בית השקעות אקסלנס
הדפסה

קרן השתלמות לשכירים - החיסכון הכי משתלם

                                                                                 בסימן קריאה
 מיועד ל...  שכירים
 הסבר קצר  קרן השתלמות היא ערוץ חיסכון לטוח הבינוני המומלץ בזכות הקלות מס רבות שהוא 
 מעניק למפקיד. קרן חדשה הופכת נזילה תוך 6 שנים (או 3 שנים לצורך השתלמות).
 למי זה כדאי  לכל שכיר הזכאי ממעסיקו לקרן השתלמות
 איך מצטרפים?  ניתן לנייד קרן השתלמות קיימת עם הוותק שלה מבית השקעות אחר, או 
 לפתוח קרן חדשה באקסלנס בלינק הבא.
 עוד משהו...  כדאי להשאיר את הכסף שצברת בקרן גם בתום שש השנים, כך שבמידה
 והקרן תצבור רווחים, הם יהיו פטורים ממס רווחי הון.

ממה מורכבת הקרן? התשובות לכל השאלות

מהי קרן השתלמות לשכירים? קרן השתלמות היא כיום ערוץ החיסכון היחיד המאפשר לך לצבור כספים לטווח בינוני לכל מטרה. ניתן לפדות את הקרן כסכום הוני (חד פעמי ולא בדרך של קצבה חודשית) כבר לאחר 6 שנים. 

כמה המעסיק יכול להפקיד לי? חלקך כעובד הוא עד 2.5% מהשכר ברוטו כאשר מעסיקך מפריש לך לקרן במקביל עד 7.5%! (היחס בהפרשות מהווה 1/3 לפחות מהפרשת המעביד לקרן, עד לסך הכל של 10% משכר הברוטו). היתרה שתצבור בקרן תהיה נזילה עבורך למשיכה בתום שש שנים ללא תלות במשך זמן עבודתך וגם אם המעסיק ממשיך ומפריש לך כספים. 

מימוש הכספים לצורך השתלמות. יש לך אפשרות לאחר 3 שנות וותק בקרן לממש את הסכומים בקרן ההשתלמות למטרת השתלמות מקצועית (על פי המוגדר בתקנון הקופה).
רווח הון פטור ממס - רווח לכיס שלך. הרווחים שבקרן ההשתלמות פטורים (עד תקרה שנתית) ממס על רווחי הון. כך שלמעשה זהו אפיק ההשקעה היחידי (שאינו לפנסיה) שעדין ניתן להרוויח בו באופן ריאלי ולא לשלם מס על הרווחים.
אתה בוחר את המסלול שלך. באפשרותך לבחור בקרן ההשתלמות את רמת הסיכון הרצויה על פי פרופיל הרצוי מבחינתך – וזאת כמובן בהתאם להיצע המסלולים בהם ניתן להשקיע, החל ממסלולים סולידיים ועד למסלולים מתמחים. כמו כן באפשרותך לפצל חלק מהכספים גם לאפיקים אחרים מבלי לאבד את זכויותייך. ובכל עת ניתן לעבור מאפיק אחד לאחר על פי בחירתך. המעבר מתבצע ללא פגיעה בוותק או בזכויות.


תמו שש השנים? אינך חייב למשוך את הכספים. הזכות לפדות את הקרן נשמרת לך, ועד שתבחר לפדות אותה הינך נהנה מחיסכון נזיל ופטור ממס. יתרה מכך, כל סכום שתפקיד לקרן לאחר תום התקופה, יהנה מאותן זכויות של הקרן. בדרך זו הינך נהנה מתוכנית חיסכון הפטורה ממס רווחי הון, כאשר הכספים שצברת והכספים שאתה מפקיד בכל שלב יהיו זמינים עבורך בכל עת שתבחר. (הערה: משיכה מהקרן תחסום את האפשרות להפקדות נוספות)

זקוק לחלק מהכסף? במידה ובכל זאת הינך זקוק לחלק מהכספים, תדע שאתה יכול לממש רק חלק מהסכום, ולשמור על יתרת הסכום בקרן (ולהמשיך וליהנות כמובן מתשואות המאפשרות לבצע משיכות חלקיות נוספות מהקרן בכל עת!). (הערה: חשוב רק לזכור שברגע שתבצע משיכה חלקית מהקרן – היא תיחסם להפקדות נוספות כך שתוכל לפתוח קרן חדשה).

יש לך יותר מקרן אחת? ברגע שצברת וותק של לפחות 6 שנים בקרן שכירה אחת הרשומה על שמך – הינך זכאי למשוך את הכספים גם מקרן נוספת הרשומה על שמך, באופן מיידי מבלי הצורך להמתין שגם היא תצבור 6 שנות וותק! 

לרשותך הלוואה בתנאים אטרקטיביים. כחוסך בקרן השתלמות, באפשרותך לקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים מבלי לפגוע ביתרת הקרן, הממשיכה לצבור תשואות.
כל הדרכים ליצור קשר
טלפון: 03-7536655
פקס:  03-5480304
דוא"ל: service@xnes.co.il

שעות פעילות המוקד:
א-ה בין 09:00-17:00
ליצירת קשר באינטרנט

כל המידע במקום אחד
הצטרף לאזור האישי שלך
הירשם לאזור האישי החדש של אקסלנס ובו תוכל להתעדכן בכל המידע אודות חשבונותיך, כולל יתרות, תנועות ועוד.


אקסלנס גמל והשתלמות בע"מ, עוסקת, בין היתר, בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני), ולה זיקה למוצרים פנסיוניים המנוהלים על ידה. האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ ו/או המלצה לרכישת מוצר פנסיוני ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי בעל רישיון עפ"י הדין, המתחשב בנתונים ובצרכים הפרטניים של כל אדם. האמור לעיל הינו למטרת אינפורמציה בלבד ומובא כחומר רקע בלבד. אקסלנס גמל והשתלמות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיה, מנהליה ועובדיה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.