוון, Brexit ועכשיו טראמפ...).

מה אנו צופים לטווח הקצר והמיידי?

  • הטווח הקצר והמיידי יהיה רווי באי-וודאות, מצד שני בטווח הארוך ביותר יתכן וימצא שטראמפ לא יהיה רע לכלכלה האמריקאית.
  • מבין שני המועמדים שהיו, טראמפ הוא היחיד שמביא עמו בשורה כלכלית.
  • טראמפ הוא היחיד שמדבר על הרחבות פיסקליות, כולל הפחתת מסי החברות בצורה חדה, הגדלת הוצאות הממשלה ובעצם על שינוי כיוון מהמדיניות המוניטרית האופפת את העולם.
  • נכון, ההבטחות הפיסקליות הגרנדיוזיות יגדילו את הגירעון, ולכן גם יכולות לקחת את התשואות כלפי מעלה.
  • לעניין הריבית, להערכתנו גוברת הסבירות לעלייתה בחודש דצמבר (להוציא מצב של תהפוכה באירופה כתוצאה ממשאל העם באיטליה...).
  • מי שיכול להשלים את "סריית ההפתעות" הוא משאל העם באיטליה, שכפי שזה נראה כרגע בהחלט יכול להביא בסופו של דבר להתפטרות ראש הממשלה ולעליית מפלגת אנטי - צנע נוספת באירופה לשלטון, והפעם בכלכלה השלישית בגודלה בגוש האירו!
  • לכן עלינו להישאר עם האצבע על הדופק ולהיות מודעים לכך שהאירועים הבינאריים של שנת 2016 ייתכן ועדיין לא הגיעו לסיום.

עדיין מוקדם לדעת באמת מה תהיה ההשפעה של בחירת טראמפ לנשיאות ארצות הברית. אנו נמשיך לעקוב בדריכות אחרי הנעשה בשווקים ונפעל בהתאם.

האמור לעיל הינו למטרת אינפורמציה בלבד ומובא כחומר רקע בלבד. אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. אינו משקף בהכרח את עמדתה הרשמית של אקסלנס נשואה ניהול השקעות בע"מ ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס נשואה והתיקים המנוהלים ינוהלו בהתאם למודלים רוחביים ולא בהכרח בהתאם לאמור לעיל. הניתוח בכתבה זו נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר, האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. הדעות והתחזיות האמורות לעיל, עשויות להשתנות ללא כל מתן הודעה נוספת. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אקסלנס נשואה ניהול השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו. קבוצת אקסלנס, אשר הינה חלק מקבוצת דלק, עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות ועשיית שוק בניירות ערך של חברות שונות ובאג"ח ממשלתיות. כמו כן, חברות בשליטתה ובעלי מניותיה, או גורמים אחרים הקשורים עמה באופן זה או אחר מחזיקים או עשויים להחזיק, מעת לעת, במישרין ו/או בעקיפין בניירות ערך או נכסים פיננסיים הקשורים למסמך זה. למידע אודות היותן של חברות מקבוצת אקסלנס בעלות רשיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות אודות זיקתן של החברות האמורות לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס נשואה.